ekogroszek

Tani i Dobry Opał – Czy to możliwe?

 

Wybór dobrego i taniego opału nie jest prostą sprawą. Zależy nam, aby był jednocześnie bardzo dobrej jakości, oraz miał niską cenę. Jest możliwe znalezienie takiego materiału opałowego, ale trzeba poświęcić na to sporo energii oraz czasu. Najlepiej wybrać taki, który nie powoduje spieków i generuje mało popiołu. Czy taki istnieje ?

Duży wydatek na całą zimę – ALE NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU!

 

Wzrastające ceny opału martwią każdego, bo to jest zawsze bardzo duży wydatek. Każdemu zależy, ale nie było konieczności dokupywania węgla w trakcie zimy.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że kupując jesienią czy zimą najpewniej dostaniemy MOKRY i ZANIECZYSZCZONY ekogroszek.

Skąd ta pewność? bo nie ma możliwość wysuszenia opału w temperaturach minusowych i przy bardzo dużej wilgotności.

Dlatego w miarę możliwości kupujcie opał w miesiącach czerwiec – wrzesień.

A wiesz co jest najgorsze?

Nie dość że mokry to jeszcze droższy!

Ceny w sezonie grzewczym są najwyższe. Powodem tego, że węgiel skończył się zbyt szybko, jest to, że kupiliśmy materiał opałowy słabej jakości. Nie ma co ukrywać. Dobry opał musi mieć swoją cenę.

Już nawet nie wspominamy, że taki mokry opał może zwyczajnie zepsuć kocioł. Ślimak podający ekogroszek się zapiecze.

W najlepszym wypadku zerwie nam zawleczkę. Założymy nową i może pociągnie, ale jak nie to mamy kupe roboty i sporo gotówki w kieszeni mniej!

My nie mamy najtańszego opału.

Ale dajemy na niego gwarancję, mamy certyfikat z kopalni i kupe zadowolonych klientów.

Poluj na promocje

Zdarza się oczywiście też tak, że uda się nam kupić węgiel bardzo dobrej jakości w niskiej cenie. Farciarze 🙂

Jednak na pewno nie zdarzy się to w sezonie zimowym.

Na przykład w naszym Centrum Opałowym często robimy promocje na materiał opałowy w sezonie letnim. Wtedy można kupić nasz bardzo wysokiej jakości węgiel, orzech lub ekogroszek ekogroszek Ogień o niskiej spiekalności i wartości opałowej 24 MJ/KG w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nasi klienci bez względu na to, czy kupili opał w sezonie letnim, czy zimowym są z niego bardzo zadowoleni. Wszyscy wracają do nas, gdy zbliża się kolejny sezon grzewczy.

Oczywiście zimą my też prawdopodobnie będziemy mieli mokry opał, bo na aurę nie ma mocnych, ale możemy zapewnić że jego jakość będzie na najwyższym poziomie.

 

Pewnie się zastanawiasz dlaczego jeden rodzaj ekogroszku pali się u Ciebie lepiej a inny gorzej?

 

Dopasuj opał do pieca

Każdy opał wymaga indywidoalnych nastawów kotła.

KUPUJĄC U NAS DOSTANIESZ NASTAWY DO EKOGROSZKU OGIEŃ LUB EKOGROSZKU OGIEŃ PREMIUM.

Jeżeli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, to należy idealnie dobrać rodzaj opału do parametrów pieca, którym dysponujemy.

W przeciwnym razie sprawność kotła się zmniejszy i spalimy o wiele więcej węgla.

Trzeba trochę poeksperymentować i poobserwować.

Wiadomo, jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie ekogroszkiem, to musimy posiadać piec z podajnikiem. Zaletą takiego kotła jest to, że nie wymaga on codziennego czyszczenia i dokładania opału.

Ale wygoda niesie za sobą pewne komplikacje.

Zależnie od radzaju sterownika do ustawienia będziemy mieli sporo parametrów:

  • czas podawana
  • odstępy czasowe
  • siła nawiewu wentylatora

Zapoznaj się z tym artykułem:

Sprawdzaj parametry opału

Przy zakupie materiału opałowego na całą zimę, zwróćmy również uwagę na jego parametry.

To szalone, ale cały czas ludzie patrzą na parametr CIEPŁO SPALANIA zamiast na WARTOŚĆ OPAŁOWĄ czyli KALORYCZNOŚĆ

Zapytajmy sprzedawcę, a najlepiej kupmy opał workowany. Wtedy będziemy mieć pewność, że kupujemy ten węgiel, który chcieliśmy. Wśród parametrów najważniejsza jest wartość opałowa, czyli kaloryczność oraz ilość wytwarzanego podczas spalania popiołu. Nikt nie lubi być zmuszonym do zbyt częstego czyszczenia kotła. Proponujemy Ci ekogroszek Ogień, który ma wartość opałową24 MJ/KG.

Znajomi, rodzina, opinie w internecie

Jeżeli szukasz dobrego składu opałowego, który jednocześnie nie zmarnowałby Twojego portfela, to najlepiej popytaj rodzinę i znajomych, gdzie kupują opał na zimę.

Sprawdzone źródło to skarb, chociaż wpadki zdarzają się wszędzie, bo niestety dostawca nie ma 100% wpływu na to co mu sprzeda kopalnia.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego opału w przystępnej cenie niestety nie jest prostą kwestią. Z roku na rok ceny rosną, a do tego nie każdy opał jest dobrej jakości, zatem przed rozpoczęciem okresu grzewczego stajemy przed nie lada wyzwaniem.  Cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością opału, ale z drugiej strony tani opał przeważnie zazwyczaj jest marnej jakości. Warto sugerować się zarówno opiniami jak i ceną, a na temat naszego taniego opału jest dużo dobrych opinii, wśród zadowolonych klientów.

Od tego, na jaki rodzaj materiału opałowego się zdecydujemy, będzie zależało to, jaki mamy piec. Jeśli posiadamy stary piec węglowy lub piec kaflowy, który najczęściej można spotkać w kamienicach i budownictwie dawnego typu, z pewnością zdecydujemy się na opał typu orzech lub groszek. Niektórzy z nas w takich piecach palą także drewnem. Natomiast jeśli mamy nowoczesny piec z podajnikiem, najlepszym wyborem będzie zakup ekogroszku Ogień. Wybór taniego opału pozwoli nam nabyć węgiel, który jest nie tylko dobry jakościowo, ale także nie kosztuje dużo. Jeśli trafimy na przystępną cenę warto od razu kupić większą ilość, ponieważ nie tylko skorzystamy z atrakcyjnych warunków, ale także będziemy zaopatrzeni na całą zimę i nie będziemy się musieli martwić, ile będzie kosztował węgiel wtedy, gdy nam go zabraknie.