669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Firma SAS jest obecnie jednym z liderem na międzynarodowym rynku, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży profesjonalnych, nowoczesnych kotłów c.o. Powstające rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak i pewnością spawanych połączeń czy zaskakującą funkcjonalnością. Zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w rankingach oraz niezależnych konkursach.

Produkt wiodącej na rynku marki, który doskonale sprawdzi się wśród bardzo wymagających Klientów. Kocioł na ekogroszek SAS ECO stanowi propozycję przemyślaną, sprawdzoną i wygodną w codziennym zastosowaniu. Rozwiązanie, poza klasyczną możliwością spalania miału i ekogroszku, uzyskał opcję spalania peletów, a więc paliwa całkowicie ekologicznego. To właśnie górna część paleniska posiada płaskownik, przystosowany do montażu paneli ceramicznych. Ponadto palenisko o mocy powyżej 48 kW, wyposażono również w specjalnie dobrane, boczne płytki ceramiczne.

Piec SAS ECO na ekogroszek umożliwia palenie także drewnem czy węglem, dzięki obecności dolnego, rusztowo-wodnego paleniska. Taka różnorodność jest perfekcyjna dla osób, dostosowujących się do zmienności cen opału. Co więcej, zastosowanie opcji wspomnianych powyżej, daje szansę na zwiększenie funkcjonalności pieca, poprzez dostosowanie go do zmiennych warunków atmosferycznych.

Produkt zaprezentowany poniżej, odznacza się zakresem mocy, wynoszącym od 17 do 300 kW, co daje spore możliwości. Wysoka sprawność, oscylująca w granicach 79,3-83,5% umożliwia lepszą wydajność i zachowanie równomiernego ciepła w dużych powierzchniach domowych.

Kocioł na ekogroszek SAS ECO pozwala na zastosowanie dwóch trybów palenia. Pierwszy z nich- automatyczny, polega na podawaniu paliwa przy pomocy tłokowego podajnika, który jest napędzany motoreduktorem do płyty nadmuchowego paleniska. To sprawia, iż w całym procesie wykorzystuje się wymuszony dopływ powietrza. Z kolei druga opcja jest trybem zastępczym , wykorzystującym naturalny ciąg spalin i pozwalający na regulację całości działań poprzez śrubę regulacyjną bądź miarkownik ciągu powietrza (stanowiący wyposażenie dodatkowe, dostępne na życzenie Klienta).

Przy rozważaniu zakupu pieca z kolekcji SAS warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany wymiennik z poziomym układem kaset. Nowoczesna koncepcja nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim ułatwia zachowanie czystości. Sam wymiennik zaprojektowano ze stali kotłowej P265GH o gr. 6 mm, zaś jego ściany boczne- ze stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm. Producent zagwarantował też obecność stali kotłowej 16Mo3 o gr. 8 mm w rozwiązaniach powyżej 78kW.

Piec na ekogroszek SAS ECO wyposażono ponadto w płytę paleniska nadmuchowego , wykonaną w całości ze stali nierdzewnej 1.4301 o gr. 8 mm. Zastosowanie najwyższej jakości, certyfikowanych materiałów nie tylko zwiększa żywotność urządzenia, ale również zachowuje jego sprawność na zdecydowanie dłużej. Atutem kotła jest obecność nowoczesnego zasobnika opału z systemem wyrównywania ciśnienia, jak i zabezpieczenia przed korozją czy też cofaniem się płomienia.

Budowa kotła bazuje na czopuchu umiejscowionym ku górze oraz zasobniku opału usytuowanemu zawsze w tylnej części urządzenia. Drzwiczki do pieca otwierają się na lewą stronę, niezależnie od wybranej wersji. W wyposażeniu dodatkowym, dostępnym na życzenie Klienta znajduje się nowoczesny miarkownik ciągu powietrza i panele ceramiczne do spalania peletów.

Kocioł SAS ECO na ekogroszek należy do produktów certyfikowanych, posiadających m.in. Znak CE oraz Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu ( w modelach o mocy 17-225 kW). Ponadto producent daje pięcioletnią gwarancję na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (dla kotłów powyżej 48 kW dostępna jest dwuletnia gwarancja), oraz 24 miesiące na wszystkie elektroniczne podzespoły. Można więc śmiało stwierdzić, iż SAS jest wyborem funkcjonalnym, praktycznym, a przede wszystkim bezpiecznym w codziennym użytkowaniu. Rozwiązanie wysokiej jakości, wysoko oceniane w wielu niezależnych rankingach i opiniach ekspertów.