Jaki ekogroszek kupić workowany czy luzem?

Gdy już zdecydujemy, że chcemy ogrzać nasz dom ekogroszkiem, a zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę z tym rodzajem opału, to łatwiej będzie zacząć od ekogroszku mniej kalorycznego, który ma wartość opałową 25-26 MJ/kg, a jego zdolność spiekania wynosi RI<10. W przypadku niższej wartości opałowej, potrzebne będzie większe zapotrzebowanie na węgiel w czasie niskich temperatur, ale również będziemy mogli liczyć na niższą cenę zakupu. Mimo to najważniejszą zaletą wyboru takiego ekogroszku będzie brak koksowania i spieków na palniku, a to właśnie najczęściej dręczy użytkowników tego paliwa.

Jaki ekogroszek wybrać – sprzedawany luzem czy workowany?

Ekogroszek zakupiony luzem jest dobrym wyborem, kiedy chcemy szufladkować ekogroszek do zasobnika oraz, gdy będziemy posiadać odpowiednie pomieszczenie typu kotłownia, w którym będzie się dało zmagazynować zapas potrzebny na cały sezon. Nie warto kupować ekogroszku wcześniej niż 4 miesiące przed spaleniem, gdyż po takim czasie traci on swe właściwości opałowe. Należy także pamiętać, że od czasu wydobycia węgla już minął jakiś czas. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na oszczędność w granicach 100-150zł za tonę.

Jeśli planujemy zakup ekogroszku workowanego, a najniższa cena nie jest dla nas tak bardzo ważna, to najlepiej będzie, jak wybierzemy ekogroszek workowany bezpośrednio przez kopalnie, dzięki temu zmniejszymy ryzyko tego, że zawartość będzie mieć niższe parametry niż etykieta. Do tego uproszczone zostaną ewentualne reklamacje i wydłużony zostanie bezpieczny okres przechowywania, jak również suszenia bez obawy utraty wartości opałowej aż do ośmiu miesięcy.

Jeśli będziemy potrzebowali większego komfortu palenia, a nieustanna kontrola kotłowni będzie dla nas uciążliwa, możemy zastanowić się nad zmianą paliwa na bardziej komfortowe, np. na olej opałowy lub propan. Ostatnimi czasy cena oleju opałowego, w ślad za cenami ropy, jest zdecydowanie niższa, a zatem może warto wziąć pod uwagę taką zmianę.

Gdzie najlepiej kupić ekogroszek?

Tak jak w wielu innych dziedzinach handlu, tak też w przypadku zakupu materiału opałowego internet oferuje niższe ceny. Dzięki temu, że przesyłki kurierskie są obecnie niedrogie, można z powodzeniem handlować węglem na terenie całego kraju. W przypadku zakupu węgla workowanego poziom usług kurierskich (bezpośrednio w miejsce docelowe) może być wyższy od jakości jakość lokalnych i wielokrotnie bezkonkurencyjnych składów opału. Nasz sklep internetowy dobry-ekogroszek.pl oferuje bardzo konkurencyjne ceny ekogroszku przy zachowaniu najwyższych parametrów

Jaki ekogroszek kupić?
3.5 (70.53%) 19 votes
Lubię to! Podziel się z innymi