669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Ekogroszek jest najpopularniejszym opałem w Polsce

Ekogroszek to najpopularniejszy materiał opałowy, tak wynika z badań Oferteo.pl. 41% użytkowniów serwisu zadeklarowało zakup tego węgla. Nie powinno dziwić to, że ekogroszek cieszy się taka popularnością. Jest to opał dużo wygodniejszy od węgla kamiennego, a jego cena jest niewiele od niego wyższa. Łatwo się go składuje, dzięki temu, że jest pakowany w worki. Oferujemy między innymi Ekogroszek Ogień w 25 kg workach. Do tego zawiera niewielkie ilości siaki, więc po spalaniu nie zostaje dużo popiołu. Ważnym jego atutem jest też to, że spełnia europejskie normy paliwa ekologicznego.

Poszukiwany tani i dobry opał

Kolejnym, także dosyć popularnym rodzajem opału jest pellet drzewny.

Ma on formę niewielkich podłużnych granulek o grubości 6-8 mm.

Jest on bardzo ekologiczny, gdyż pozyskanie surowca nie wymaga dodatkowej eksploatacji środowiska, a po jego spaleniu będziemy mieć do czynienia z niewielką emisją dwutlenku węgla.

Ten rodzaj materiału opałowego jest bardziej czysty w porównaniu do węgla, ściany, podłogi ani ubrania nie są brudzone przez drzewne granulki w czasie uzupełniania pieca. Po jego spaleniu zostaje niewiele popiołu, przez co piec nie będzie mocno zabrudzony, a dzięki lekkim workom uzupełnianie kotła opałem jest dużo łatwiejsze i wygodniejsze.

Pallet cieszy się obecne dużą popularnością w Skandynawii oraz w Niemczech.

15% użytkowników Oferteo wykazało zainteresowanie drewnem kominkowym, a ok. 13% wybiera węgiel kamienny, miał albo koks. Na ostatnim miejscu uplasowały się: brykiety drzewne, agropellet i węgiel brunatny.

Jakie ilości są Ci potrzebne ekogroszku?

Co mówią na ten temat statystyki?

Użytkownicy Oferteo zwykle składali zamówienie na 3 do 5 ton materiału opałowego – 47% z nich nabyło właśnie taką ilość. Co trzecia osoba zamawiała 1-2 tony, a ok. 10% użytkowników chciało zamówić większą ilość opału: 6-10 ton albo powyżej 10 ton.

Blisko 95% osób, które kupują opał, potrzebowało również transportu zamówienia, a tylko 5% kupujących postanowiło zorganizować transport we własnym zakresie.

Co się najbardziej opłaca?

Pallet drzewny jest najdroższy (choć jednocześnie to najbardziej ekologiczny materiał opałowy), natomiast najmniej zapłacisz za węgiel kamienny. Jeśli zdecydujesz się na dany sposób ogrzewania, nie możesz zapomnieć o kosztach związanych z instalacją. W Polsce często wybiera się piece węglowe albo wszystkopalne, jednak wymagają one częstego dokładania opału i systematycznej kontroli. Możemy jednak nabyć urządzenia wyposażone w sterowniki, które utrzymują stałą temperaturę w palenisku.

Jaki jest koszt opału?

Dosyć drogie, chociaż najpopularniejsze są piece na węgiel kamienny czy ekogroszek, natomiast kotły na pallet pozwalają na utrzymanie większej czystości, a do tego są bardziej wygodne, gdyż przy ich użyciu nie ma potrzeby ciągłego kontrolowania lub dosypywania opału.

Jednak taki komfort pociąga za sobą wyższe opłaty.

Sam montaż to koszt ok. 1500–2500 zł, a koszt samego pieca oscyluje w granicach 5000–10000 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt przeglądu rocznego, czyli jakieś 300–500 zł.

Okazuje się, że dbanie o ekologię może być korzystne zarówno dla środowiska, jak i może mieć korzystny wpływ nasze finanse.

Jaki węgiel wybrać workowany czy luzem?

Wiele osób ogrzewających dom lub inne pomieszczenia gospodarcze, zastanawia się, które rozwiązanie jest lepsze i bardziej korzystne finansowo jeżeli chodzi o formę pakowania ekogroszku lub miału węglowego. Jeśli mowa o ekogroszku, orzechu lub miale węglowym, sprawa jest dużo prostsza, gdyż pakowanie w worki nie stanowi większego problemu. W przypadku kostki jest inaczej, ponieważ często z uwagi na rozmiary, nie zawsze da się ją spakować do worków, zwłaszcza foliowych. Nasza firma oferuje kostkę pakowaną w worki typu Big Bag – (sklep online). Dzięki temu pakowanie jest łatwiejsze i klient nie jest narażony na dostawę porozwalanych worków.

Asortyment sprzedawany luzem również jest bardzo popularny, głównie z uwagi na cenę, jednak nie każdy może sobie pozwolić na składowanie węgla w ten sposób. Mniejsze ilości luzem otrzymasz tylko od lokalnych składów węgla. Dlatego też warto tu wspomnieć o Big Bagu, czyli możliwości pakowania węgla luzem, jednocześnie zwiększając delikatnie cenę, gdyż jeden worek Big Bag kosztuje ok. 35 zł. Dzięki temu istnieje możliwość transportowania sortymentu w atrakcyjnej cenie bezpośrednio dla klienta

Często się pojawia pytanie skąd takie ceny za węgiel sprzedawany w workach?

Odpowiedź jest prosta w takim przypadku płaci się za wygodę. Zależnie od tego jaki wybierzesz worek, 10 kg czy 25 kg, cena może wiele osób odstraszyć, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest pakowanie węgla w torbach typu Big Bag.

Wszystko zależy od tego, jakie mamy zagospodarowane miejsce do składowania węgla.

Niektórzy nie mają miejsca na sortyment luzem, gdyż posiadają swoje miejsce gdzie składowane są worki z ekogroszkiem lub innym materiałem opałowym, jednak niektórzy mają, gdzie trzymać takie worki.

Z takich względów warto do każdego przypadku dostosować ofertę, która będzie jak najwygodniejsza dla obu stron i pozwoli ona wybrać odpowiednią metodę dostarczenia, sposób zapakowania oraz zapewni o jakości oferowanego produktu i możliwości nabycia jednego worka na próbę.