669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Nowoczesne rozwiązanie, wielokrotnie nagradzane na niezależnych konkursach w branży w grzewczej. Piec na ekogroszek SAS SOLID (14-48 kW) jest propozycją uznanej firmy, bazującej na najnowocześniejszych technologiach i koncepcjach. Produkt zaprezentowany poniżej, należy do urządzeń 5 klasy, co w praktyce oznacza, że spełnia wszystkie restrykcyjne wymagania według normy PN-EN 303-5:2012, zarówno w zakresie emisji zanieczyszczeń, jak i sprawności cieplnej czy samego bezpieczeństwa. To kocioł retortowy z automatycznym podawaniem paliwa.

Piec SAS SOLID na  ekogroszek odznacza się przede wszystkim bardzo wysoką sprawnością i efektywnością procesu spalania, która waha się w granicach 90,1-91,1%. Ponadto, rozwiązanie działa w zakresie mocy 14-48 kW, co doskonale sprawdza się przy niewielkich powierzchniach mieszkalnych. Samo urządzenie nie należy do największych, przez co może być swobodnie ustawione w niewielkiej kotłowni.

W piecu, o którym mowa możliwe jest automatyczne spalanie ekogroszku, poprzez podawanie paliwa za pomocą specjalnego, ślimakowego podajnika napędzanego motoreduktorem. Nowoczesny wymiennik ciepła, posiadający ceramiczne elementy, jak i tulburatory w ciągach spalinowych dają poczucie bezpieczeństwa oraz równomiernie rozprowadzone ciepło na wybranym obszarze.

Kocioł na ekogroszek SAS SOLID to ekonomiczność i ekologia w jednym. Niska emisja szkodliwych substancji, w tym przede wszystkim pyłów pozwala na sprawne funkcjonowanie bez konieczności stosowania elektrofiltrów. Urządzenie zostało zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób, umożliwiając czerpanie korzyści, przy wykorzystaniu innowacji i patentów.

Atutem produktu jest także obecność właściwej, nowatorskiej izolacji otworów rewizyjnych, jak i samej konstrukcji drzwiczek, która nawet przy częstym otwieraniu, zapobiega utracie nadmiernej ilości ciepła. Co więcej, koncepcje wspomniane powyżej zostały objęte Prawem Ochronnym Nr 68867 nadanym przez Urząd Patentowy RP.

Piec na ekogroszek SAS SOLID niesie za sobą wiele korzyści, bowiem ogranicza rolę człowieka do minimum,  zapewniając mu maksymalne bezpieczeństwo podczas ewentualnej obsługi. Na przykład zasobnik opału posiada system wyrównywania ciśnienia czy też czujnik otwarcia klapy, chroniący przed cofaniem płomienia. Urządzenie wyposażono również w funkcję osuszania, dzięki której problem korozji nie dotyka użytkownika.

W standardzie kocioł SAS SOLID na ekogroszek posiada rozwiązania takie jak algorytm PID, czujnik temperatury spalin, czy obsługa dwóch zaworów mieszających. Jednak producent daje możliwość wyboru koncepcji dodatkowych, takich jak regulator pokojowy z dotykowym modułem, czy chociażby bezprzewodową komunikacja lub moduł obsługi bufora ciepła. Sam zasobnik może być umiejscowiony z prawej bądź lewej strony, w zależności od indywidualnego wyboru Klienta.

Produkt od SAS jest rozwiązaniem nowoczesnym, certyfikowanym i spełniającym wszystkie normy. Posiada znak CE oraz świadectwo nr OS/453/CUE/17, wydawane wyłącznie przez Akredytowane Laboratorium Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi. Dużym plusem pieca jest również możliwość udziału w programach jego zakupu.

Producent daje pięcioletnią gwarancję na kocioł użytkowany zgodnie z instrukcją oraz dwuletnią gwarancje na elektroniczne i wszystkie pozostałe podzespoły. Dzięki niej, Klient może być spokojny o swoje bezpieczeństwo, jak i samo urządzenie. To najwyższa jakość, zamknięta w profesjonalnie zaprojektowanej konstrukcji, przynoszącej sporą funkcjonalność. Warto mieć na uwadze taki produkt, gdyż z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych.