ekogroszek ogień
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

%

Ocena Całkowita

     Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Bardzo nowoczesny i wygodny w codziennym zastosowaniu, kocioł na ekogroszek SAS GRO-ECO jest propozycją, która skutecznie wpływa na komfort jego użytkowników. Produkt wysokiej jakości, zaprojektowano z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i wygodzie. Piec posiada automatyczne podawanie paliwa, co zdecydowanie zmniejsza ingerencje człowieka do minimum. Pomysł znanego producenta oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach i koncepcjach, zwiększających efektywność i wydajność.

Piec od SAS wyróżnia się zakresem mocy wynoszącym od 17 do 272 kW. Jest produktem dostępnym w klasycznej odsłonie, jak i wersji liniowej, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Urządzenie doskonale sprawdza się przy dużych powierzchniach, umożliwiając ich szybkie i równomierne nagrzanie.

Całość wykonano ze stali kotłowej P265GH o gr. 6 mm, a od mocy 78kW –  stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm). Wykorzystanie tego rodzaju materiałów wpływa na wydłużenie żywotności urządzenia oraz zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi.

Piec na ekogroszek SAS GRO-ECO stanowi produkt, w którym spalanie odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego w palenisku – retorcie zwykłej. Takie rozwiązanie jest standardem, dopasowanym do wymogów Unii Europejskiej, które skutecznie zwiększa efektywność procesu spalania. Rozbudowany wymiennik z pionowym układem kaset to minimum ingerencji człowieka, jak i łatwość zachowania w czystości. Opcjonalnie, poza klasycznym paleniskiem można znaleźć również to awaryjne dostępne w postaci żeliwnego rusztu.

Kocioł SAS GRO-ECO wyposażono ponadto w zasobnik opału, który do 48kW posiada rozbudowany system  wyrównywania ciśnienia, jak i wygodne zabezpieczenie przed cofaniem płomienia. Dodatkową funkcję stanowi automatyczne osuszanie, gwarantujące ochronę przed korozją niektórych elementów.

SAS jako znany i powszechnie ceniony producent stawia na innowację i nowoczesność.  Dlatego też prezentowane urządzenie odznacza się doskonałą sprawnością, oscylującą na poziomie 81,7 – 87%.  W klasycznym wyposażeniu znajduje się nowoczesny sterownik, wentylator, podajnik, zawór bezpieczeństwa, komplet niezbędnych narzędzi do samej obsługi urządzenia, jak i stopki regulacyjne (choć tylko w wersjach do  36kW).

Atutem produktu, jakim jest piec na ekogroszek SAS GRO-ECO są również czujnik pogodowy, czujnik regulacji temperatur, kolorowy wyświetlacz dotykowy czy też algorytm PID czy też moduł obsługi buforu ciepła. Takie wyposażenie gwarantuje prostą obsługę i wygodę w codziennym zastosowaniu, niezależnie od miejsca, w którym kocioł się znajduje. Możliwość wyboru strony lokalizacji zasobnika opału jeszcze lepiej dopasowuje urządzenie do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Produkt zaprezentowany poniżej to oferta wysokiej jakości posiadająca Znak CE i Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu. Stanowi więc rozwiązanie certyfikowane, uwzględniające obowiązujące normy i wymogi.

Kocioł na ekogroszek SAS GRO-ECO z pewnością zadowoli najbardziej wymagających Klientów, oczekujących przede wszystkim koncepcji sprawdzonych i wydajnych. Producent  oferuje 5 lat gwarancji na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (na kotły powyżej 48 kW obowiązuje gwarancja 2 lata), jak i dodatkowe 24 miesiące na wszystkie podzespoły elektroniczne. Dzięki temu wybór może być jeszcze bardziej świadomy, a samo urządzenie stanowić rozwiązanie praktyczne i niezwykle funkcjonalne.

Firma SAS udostępnia ponadto wyposażenie dodatkowe w postaci rusztu żeliwnego do palenia awaryjnego (w zależności od mocy kotła) oraz palnika peletowego , specjalne dedykowanego tego rodzaju piecom  (SAS MULTI FLAME).

Oceń tą stronę
WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij!

Hej, Pokaż ten artykuł swoim znajomym jeśli uważasz, że im też się przyda.