669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Firma Kotły Żywiec jest polską marką, która od ponad 25 lat sukcesywnie udoskonala swoje produkty, zajmujące coraz wyższą pozycję na rynku kotlarskim w kraju. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie najwyższej jakości standardów, wyróżniających przedsiębiorstwo na tle konkurencji. Obecnie firma działa na terenie całej Polski, i współpracuje z największymi dostawcami i instalatorami w kraju oraz Unii Europejskiej.

Produkty spod marki Żywca wyróżniają się przede wszystkim zaawansowanym procesem technologicznym, umożliwiającym tworzenie urządzeń o wysokiej wydajności cieplnej, dopasowanych do wciąż wzrastających oczekiwań Klientów. Zastosowanie sprawdzonych licznymi testami materiałów, stanowi gwarancję funkcjonalności i długiego użytkowania, przez co producent zyskuje doskonały stosunek jakości do ceny. Propozycje Żywca potwierdzone są wieloma certyfikatami oraz nagrodami, zarówno od Konsumentów, jak i specjalistów w dziedzinie kotelarskiej. To rozwiązania, które z pewnością warto rozważyć, podczas wyboru urządzeń do domu, czy powstającego budynku biurowego.

Kocioł na eko – groszek Żywiec MODER DUO to koncepcja skierowana do wymagających użytkowników, oczekujących czegoś więcej niż przeciętność. Rozwiązanie stanowi produkt dwupaleniskowy z podajnikiem ślimakowym żeliwnym. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz zastosowanie rusztu żeliwnego wpływa na zwiększenie komfortu użytkowania, jak i jego długości. Model dostępny jest w aż czterech wersjach mocy, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Niewielka konstrukcja połączona z opcjonalnie wybieranym zasobnikiem z prawej lub z lewej strony jest propozycją, która zmieści się w nawet niewielkiej kotłowni, zapewniając wygodny dostęp do całego urządzenia.  

Piec na eko – groszek Żywiec MODER DUO posiada dwa paleniska (automatyczne i tradycyjne), co zdecydowanie zwiększa możliwości stosowania różnorodnych paliw. Nowoczesna konstrukcja palnika na paliwo stałe zaprojektowane zostało z żeliwa szarego, natomiast sam ślimak z żeliwa sferoidalnego. Wykorzystanie tych materiałów wpływa na zwiększenie odporności na korozję, co w konsekwencji wydłuża żywotność wspomnianych elementów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku palenia wilgotnym miałem. Producent, na etapie projektowania urządzenia, uwzględnił więc wszystkie możliwości, otwierając je przed użytkownikiem. Nowoczesne technologie z kolei, wspomogły wykonanie precyzyjnie dopracowanej konstrukcji, dzięki której każda klient może być spokojny i czuć się bezpiecznie we własnym domu.

Kocioł Żywiec MODER DUO na eko – groszek posiada standardowo montowany sterownik, odpowiedzialny między innymi za płynną regulację procesu spalania, obsługę pompy CWU i CO, przełączania pomiędzy trybem letnim a zimowym, ustawienia priorytetu grzania jak i współpracy z termostatem pokojowym, co zwiększa komfort w pomieszczeniach mieszkalnych. Dużym atutem produktu jest zastosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń, w tym ochrony przeciwko przegrzaniu się kotła, cofaniu płomienia do zasobnika paliwa czy też podajnika, oraz zabezpieczenie przeciwko ciągłej pracy podajnika, w sytuacji, gdy został on już opróżniony.

Produkt z kolekcji Żywca jest urządzeniem prostym w obsłudze, a jednocześnie zaawansowanym technologicznie. Dedykowany głównie do domków jednorodzinnych, wpływa na ogrzanie pomieszczeń mieszkalnych w należyty sposób. Koncepcja nie wymaga stałego nadzoru, a dodatkowe opcje usprawniają całą pracę. To produkt wysokiej jakości, plasujący się w czołówce modeli tej klasy. Z pewnością zasługuje na uwagę, gdyż jest rozwiązaniem w ekonomicznej i dostępnej dla większości cenie. Producent stawia sobie coraz to wyższe wymagania, powodując, iż powstałe rozwiązania stale są modernizowane i usprawniane, dla jeszcze większego dopasowania do indywidualnych klientów.