669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Wielozadaniowy specjalista, który posiada doskonałe opinie Klientów i ekspertów w branży cieplnej. Kocioł na ekogroszek SAS SOLID to piec klasy 5 z automatycznym podawaniem paliwa, prosty i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Różnorodny typoszereg mocy (72kW, 100kW, 125kW, 150kW, 175kW, 200kW), umożliwia optymalne dobranie modelu do konkretnych potrzeb czy wielkości powierzchni grzewczej. Produkt przeznaczony jest do obiektów o dużych przestrzeniach oraz (ze względu na swoje gabaryty) sporej, pod względem wielkości kotłowni.

Piec SAS SOLID na ekogroszek na tle konkurencji wyróżnia się wysoką skutecznością, która wynosi 91,1-91,9%, jak i efektywnością procesu spalania. Wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji, w której wykorzystano wymiennik kanałów spalinowych (poziomych i pionowych kaset), jak i obecności ceramicznych paneli, znajdujących się bezpośrednio nad paleniskiem. Takie rozwiązanie zwiększa nie tylko samą efektywność, ale ma również wpływ na codzienne funkcjonowanie urządzenia oraz zachowanie go w maksymalnej czystości.

Produkt, o którym mowa umożliwia spalanie poprzez podawanie paliwa za pomocą specjalnego ślimakowego podajnika, napędzanego motoreduktorem.  Samo urządzenie bazuje na zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, takich jak stal kotłowa 16Mo3 o gr. 8 mm (dla kotła 72kW stal kotłowa 16Mo3 o gr. 6 mm) oraz stali nierdzewnej 1.4301 dla elementów kotła. Co więcej, urządzenie zaliczane jest do klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012  i jest przeznaczone do spalania węgla kamiennego sortymentu groszek (eko-groszek). Dodatkowo posiada certyfikat  EcoDesign, co także nie pozostaje bez znaczenia przy tego rodzaju kotłach.

Piec na ekogroszek SAS SOLID charakteryzuje się właściwą izolacją otworów rewizyjnych, jak i innowacyjną, wręcz nowatorską konstrukcją drzwiczek, dzięki której zdecydowanie ograniczone zostają utraty ciepła. Ponadto zasobnik opału posiada czujnik otwarcia klapy oraz ogranicznik temperatury bezpieczeństwa, co sprawia, że całość cieszy się ogromnym zaufaniem ludzi w całej Europie.

Kocioł SAS SOLID na ekogroszek to rozwiązanie wyposażone także w sterownik z obsługą czterech pomp, dwóch zaworów mieszających, wbudowanym modułem Ethernet. Nowoczesne technologie, związane z jego konstrukcją jak i funkcjonowaniem ułatwiają codzienne działanie, ograniczając manewry człowieka do maksymalnego minimum.

Warto zwrócić uwagę na liczne certyfikaty i uprawnienia, zapewniające najwyższej jakości usługi , dopasowane do norm przestrzeganych na terenie całej Unii Europejskiej. Produkt posiada więc Znak CE, Świadectwo Nr OS/539/CUE/17 wydawane przez akredytowane Laboratorium Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi, EcoDesign ( tylko dla urządzeń o mocy 72kW 100kW 125kW 150kW 200kW), rozwiązanie konstrukcyjne otworów rewizyjnych objęte Prawem Ochronnym Nr 68867 nadanym przez Urząd Patentowy RP.

Zastosowanie wszystkich nowoczesnych technologii sprawia, że piec na ekogroszek SAS SOLID jest wersją innowacyjną, wygodną, wysokiej klasy. Z całą pewnością sprawdzi się w przypadku użytkowników wymagających, szukających rozwiązań zaawansowanych i inteligentnych jednocześnie.

Producent daje czteroletnią gwarancję na zastosowanie kotła zgodnie z jego instrukcją, a dodatkowo gwarantuje dwuletnią ochronę  na elektroniczne podzespoły urządzenia.  W przypadku podjęcia decyzji o płatnym przeglądzie dokonanym przez Serwis SAS ( w trzecim lub czwartym roku eksploatacji), właściciel może uzyskać dodatkową 48 miesięczną gwarancję na szczelność korpusu.