Wybór opału nie jest prostą sprawą. Zależy nam, aby był jednocześnie bardzo dobrej jakości, oraz miał niską cenę. Jest możliwe znalezienie takiego materiału opałowego, ale trzeba poświęcić na to sporo energii oraz czasu. Najlepiej wybrać węgiel pochodzący ze Śląska, bo zazwyczaj jest bardzo dobrej jakości, a ceny nie spędzają snu z powiek.

Duży wydatek na całą zimę

Wzrastające ceny opału martwią każdego, bo to jest zawsze bardzo duży wydatek. Każdemu zależy, ale nie było konieczności dokupywania węgla w trakcie zimy. Wiadomo, ceny wtedy są najwyższe i jeszcze planowaliśmy, że nam tego opału jednak starczy do wiosny. Powodem tego, że węgiel skończył się zbyt szybko, jest to, że kupiliśmy materiał opałowy słabej jakości. Nie ma co ukrywać. Dobry opał musi mieć swoją cenę.

Poluj na promocje

Zdarza się oczywiście też tak, że uda się nam kupić węgiel bardzo dobrej jakości w niskiej cenie. Jednak na pewno nie zdarzy się to w sezonie zimowym. Na przykład w naszym skupie w Częstochowie często robimy promocje na materiał opałowy w sezonie letnim. Wtedy można kupić nasz bardzo wysokiej jakości węgiel, orzech lub ekogroszek w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasi klienci bez względu na to, czy kupili opał w sezonie letnim, czy zimowym są z niego bardzo zadowoleni. Większość osób wraca do nas, gdy zbliża się kolejny sezon grzewczy.

Dopasuj opał do pieca

Jeżeli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, to należy idealnie dobrać rodzaj opału do typu pieca, którym dysponujemy. W przeciwnym razie sprawność kotła się zmniejszy i spalimy o wiele więcej węgla. Na przykład, jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie ekogroszkiem, to musimy posiadać piec z podajnikiem. Zaletą takiego kotła jest to, że nie wymaga on codziennego czyszczenia i dokładania opału.

Sprawdzaj parametry

Przy zakupie materiału opałowego na całą zimę, zwróćmy również uwagę na jego parametry. Zapytajmy sprzedawcę, a najlepiej kupmy opał workowany. Wtedy będziemy mieć pewność, że kupujemy ten węgiel, który chcieliśmy. Wśród parametrów najważniejsza jest wartość opałowa, czyli kaloryczność oraz ilość wytwarzanego podczas spalania popiołu. Nikt nie lubi być zmuszonym do zbyt częstego czyszczenia kotła.

Znajomi, rodzina i internet

Jeżeli szukasz dobrego składu opałowego, który jednocześnie nie zmarnowałby Twojego portfela, to najlepiej popytaj rodzinę i znajomych, gdzie kupują opał na zimę. Sprawdzone źródło to skarb. Wtedy mamy pewność, że nikt nas nie oszuka, a niskie ceny nie są tylko chwytem marketingowym. Jeżeli nikt w naszej rodzinie, nie ma sprawdzonego sprzedawcy węgla, to zostaje poszukanie na forach internetowych. Gdy dany skład opału ma same negatywne opinie, to wiadomo, że nie ma tam już, po co jechać.

Kup worek na próbę

Dobrym rozwiązaniem przed zakupem większej ilości węgla jest kupienie jednego lub dwóch worków na próbę. Dzięki temu nie będziemy ryzykować, że kupimy słabej jakości materiał opałowy, z którym będziemy musieli się męczyć przez całą zimę.

Oferujemy ekogroszek w bardzo dobrych cenach. O wysokiej jakości naszego węgla świadczy fakt, że wraca do nas aż 92 procent klientów, aby kupić opał na kolejną zimę. Zapraszamy do nas!

Tani opał, cena taniego opału

Wybór odpowiedniego opału w przystępnej cenie niestety nie jest prostą kwestią. Z roku na rok ceny rosną, a do tego nie każdy opał jest dobrej jakości, zatem przed rozpoczęciem okresu grzewczego stajemy przed nie lada wyzwaniem. Jeśli szukamy opału na Śląsku warto trochę się rozejrzeć, ponieważ nie wszędzie dostaniemy opał najwyższej jaości. Cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością opału. Błędne jest myślenie, że niska cena nie może oznaczać dobrego materiału opałowego. Często się zdarza, że węgiel, za który musimy słono zapłacić jest niskiej jakości, a ten kupiony w promocyjnej cenie ma dużo większą wartość opałową. Warto zatem sugerować się opiniami, a nie ceną, a na temat naszego taniego opału jest dużo dobrych opinii, wśród zadowolonych klientów. Od tego, na jaki rodzaj materiału opałowego się zdecydujemy, będzie zależało to, jaki mamy piec. Jeśli posiadamy stary piec węglowy lub piec kaflowy, który najczęściej można spotkać w kamienicach i budownictwie dawnego typu, z pewnością zdecydujemy się na opał typu orzech lub groszek. Niektórzy z nas w takich piecach palą także drewnem. Natomiast jeśli mamy nowoczesny piec z podajnikiem, najlepszym wyborem będzie zakup ekogroszku. Wybór taniego opału pozwoli nam nabyć węgiel, który jest nie tylko dobry jakościowo, ale także nie kosztuje dużo. Jeśli trafimy na przystępną cenę warto od razu kupić większą ilość, ponieważ nie tylko skorzystamy z atrakcyjnych warunków, ale także będziemy zaopatrzeni na całą zimę i nie będziemy się musieli martwić, ile będzie kosztował węgiel wtedy, gdy nam go zabraknie.

Tani opał, sprzedaż taniego opału
5 (100%) 2 votes
Lubię to! Podziel się z innymi