669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

      Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Nowoczesny, wytrzymały i wielofunkcyjny- kocioł na ekogroszek SAS MULTI wyróżnia się perfekcyjnym wykonaniem, umożliwiającym wieloletnie użytkowanie w domach o dużych powierzchniach.  To piec niskotemperaturowy, wyposażony w automatyczny podajnik paliwa oraz ruszt wodny, umiejscowiony nad retortowym paleniskiem. Jego zaletą jest duży zakres mocy, wynoszący od 14 do 272 kW. Ponadto, produkt zaprezentowany poniżej charakteryzuje się niezwykłą sprawnością, oscylującą w granicach 85%- 91%, co zdecydowanie przekłada się na efektywność i wydajność. Rozwiązanie zapewnia równomierne rozłożenie ciepła zawsze tam, gdzie Klient tego najbardziej potrzebuje.

Piec na ekogroszek SAS MULTI  wyposażono w nowoczesny wymiennik z pionowym układem kaset oraz poziomy układ rur paleniska zastępczego, co sprawia, iż urządzenie jest nie tylko proste w obsłudze, ale i czyszczeniu. Trójciągowy , przegrodowy układ komór spalinowych wraz ze wspomnianymi powyżej rozwiązaniami stanowi gwarancję bezpiecznego użytkowania oraz dużej wygody użytkownika, co w przypadku tak dużych maszyn ma kluczowe znaczenie. Sam wymiennik został zaprojektowany ze stali kotłowej P265GH o gr. 6 mm (od mocy 78kW stal kotłowa o wyższych parametrach – 16Mo3 gr. 8 mm). Zastosowanie najwyższej jakości materiałów to lepsza wytrzymałość, bezpieczeństwo jak i dłuższe użytkowanie samego pieca.

To, co wpływa na funkcjonowanie, jak i sposób ogrzewania pomieszczeń, to fakt, iż kocioł na ekogroszek SAS MULTI posiada dwa tryby palenia. Pierwszy z nich, automatyczny, polega na podawaniu paliwa przy pomocy podajnika ślimakowego, napędzanego motoreduktorem. Gwarantuje to wykorzystanie wymuszonego dopływu powietrza. Drugą dostępną opcją jest tryb palenia zastępczego na ruszcie wodnym, co pozwala na wykorzystanie naturalnego ciągu spalin, oraz całkowitej regulacji procesu spalania (dzięki śrubie regulacyjnej). To komfortowe propozycje, ograniczające do niemalże minimum udział człowieka. Zadaniem użytkownika jest więc dołożenie paliwa do podajnika. Dzięki właściwym i nowoczesnym algorytmom sterownika, możliwe jest rozpoczęcie odpowiedniego spalania.

Piec SAS MULTI to propozycja najwyższej jakości, posiadająca zasobnik opału, który do 48 kW posiada system wyrównywania ciśnienia. Przyjemnym dodatkiem jest również zabezpieczenie przed cofaniem płomienia, czy też opcja zapobiegająca powstawaniu korozji, dzięki profesjonalnemu i wydajnemu osuszaniu. Dwie wersje produktu dają sposobność na jeszcze lepsze dopasowanie, do indywidualnych potrzeb. W zależności od pomieszczenia, urządzenie może posiadać zasobnik opału usytuowany z prawej bądź lewej strony.

Co więcej, producent umożliwia dokupienie dodatkowych części, takich jak np. miarkownik ciągu powietrza bądź nowoczesny palnik peletowy SAS Multi FLAME (dopasowany do konkretnego modelu, co wpływa na jego wytrzymałość). Kolorowy panel dotykowy, moduł obsługi bufora ciepła, komunikacja Wi-Fi bądź też czujnik temperatury spalin i czujnik pogodowy sprawiają, iż urządzenie od SAS jest propozycją niezwykle bezpieczną, komfortową i innowacyjną, sprawdzającą się w każdych warunkach.

Piec na ekogroszek posiada znak CE oraz Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu. Jako produkt certyfikowany, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa, ma 5 lat gwarancji na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (dla kotłów o mocy powyżej 48 kW obowiązuje gwarancja 2 lata) , oraz  2 lata gwarancji na wszystkie podzespoły elektroniczne.

Kocioł na ekogroszek SAS MULTI należy do rozwiązań funkcjonalnych, praktycznych i cieszących się dużą popularnością wśród Klientów w całej Europie. Warto zwrócić na niego szczególną uwagę, gdyż zapewnia ciepło, bezpieczeństwo i wieloletnie użytkowanie. Jest urządzeniem innowacyjnym i nowoczesnym zarazem.