669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Miał Węglowy – najważniejsze informacje

 

Miał węglowy to jedno z najtańszych paliw. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają niedrogiego materiału opałowego. Najważniejszym czynnikiem, który przemawia za zakupem miału jest jego niska cena. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bardzo istotnym kryterium wyboru jest jakość miału. Jakie cechy powinien mieć dobry miał węglowy?

miał węglowy

Co to jest miał węglowy?

Miał węglowy jest często uważany po prostu za odpad. Jednak nie jest to do końca prawda. ,, Miał – Zmielony węgiel najniższej jakości przeznaczony do spalania w piecach przemysłowych, lub domowych z podajnikiem ślimakowym.”1Miał węglowy jest wytwarzany z wysokiej jakości węgla kamiennego. Jest węglem opałowym o najmniejszej granulacji. Granulacja stanowi wskaźnik wielkości ziaren materiału. W przypadku miału wynosi on od 0 do 25 mm.

Miał węglowy jest jednym z sortymentów węgla oraz stanowi około 90 procent urobku. Ten materiał opałowy wyróżnia się dużą ilością wytwarzanego ciepła oraz małą ilością popiołu. Jest uniwersalnym środkiem grzewczym. Ma niską cenę i jest łatwo dostępny na rynku.

Niestety, miał węglowy posiada dużo gorsze parametry od grubych węgli. Jest za to o wiele tańszy. Ilość popiołu w miale wynosi o mniej więcej od 50 do 100 procent więcej niż w grubych węglach. Natomiast siarki jest zazwyczaj około 20 procent więcej. Jego wartość opałowa jest niższa o 10 do 20 procent w odniesieniu do grubszego węgla.

Miał węglowy jest również węglem o najmniejszej kaloryczności wśród pozostałych węgli. Doskonale sprawdza się jako opał na okres wiosenno-letni, gdy temperatura na zewnątrz jest dodatnia i nie trzeba zbyt mocno ogrzewać domu. Miał węglowy można stosować jako samodzielny materiał opałowy albo łączyć go z ekogroszkiem, który ma dużo większą kaloryczność.

Dobrej jakość ekogroszek i miał z błyskawiczną dostawą pod same drzwi, możesz znaleźć na stronie internetowej: www.dobry-ekogroszek.pl2. Takie połączenie jest bardzo ekonomiczne. Dzięki niemu można uzyskać wyższą temperaturę w domu w okresie letnim.