669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Paliwa stałe są bardzo chętnie wykorzystywane do ogrzewania domów jednorodzinnych. Można wśród nich wymienić chociażby węgiel kamienny lub ekogroszek. Oba rodzaje opału są bardzo wydajne, a drugi z nich jest nawet ekologiczny. Trudno jest zrezygnować z wszystkich korzyści, jakie za sobą niosą. Dlatego pewnie też tak, jak wiele innych osób podjąłeś decyzję: ,,Kupuję ten opał, a jego przechowywaniem będę się martwić później”. Właśnie się okazało, że to ,,później” nadchodzi dużymi krokami. W magazynowaniu ekogroszku na pewno bardzo pomoże Ci zbiornik na opał. O ich kosztach, funkcjach oraz budowie dowiesz się z poniższego wpisu.

Zacznijmy od tego, czym charakteryzują się zbiorniki na opał?

Zbiorniki na ekogroszek do podajników ślimakowych najczęściej są produkowane z blachy stalowej o grubości co najmniej 2 mm. Są uszczelniane, aby chronić opał przed dostawaniem się wilgoci do środka i przed wydostawaniem się pyłu węglowego poza zbiornik. W niektórych zbiornikach na ekogroszek klapa górna posiada amortyzator gazowy, który przyspiesza otwieranie oraz podtrzymywania klasy i zaczep burtowy, który dociska klapę zamykającą. Dobrze jest, aby zbiornik na ekogroszek został pomalowany podkładem antykorozyjnym oraz podwójną powłoką farby młotkowej. Zbiorniki w całości spawane są o wiele bardziej trwałe. Występują różne ich rodzaje i pojemności.

Wbrew obiegowej opinii zbiorniki węgla do kotła na ekogroszek służą nie tylko do przechowywania w nich części opału.

Zbiorniki na opał są podstawową częścią, która wchodzi w skład układu nawęglania kotła. W zbiorniku magazynuje się ekogroszek albo miał. Z takiego zbiornika wysypywany jest na ślimak podajnika opał. Następnie przenoszony jest on do komory spalania. Jeżeli wyposażysz swój piec w zbiornik na ekogroszek, to Twój udział w całym procesie spalania ograniczy się do dosypywania paliwa co parę dni do kosza. Zbiorniki na ekogroszek są zrobione z bardzo wysokiej jakości stali. Możesz mieć pewność, że są bardzo wytrzymałe i nie musisz się obawiać, że pojawi się na nich niechciana rdza. Warto jest kupić, jeżeli to tylko możliwe podajnik i zbiornik na opał tej samej firmy. Zbiorniki na opał stosuje się w kotłach z układem podawania paliwa.

Na jaki wydatek powinieneś się przygotować?

Wbrew pozorom, taki zbiornik wcale nie jest tak drogi, jak początkowo mogłoby się wydawać. Najtańsze pojemniki na opał są produkowane przez firmę Elgomax i kosztują 370 zł plus koszty wysyłki, jeśli kupujesz przez Internet. Przeznaczony jest do pieców dwufunkcyjnych. Jest odpowiedni do kotłów centralnego ogrzewania z podajnikiem. Wyprodukowany jest z blachy o grubości 1, 5 mm i malowany proszkowo na kolor czarny. Posiada uszczelkę pod klapą, siłownik gazowy, zawiasy i zaczepy.

Natomiast najdroższy zbiornik na ekogroszek firmy Fokus to wydatek od 615 zł do 799 zł. Wyprodukowane są z blachy zimnowalcowanej o grubości 2 mm. Detale wycina się za pomocą wypalarki laserowej i gnie na zaginarce krawędziowej. Zbiorniki spawane są metodą MIG, co gwarantuje ich bardzo dużą trwałość. Niezależnie od ceny, dla własnej wygody warto jest zainwestować w taki zbiornik na ekogroszek.