669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Z pewnością się zgodzisz, że nie ma nic gorszego niż mokry i dodatkowo zanieczyszczony ziemią i błotem ekogroszek.

Taki ekogroszek nie tylko źle się pali, ale może doprowadzić do uszkodzenia pieca i w konsekwencji dużych wydatków.

Jeśli chcesz mieć suchy ekogroszek i spokojną głowę o stan swojego kotła to zapoznaj się z tym artykułem.

mokry ekogroszek

Złe nawyki kupowania ekogroszku

Do niedawna ekogroszek był kupowany wtedy, gdy można go było nabyć po jak najniższej cenie, czyli wiosną i latem. Jednak obniżka cen ekogroszku przed następną zimą jest już historią.

Im większe zapotrzebowanie na dobrej jakości ekogroszek, tym większe ograniczenie wahania cen. Od dwóch lat, po zakończeniu okresu grzewczego, ekogroszek jest niewiele tańszy niż zimą. Dzięki stale wzrastającej świadomości klientów, którzy szukają dobrej jakości węgla, wzrasta zapotrzebowanie na dobry ekogroszek przez cały rok. Dlaczego tak się dzieje?

wilgotny ekogroszek

Nie przegap najlepszej pory na zakup

Sezon na ekogroszek zaczyna się już w maju. Klienci, którzy do tej pory nie mieli możliwości cieszyć się dobrej jakości węglem kupionym w czasie największego popytu, już wiosną szukają dobrego ekogroszku.

W czasie trwania sezonu grzewczego kupno węgla jest sporym ryzykiem. Jeśli jesienią i zimą popyt jest duży, mogą się pojawić braki w węglu dobrej jakości. Asortyment schodzi bardzo szybko.

Wedy też rośnie ryzyko zakupu złej jakości ekogroszku. W handlu węglem, podobnie jak w innych branżach zdarza się, że sprzedawcy wykorzystują koniunkturę. Oferują oni po wysokich cenach słabej jakości ekogroszek (mogą to robić świadomie lub dlatego, że zostali wprowadzeni w błąd przez dostawcę). Czy ty też miałeś problem z zakupem dobrego opału w środku zimy?

zakup ekogroszku w całości

Wilgoć wrogiem Twojego kotła

Abstrahując od ceny zakupu, argumentem przemawiającym za zakupem ekogroszku w okresie wiosenno-letnim jest jego wilgotność. Technologia produkcji ekogroszku to metoda “mokra”. Pokruszony węgiel do odpowiedniej frakcji najpierw się płucze, a z płuczki trafia mokry na hałdę, po czym szybko wysycha w okresie letnim.

W okresie jesiennym, gdy węgiel jest składowany na wolnym powietrzu, nie ma on szansy wyschnąć. Jesienią i zimą, czyli wtedy, gdy jest największy popyt na węgiel, ekogroszek często nawet nie jest przewożony na hałdę, jest sprzedawany mokry, bezpośrednio z płuczki. Jedynie wiosną i latem można kupić suchy węgiel i to pod warunkiem, że akurat w danym okresie nie ma opadów deszczu. Jakie jest najlepsze wyjście?

Suchy pali się lepiej i oszczędniej

Jeśli kupimy suchy ekogroszek latem, możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. W okresie letnim, ekogroszek jest tańszy niż w okresie grzewczym, jednak umówmy się nie są to duże obniżki, ponieważ ekogroszek zaczyna się też dobrze sprzedawać już od wiosny.

Najbardziej jednak można zaoszczędzić, zasypując kocioł suchym ekogroszkiem, bowiem podczas spalania takiego węgla można zaoszczędzić poprzez spalanie jego mniejszej ilości. Co to oznacza?

Jeśli ekogroszek jest mokry, ciepło spalania opału zużywane jest na suszenie ekogroszku, a nie na nagrzanie kotła. Producenci kotłów retortowych zalecają, aby ekogroszek był suchy. Jeśli ekogroszek będzie mokry, może on doprowadzić do korozji zasobnika i podajnika ekogroszku.

Dzięki nabyciu latem suchego węgla, można wydłużyć żywotność kotła i jego podzespołów oraz zapewnić mniejsze zużycie ekogroszku. Zakup ekogroszku latem pozwoli na duże oszczędności.

Mimo, że w końcu mamy upragnioną wiosnę i w końcu możemy zakręcić grzejniki i zapomnieć o całym tym paleniu w piecu to warto już teraz pomyśleć o zakupie opału na zimę, gdyż węgiel można teraz nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach i właśnie teraz jest dobry czas, aby nabyć dobrej jakości ekogroszek, na przykład Ekogroszek Ogień w workach po 25 kg.

Osoby przezorne najwięcej zleceń składają latem, w miesiącach czerwiec-lipiec-sierpień, gdyż wtedy można liczyć na najniższe ceny i przede wszystkim suchy ekogroszek.

EKOGROSZEK OGIEŃ

Wartość Opałowa - 23-25 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 4-7%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK ULTRA

Wartość Opałowa - 26-29 MJ/kg
✅ Granulacja - 6-25mm
Spiekalność - 0-3 RI
✅ Popiół - 2-4%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK PREMIUM

Wartość Opałowa - 24-26 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 3-7%
Zawartość Siarki ~0,6%
100% Bez Kamienia
 
satysfakcja ekogroszek ogień
lider ekogroszek ogień
sibugol rzetelna firma