669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o.Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Kocioł na ekogroszek SAS Slim to propozycja, stworzona z myślą o wymagających, a zarazem praktycznych Klientach. Charakteryzuje się przede wszystkim obecnością automatycznego podajnika paliwa, jak i rusztu wodnego, znajdującego się bezpośrednio nad paleniskiem retortowym.  Produkt niezwykle nowoczesny, wykorzystuje najwyższej jakości materiały, gwarantujące maksymalną użyteczność, jak również bezpieczeństwo użytkowników.

Rozwiązanie, o którym mowa z łatwością poradzi sobie z obsługą pomieszczeń gospodarczych, jak i domów o średniej wielkości, przez co jest urządzeniem często wybieranym wśród Konsumentów.  Do niewątpliwych jego zalet, zaliczyć można dwie standardowe wersje: z klasycznym ustawieniem czopucha do tyłu i jego skierowaniem ku górze.

Piec na ekogroszek SAS Slim posiada niewielkie gabaryty, co ułatwia jego właściwą lokalizację. Dzięki zajmowaniu skromnego obszaru, z łatwością komponuje się nawet z niewielkimi, przydomowymi kotłowniami.  Jego zakres mocy wynosi od 14 do 16 kW.

Model oferowany przez popularnego producenta został zaprojektowany z niezwykłą precyzją, co przekłada się na jego użytkowanie i funkcjonalność. Obecność poziomego układu kaset wymiennika ciepła i rur  paleniska zastępczego daje gwarancję komfortowej obsługi i łatwości czyszczenia poszczególnych elementów. Sam materiał wykorzystany do jego budowy to stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm, odznaczająca się wysoką wytrzymałością i posiadaniem wszelkich, niezbędnych certyfikatów.

Kocioł SAS Slim to rozwiązanie o dwóch trybach palenia. Pierwszym z nich jest tryb automatyczny, w którym podawanie paliwa za pomocą automatycznego podajnika ślimakowego jest napędzane  motoreduktorem do paleniska. Koncepcja ta wykorzystuje wymuszony dopływ powietrza. Daje jednak spore możliwości. Drugą opcją jest tryb palenia zastępczego na ruszcie wodnym, polegający na  wykorzystywaniu naturalnego ciągu spalin, co odbywa się przy pomocy śruby regulacyjnej ( jej obecność umożliwia swobodną regulację i zachowanie pełnej kontroli nad całym procesem).

Pomysł, o którym mowa to produkt wysokiej jakości, o sprawności oscylującej w granicach 86,4÷87,8 %. Istotną i praktyczną opcją jest także obecność zasobnika opału z systemem wyrównywania ciśnienia, co stanowi najnowocześniejsze zabezpieczenie przed cofaniem płomienia. Dodatkowa funkcja w postaci osuszania powietrza z kolei, pozwala na skuteczne przeciwdziałanie korozji, a więc zwiększanie żywotności całego urządzenia.

Producent skoncentrował się na rozwiązaniach koncepcyjnych, wygodnych i bezpiecznych zarazem. Dlatego też piec na ekogroszek SAS Slim posiada też trójciągowy, przegrodowy układ komór spalinowych. Takie ustawienie zdecydowanie zmniejsza gabaryty całości, nie likwidując podstawowych funkcji i praktyczności kotła.

Dzięki zaawansowanej technologii, urządzenie może być dodatkowo wyposażone w miarkownik ciągu powietrza oraz peletowy palnik Sas Multi Flame.

Kocioł SAS Slim stanowi produkt o licznych certyfikatach, między innymi znak CE oraz Świadectwo Nr OS/250/CUE/15, wydawane przez akredytowane Laboratorium  Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi. Firma SAS daje na niego pięć lat gwarancji, przy użytkowaniu zgodnie z instrukcją oraz dwa lata gwarancji na elektroniczne podzespoły. Warto zwrócić na niego szczególną uwagę, jeśli potrzeba rozwiązania sprawdzonego i funkcjonalnego zarazem.