22 398 88 36 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Jaki kocioł na ekogroszek to najlepszy wybór?

W tym poradniku zawarliśmy wszystkie najistotniejsze informacje, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy wyborze najodpowiedniejszego dla Ciebie kotła na ekogroszek. Zapoznaj się z całym artykułem, a gwarantujemy, że dokonasz właściwego wyboru.

KOTŁY 5 KLASY Z PODAJNIKIEM

UWAGA: Poradnik jest długi, dlatego, że dokładnie opisuje wszystkie kwestie dotyczące wyboru odpowiedniego pieca do Twojego domu. Weź sobie kubek swojego ulubionego napoju i zapraszamy do lektury.

Zapamiętaj jedno-wybór pieca na ekogroszek nie jest prosty!

Trzeba mieć trochę wiedzy i szczęścia, bo zawsze można trafić na wadliwy egzemplarz. Jeżeli ktoś ma pecha to i w tej kwestii go nie ominie…

Postaramy się jednak pomóc Ci w zminimalizowaniu tego ryzyka i wybraniu pieca, o którym będziesz mógł powiedzieć:

JEST IDEALNY! POLECAM GO KAŻDEMU

Moc kotła, dolne i górne spalanie, sterowniki i podajniki-nic Ci nie mówią? To nic! Zaraz staniesz się specjalistą od kotłów na ekogroszek i z radością będziesz doradzał swoim znajomym

A teraz…

Pora na trochę konkretów

Bez nich nic nie zdziałasz, a mrozy coraz bliżej.

Pierwsza kwestia-co powoduje, że w ostatnich latach panuje taki szał na ekogroszek i wszyscy szukają do niego kotłów?

Zima to taka pora roku, kiedy nikomu nie chce się wychodzić z domu. Gdy palisz ekogroszkiem, możesz te wyjścia (przynajmniej związane z obsługą kotła), ograniczyć do niezbędnego minimum. Ekogroszek jest popularny, bo po prostu jest wygodny! Nie musisz się przejmować utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu. Ekogroszek zadba o to za Ciebie!

Gdy odpowiednio ustawisz kocioł, to ogrzewanie będzie przebiegało automatycznie. Jeżeli nie wierzysz, to Twoja strata, ale zapewniam Cię, że palenie ekogroszkiem wymaga o wiele mniej wysiłku, niż w przypadku innych paliw stałych.

piec na ekogroszek

Pierwsza kwestia-ile ciepła będzie nam potrzebne do ogrzania domu?

To podstawowe zagadnienie, bo od niego zależy, jakie modele pieców będą Cię interesować.

Łatwiej Ci będzie to określić jeżeli właśnie budujesz dom lub zaraz zamierzasz się do niego wprowadzać, bo pewnie nie jest Ci obce pojęcie świadectwa charakterystyki energetycznej. Każdy nowo wybudowany dom musi posiadać taki dokument.

Jeżeli nie masz tyle szczęścia i Twoje cztery ściany powstały już ładnych parę lat temu, to….

Pewnie się zastanawiasz…

jakie informacje znajdują się w takim świadectwie energetycznym? Wymóg jego posiadania wszedł po 2009 roku, więc wszystkie starsze domy nim po prostu nie dysponują. Najprościej mówiąc świadectwo energetyczne opisuje budynek od strony jego zużycia energii. Jest w nim wspomniane o jakości oraz wydajności zastosowanego systemu grzewczego. Świadectwa energetyczne zostały wprowadzone, aby umożliwić oszczędzanie energii. Wymóg ten został wprowadzony do naszego prawa przez Unię Europejską. Myślę, że akurat w tym przypadku wyjdzie o każdemu na korzyść, bo nie znam ani jednej osoby, która lubiłaby przeznaczać wszystkie oszczędności na ogrzewanie domu w zimę.

Wracając do samego świadectwa energetycznego, bo pewnie cały czas się zastanawiasz, co jeszcze mogą Ci dać zawarte w nim informacje, to znajdziesz tam tajemniczy wskaźnik EP, który oznacza on roczne zapotrzebowanie energii na jednostkę powierzchni. Wyrażany jest w kWh/mkw./rok. W świadectwie energetycznym będziesz miał również podanie możliwości zmniejszenia kosztów ogrzewania w przypadku Twojego domu.

A co jeżeli nie posiadasz takiego świadectwa?

Dalsza część Poradnika po podaniu adresu emial   ↓↓↓

jak wybrac ekogroszek
jaki piec na ekogroszek kupic
ekogroszek ultra ogień

USTAWIMY TWÓJ PIEC !!!

Zamów 3 tony lub więcej, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie indywidualne ustawienia do Twojego kotła.

Po opłaceniu zamówienia prosimy wysłać na adres: ustawienia@dobry-ekogroszek.pl  nazwę i model swojego pieca, a także aktualne ustawienia.

  • Dobierzemy nowe optymalne ustawienia Twojego pieca do naszego EKOGROSZKU OGIEŃ.

Masz dość spieków i wiader popiołu?

 

DOSTAWA GRATIS!