669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Skład węgla Częstochowa oferuje najlepsze ceny i dostawę gratis. Sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął. Jednak w tym roku równie nie unikniemy zadawania sobie pytań. Czy uda nam się kupić w tym roku dobry węgiel? Który skład opału wybrać? Kupić węgiel czy ekogroszek? Ile to będzie kosztowało?

Nieuczciwi sprzedawcy

Pytania się mnożą, a odpowiedzi ciągle brak. Jakość węgla zależy przede wszystkim od tego, jaki skład węgla wybierzemy. Wiadomo, że nie wszyscy sprzedawcy węgla są uczciwi. Najczęściej oszukują na jakości węgla. Kupują słabej jakości opał, a sprzedają go jako wysokiej jakości produkt. Zdarza się, że okłamują klientów, co do pochodzenia węgla. Mówią, że węgiel pochodzi z Polski, a tak naprawdę jest to o wiele słabszej jakości produkt pochodzący na przykład z Czech.

Sprawdź na forum

Internet nie zawsze jest najlepszym źródłem informacji, ale jeżeli na kilku forach, czytamy, że w danym składzie nagminnie oszukują, to powinno dać nam to do myślenia. Złe opinie w internecie spowodowały już zamknięcie niejednego nieuczciwego biznesu.

Pytaj!

Co jeszcze sprawdzić, gdy kupujemy węgiel? Przede wszystkim pytajmy o wszystko, co nas interesuje. Bardzo ważne są parametry węgla, takie jak jego kaloryczność, czy zawartość popiołu i siarki. Jeżeli sprzedawca nie wie albo nie chce sprecyzować, jaki węgiel sprzedaje, to powinniśmy się trzymać od niego z daleka. Pytanie o parametry jest pytaniem podstawowym i sprzedawca nie ma prawa tego nie wiedzieć. To tak, jakby sprzedawca w sklepie obuwniczym nie wiedział, jaki rozmiar mają sprzedawane przez niego buty.

Skąd pochodzi węgiel?

Kolejną kwestią jest pochodzenie węgla. Najlepszy ekogroszek jest w Polsce. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeżeli sprzedawca mówi, że groszek jest z importu, to lepiej go nie kupujmy. Zbyt duże ryzyko, że kupimy mało wydajny ekogroszek z dużą ilością popiołu.

Porównaj ceny

Warto jeszcze zwrócić uwagę na cenę. Jednak nie po to, żeby wybrać jak najszybciej najtańszy węgiel i pojechać do domu. Jeżeli naprawdę zależy Ci, aby kupiony przez Ciebie węgiel starczył na długo i ogrzał Twój dom, to musisz poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego składu opału. Niestety. Jednak jak już znajdziesz ten odpowiedni, to zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy w następnych latach. Dobrze jest przejechać się po kilku składach opału w Twojej okolicy i porównać w nich ceny. Jeżeli gdzieś jest bardzo tanio w porównaniu do konkurencji, to nie kupujmy tego węgla. Może być w nim więcej miału i popiołu niż materiału opałowego. Naprawdę nie warto, bo może się zdarzyć nawet tak, że będziemy musieli dokupić trochę worków w ciągu zimy.

Może pomogą Ci znajomi?

Przyjaciele, znajomi i rodzina mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniego składu węgla. Popytaj, czy mają coś sprawdzonego i pewnego. Może od lat kupują u dobrego sprzedawcy, a Ty ciągle masz problem ze znalezieniem dobrego ekogroszku? Kto pyta, nie błądzi. A na pewno to błądzenie zajmuje mu o wiele mniej czasu.

Zapytaj o dowóz

Kupując ekogroszek sprawdźmy również, czy istnieje możliwość przywiezienia węgla do naszego domu. To bardzo wygodna opcja. Czasami ceny są tak atrakcyjne, że warto zamówić opał ze składu, który nie znajduje się w naszej okolicy. Dowiedzmy się, jakie są koszty dostarczenia do nas węgla i w jaki sposób jest on transportowany.

Polecamy nasz skład opału w Częstochowie. Oferujemy profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru opału oraz wysokiej jakości materiał opałowy. Oferujemy między innymi ekogroszek Ogień, który ma tylko 3 procent popiołu i wartość opałową 24 MJ/KG. Jest pakowany w wygodne 25 kilogramowe worki.

Skład węgla Częstochowa

Gdzie kupić węgiel? Jaki rodzaj opału wybrać? Jak nie dać się oszukać? To pytania, które zadajemy najczęściej zanim zacznie się okres grzewczy. Jeśli mamy taki dylemat warto wybrać skład węgla w Częstochowie, ponieważ tam można kupić dobrej jakości węgiel i to w bardzo przystępnej cenie. W Polsce składów opału jest bardzo dużo. Oferują one różnego rodzaju węgiel w zróżnicowanych cenach. Nie każda oferta jest jednak godna uwagi. Niektórzy sprzedawcy nie są uczciwi, oferują słabej jakości węgiel, na którym mają spory zarobek. Nie dotyczy to jednak składu węgla w Częstochowie – tam można kupić opał od sprawdzonego i zaufanego sprzedawcy. Zanim dokonamy zakupu, poczytajmy opinie na temat danego składu. W tym celu warto zajrzeć do internetu. Tam zwykle kupujący dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat węgla, który kupili. Jeśli natrafimy na kiepskie opinie, lepiej od razu odrzućmy ofertę i szukajmy dalej. Gdy już zdecydujemy się kupić opał w konkretnym miejscu, zadajmy sprzedającemu najważniejsze pytania o parametry węgla. Bardzo ważna jest jego wartość opałowa, jednak nie mylmy jej z ciepłem spalania. Jest o co innego, jednak niektórzy sprzedawcy podają tę wartość zamiast informacji o kaloryczności węgla, co wprowadza nas w błąd. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie wyboru materiału opałowego, poprośmy kogoś, kto pomoże nam znaleźć odpowiedni skład opału i wybrać dobrej jakości węgiel. Ponieważ jest to niemały wydatek, lepiej poświęcić trochę czasu na rozeznaniu się w temacie. Skład węgla w Częstochowie oferuje nie tylko wysokiej klasy opał, ale także służy poradą w kwestii wyboru węgla.

EKOGROSZEK OGIEŃ

Wartość Opałowa - 23-25 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 4-7%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK ULTRA

Wartość Opałowa - 26-29 MJ/kg
✅ Granulacja - 6-25mm
Spiekalność - 0-3 RI
✅ Popiół - 2-4%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK PREMIUM

Wartość Opałowa - 24-26 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 3-7%
Zawartość Siarki ~0,6%
100% Bez Kamienia
 
satysfakcja ekogroszek ogień
lider ekogroszek ogień
sibugol rzetelna firma