669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Smar do podajników na ekogroszek jest zawiesiną na bazie olejów roślinnych albo modyfikowanych tłuszczów zwierzęcych. Dobrej jakości smak do podajników jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego i dla użytkowników. Pamiętaj jednak o tym, aby stosować go tylko zgodnie z jego przeznaczeniem.

Jakie działanie ma smar do podajników?

Gdy zastosujesz ciekły smar do kotła zasilanego podajnikiem ślimakowym i opalanego ekogroszkiem, to będziesz z pewnością postrzegany, jako osoba, która bardzo troszczy się o środowisko naturalne. Wynika to stąd, że zastosowanie smaru pozwala obniżyć emisję dwutlenku węgla do powietrza oraz zmniejszyć ilość związków siarki wytwarzanych podczas spalania opału w kotłach.

Kolejną zaletą smaku do podajników jest to, że ogranicza on tarcie pomiędzy węglem a podajnikiem ślimakowym i między bryłkami ekogroszku. Elementy mechaniczne podajnika będą się mniej zużywać, dzięki smarowi. Chronisz w ten sposób również jego napęd i zabezpieczenia.

Smar to również ulga dla Twoich uszu, ponieważ zmniejsza on hałas, jaki wytwarza się podczas kruszenia węgla lub ekogroszku przez ślimak.

Smak do podajnika to odpoczynek nie tylko dla Twoich uszu, ale również dla portfela. Dzięki niemu silnik napędowy ślimaka pobiera mniej energii elektrycznej. Wszyscy wiedzą, jak duże są opłaty za prąd, gdy samodzielnie ogrzewa się dom jednorodzinny.

Regularne stosowanie smaru do podajników zapewnia również dłuższą żywotność styków przekaźników sterownika i części silnika napędowego. Pomoże Ci to również rozwiązać kolejny problem związany z kotłami, czyli podatność na korozję. Stosowanie smarów do podajników zmniejsza rdzewienie części podajnika oraz komory spalania. Najczęstszą przyczyną korozji w piecach są lotne związki siarki.

Jaki smar do podajników na ekogroszek polecamy i ile on kosztuje?

Najpopularniejszym smarem do podajników jest Carbosmar. Zapewnia on oszczędność, ochronę i wydajność podajnika. Jeden litr tego smaru kosztuje około 30 zł, a 5 litrów około 150 zł. Pozwala on odpowiednio konserwować kotły na ekogroszek, wyposażone w podajnik ślimakowy. Smar spowoduje, że części mechaniczne podajnika będą właściwie zabezpieczone przez korozją i związkami siarki powstającymi podczas spalania ekogroszku.