669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Kupiłeś po raz pierwszy ekogroszek i nie jesteś zadowolony z jego jakości? Nie wiesz, czy kupisz go po raz kolejny i czy jest to dobry sposób na ogrzanie Twojego domu? Nie skreślaj ekogroszku od razu. Najpierw przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jakie mogą być przyczyny, że ekogroszek nie spełnił Twoich oczekiwań.

Zbyt mokry ekogroszek

Przyczyną złego spalania się ekogroszku może być po prostu fakt, że jest on zbyt mokry. Jeżeli kupiłeś luzem materiał opałowy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest on lekko zawilgocony i przed jego załadowaniem do pieca z podajnikiem, należy go wysuszyć. Na przyszłość lepiej wybieraj ekogroszek w workach, na przykład Ekogroszek Ogień Premium.

Importowany materiał opałowy

Drugą przyczyną złej jakości ekogroszku może być to, że kupiłeś materiał opałowy z importu. Świadomie lub nieświadomie. To zależy od tego, na jakiego sprzedawcę trafiłeś. Importowany ekogroszek zazwyczaj jest bardzo słabej jakości. Zawsze kupuj ekogroszek z polskich kopalni u sprawdzonych sprzedawców.  Wyjątkiem od tej zasady jest ekogroszek syberyjski.

Nieodpowiedni kocioł

Kolejnym powodem małej wydajności ekogroszku jest to, że spalasz ekogroszek w nieodpowiednim kotle. Może to powodować nie tylko jego zapychanie, ale również emitowanie dużej ilości szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Do spalania ekogroszku nadaje się wyłącznie kocioł ze specjalnym podajnikiem. Zamyka się go na parę dni i nie przejmuje się koniecznością jego czyszczenia, czy dokładania kolejnych partii opału.

Słaba jakość ekogroszku

A może po prostu kupiłeś słabej jakości ekogroszek? To po prostu mogło się zdarzyć. Bardzo często ludzie przy wybieraniu paliwa na opał kierują się tylko i wyłącznie ceną. Jest to bardzo pozorna oszczędność, bo często musimy spalić więcej materiału opałowego, aby ogrzać dom. Przy wyborze ekogroszku bardzo istotna jest wartość opałowa, czyli kaloryczność, a nie ciepło spalania. Ciepło spalania to całkowita energia, która wytwarza się podczas spalania się węgla, łącznie z energią potrzebną do ogrzania pary wodnej. Ekogroszek Ogień posiada warto dobrą wartość opałową- 24 MJ/KG.

Może ktoś Cię oszukał?

Kolejną przyczyną może być to, że po prostu zostałeś oszukany. Wielu sprzedawców, bazuje na tym, że przeciętni klienci zupełnie nie orientują się w temacie materiałów opałowych. Zachwalają każdy towar. Dlatego, jeżeli ktoś Ci wcisnął worek pełen miału zamiast ekogroszku, to nie dziw się, że źle się pali i nie możesz ogrzać nim domu.

Kilka ważnych reguł

Aby kupić dobry ekogroszek, należy przestrzegać kilku reguł, a już nigdy nie zostaniemy oszukani. Po pierwsze, znajdź skład opału w okolicy. Dzięki temu będzie szansa, że nie będziesz musiał płacić za dowóz. Po drugie, zawsze pytaj o źródła pochodzenia oraz parametry węgla. Jeżeli sprzedawca zacznie być wtedy nerwowy lub nie będzie znał odpowiedzi na Twoje pytania, omijaj ten skład szerokim łukiem. Po trzecie, porównaj ceny w składach opału. Nigdy nie kupuj najtańszego ekogroszku. Jego zbyt niska cena w porównaniu do konkurencji powinna być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym. Po czwarte kup najpierw jeden lub dwa worki, aby przekonać się jaką dany ekogroszek ma jakość.

Zawsze możesz  też zamówić Ekogroszek Ogień lub Ekogroszek Premium u nas. Gwarantujemy szybką dostawę i bardzo wysoką jakość. Tylko sprawdzone źródła.

Istnieją dwie możliwości występowania takich problemów. Być może potrzebna jest regulacja Twojego pieca. Do tego prawdopodobnie nabyłeś pseudoekogroszek, który ma bardzo słabe parametry energetyczne, wysoką zawartość popiołu oraz wysoką spiekalność. Kwestia spiekalności jest bardzo złożona. Zwykle kotły na ekogroszek wymagają spiekalności RI<20. Aby kupić dobry węgiel, najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonych dostawców, którzy od lat istnieją na rynku. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup większej ilości, warto kupić na próbę 1-2 worki i przetestować jak zakupiony materiał opałowy będzie się sprawdzał w naszym piecu.