669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Bardzo nowoczesny i wygodny w codziennym zastosowaniu, kocioł na ekogroszek SAS GRO-ECO jest propozycją, która skutecznie wpływa na komfort jego użytkowników. Produkt wysokiej jakości, zaprojektowano z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i wygodzie. Piec posiada automatyczne podawanie paliwa, co zdecydowanie zmniejsza ingerencje człowieka do minimum. Pomysł znanego producenta oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach i koncepcjach, zwiększających efektywność i wydajność.

Piec od SAS wyróżnia się zakresem mocy wynoszącym od 17 do 272 kW. Jest produktem dostępnym w klasycznej odsłonie, jak i wersji liniowej, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Urządzenie doskonale sprawdza się przy dużych powierzchniach, umożliwiając ich szybkie i równomierne nagrzanie.

Całość wykonano ze stali kotłowej P265GH o gr. 6 mm, a od mocy 78kW –  stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm). Wykorzystanie tego rodzaju materiałów wpływa na wydłużenie żywotności urządzenia oraz zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi.

Piec na ekogroszek SAS GRO-ECO stanowi produkt, w którym spalanie odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego w palenisku – retorcie zwykłej. Takie rozwiązanie jest standardem, dopasowanym do wymogów Unii Europejskiej, które skutecznie zwiększa efektywność procesu spalania. Rozbudowany wymiennik z pionowym układem kaset to minimum ingerencji człowieka, jak i łatwość zachowania w czystości. Opcjonalnie, poza klasycznym paleniskiem można znaleźć również to awaryjne dostępne w postaci żeliwnego rusztu.

Kocioł SAS GRO-ECO wyposażono ponadto w zasobnik opału, który do 48kW posiada rozbudowany system  wyrównywania ciśnienia, jak i wygodne zabezpieczenie przed cofaniem płomienia. Dodatkową funkcję stanowi automatyczne osuszanie, gwarantujące ochronę przed korozją niektórych elementów.

SAS jako znany i powszechnie ceniony producent stawia na innowację i nowoczesność.  Dlatego też prezentowane urządzenie odznacza się doskonałą sprawnością, oscylującą na poziomie 81,7 – 87%.  W klasycznym wyposażeniu znajduje się nowoczesny sterownik, wentylator, podajnik, zawór bezpieczeństwa, komplet niezbędnych narzędzi do samej obsługi urządzenia, jak i stopki regulacyjne (choć tylko w wersjach do  36kW).

Atutem produktu, jakim jest piec na ekogroszek SAS GRO-ECO są również czujnik pogodowy, czujnik regulacji temperatur, kolorowy wyświetlacz dotykowy czy też algorytm PID czy też moduł obsługi buforu ciepła. Takie wyposażenie gwarantuje prostą obsługę i wygodę w codziennym zastosowaniu, niezależnie od miejsca, w którym kocioł się znajduje. Możliwość wyboru strony lokalizacji zasobnika opału jeszcze lepiej dopasowuje urządzenie do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Produkt zaprezentowany poniżej to oferta wysokiej jakości posiadająca Znak CE i Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu. Stanowi więc rozwiązanie certyfikowane, uwzględniające obowiązujące normy i wymogi.

Kocioł na ekogroszek SAS GRO-ECO z pewnością zadowoli najbardziej wymagających Klientów, oczekujących przede wszystkim koncepcji sprawdzonych i wydajnych. Producent  oferuje 5 lat gwarancji na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (na kotły powyżej 48 kW obowiązuje gwarancja 2 lata), jak i dodatkowe 24 miesiące na wszystkie podzespoły elektroniczne. Dzięki temu wybór może być jeszcze bardziej świadomy, a samo urządzenie stanowić rozwiązanie praktyczne i niezwykle funkcjonalne.

Firma SAS udostępnia ponadto wyposażenie dodatkowe w postaci rusztu żeliwnego do palenia awaryjnego (w zależności od mocy kotła) oraz palnika peletowego , specjalne dedykowanego tego rodzaju piecom  (SAS MULTI FLAME).