669 132 428 LUB 669 756 763 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Myślisz o zakupie pieca na ekogroszek? Pewnie nie jesteś w tych rozmyślaniach sam, ponieważ takie rozwiązanie kusi wiele osób. Nie ma co ukrywać, że wiąże się ono z naprawdę wieloma korzyściami. Z tego artykułu nie dowiesz się, jak wybrać piec na ekogroszek, ale po jego przeczytaniu będziesz wiedział, dlaczego węgiel workowany jest naprawdę dobrą opcją i jakie są jego największe zalety. Zainteresowany? To zachęcamy do dalszej lektury.

.

węgiel workowany – Czym tak naprawdę jest

Jeżeli chodzi o węgiel workowany, to najpopularniejszą jego odmianą jest ekogroszek w workach. Ekogroszek jest obecnie bardzo popularnym paliwem stałym. Wytwarza się je przede wszystkim w oparciu o węgiel kamienny i brunatny.

Może myślisz, że ekogroszek jest ekologiczny tylko z nazwy i nie warto się nim interesować, ale…możesz być tutaj naprawdę pozytywnie zaskoczony. Oryginalny ekogroszek, na przykład ekogroszek Ogień, spełnia wszystkie wymagane normy UE.

Dotyczą one przede wszystkim minimalnej zawartości siarki oraz wytwarzania popiołu. Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że obie te normy mają bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie pieca przez wiele długich lat. Ekogroszek Ogień to najlepszy wybór dla Ciebie, jeżeli chcesz niskim kosztem ogrzać swój dom, a jednocześnie dbać o środowisko naturalne.

.

Kiedy warto kupić węgiel workowany?

Węgiel workowany, na przykład węgiel orzech, najlepiej jest kupić…latem. Tak, wydaje się to trochę nieracjonalne albo na wyrost, ponieważ, gdy na zewnątrz jest 30 stopni, to nikt nie zastanawia się nad tym, jak ogrzać swój dom w zimie. Zimno na pewno nikomu wtedy nie jest.

Jednak uwierz nam, to gorące wakacje to najlepsza pora, żeby rozejrzeć się za opałem, na przykład węglem typu orzech. Wtedy ceny są najniższe, a Ty z pewnością oszczędzisz sporo pieniędzy na ogrzewaniu swojego domu.

Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się za węglem workowanym, ponieważ ma on naprawdę wiele zalet. Węgiel orzech w workach można między innymi swobodnie przechowywać i bez większego trudu przenosić z jednego miejsca w drugie.

Oczywiście tylko wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. Wiadomo, nie ma się co szarpać. Węgiel workowany ma również to do siebie, że jest czysty. Nie pozostawia po sobie mnóstwa pyłu w kotłowni, który bywa naprawdę bardzo kłopotliwy.

.

O czym musisz pamiętać kupując węgiel workowany, na przykład węgiel orzech workowany?

Musisz wiedzieć o tym, że węgiel orzech workowany to opał o specyficznych parametrach. Wybierając ten rodzaj opału, najpierw sprawdź jaka jest jego wartość opałowa oraz zawartość siarki i popiołu. Ta pierwsza powinna być jak najwyższa, natomiast ta druga jak najniższa. Z całego serca polecamy Ci węgiel workowany Orzech Ogień II. Ma on następujące parametry:

  • Granulacja od 30 mm do 55 mm
  • Wartość opałowa 23 MJ/kg
  • Zawartość popiołu ~3 %
  • Siarka całkowita ~0,1 %
  • Ciepło spalania ok. 28 MJ/kg
  • Spiekalność 0 RI

Źródło: //sklep.dobry-ekogroszek.pl/produkt/orzech-ogien-ii/

Mając opał z takimi parametrami, nie musisz się martwić, jak w tym roku przetrwasz zimę. Na pewno będzie ona wyglądała tak, że wydasz mniej pieniędzy na węgiel workowany, rzadziej będziesz czyścił kocioł i zużyjesz mniej opału.

Podoba Ci się taka perspektywa? W dodatku dostawę na terenie całej Polski masz gratis. Węgiel workowany orzech z tego sklepu to najlepszy wybór, ponieważ charakteryzuje się niską wartością spiekalności.

W dodatku dzięki niemu tej zimy zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Jeżeli dobrze ustawisz piec, to bardzo często cały proces spalania przebiega automatycznie. Dzięki temu nie musisz wychodzić z ciepłego domu do kotłowni.

Nie tylko sam węgiel workowany

Chociaż zakup dobrej jakości węgla w workach na pewno był dobrą decyzją, to musisz pamiętać jeszcze o tym, że równie ważny jest dobry piec. Jeżeli postawisz na ekogroszek, to musisz wziąć pod uwagę przy wyborze pieca jakość jego wykonania oraz stopień automatyzacji. Gdy wybierzesz dobrej jakości węgiel w workach i masz dobry piec, to nawet zapowiadana ostatnio zima trzydziestolecia, nie będzie Ci straszna.