669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Podajnik do pieca centralnego ogrzewania jest bardzo łatwym i komfortowym sposobem na ograniczenie czasu i ilości pracy niezbędnej do obsługi systemu grzewczego w domach jednorodzinnych oraz w firmach. Zastosowanie systemu podawania paliwa gwarantuje nieprzerwaną pracę kotła przez kilka dni zapewniając dostarczanie paliwa stałego do paleniska bez przerw. Każdy podajnik posiada dopasowany zbiornik na opał. Może to być miał, pellet, ekogroszek lub inne paliwo. Zadaniem podajnika jest napędzanie pracy ślimaka albo szuflady w podajniku tłokowym i paleniska. Na rynku można znaleźć podajniki do podawania opały, które mają różne mocy i mogą mieć różne zastosowania. W sklepach są dostępne podajniki przeznaczone na ekogroszek, podajniki, które spalają ekogroszek i miał oraz podajniki uniwersalne, które poza ekogroszkiem i miałem, są odpowiednie do spalania pelletu i zrębków.

Warto jest teraz wyjaśnić, w jaki sposób działają podajniki do podawania opału. Najpopularniejszy jest podajnik ślimakowy. Posiada on specjalnie zbudowany ślimak, czyli żmijkę, który znajduje się w rurze podajnika. Zadaniem podajnika jest dostarczanie paliwa stałego, na przykład ekogroszku do paleniska. Podajniki ślimakowe są skonstruowane w taki sposób, aby bez problemu przenieść opał ze zbiornika do komory spalania. Zastosowanie odpowiednio zbudowanych kanałów napowietrzania daje gwarancję spalania opału bez przerw. Zastosowanie sterownika jest gwarancją właściwie dopasowanej pracy do wymagań właściciela pieca. Układ nawęglania jest bardzo wygodny oraz bezpieczny, chętnie stosuje się go w miejscach, w których zarządzanie procesem spalania jest trudne i zajmuje dużo czasu. Odpowiednie ustawienie pieca umożliwia zrobienie nawet kilkudniowej przerwy w kontrolowaniu procesu spalania. Nie musisz przez cały czas sprawdzać, jak się pali w piecu, ciągle go rozpalać, czy dokładać opału. Posiadanie zwykłego kotła zasypowego jest po prostu bardzo pracochłonne.

Natomiast drugim rodzajem podajnika do podawania opału jest podajnik tłokowy. Inaczej nazywa się go podajnikiem szufladkowym. Mają zupełnie inną budowę, niż podajniki ślimakowe. Składają się z dwóch niezależnie działających szuflad, które podają paliwo stałe na przykład  ekogroszek na palenisko.

Zostaje jeszcze kwestia ceny takie podajnika do podawania opału. Najtańszy podajnik to koszt około 1800 zł. Polecamy na przykład podajniki do opału renomowanej firmy Domer. Jest to automatyczny ślimakowy podajnik paliwa stałego 15-35 kW. Jest odpowiedni do podawania ekogroszku i miału. Właściwy do palenisk żeliwnych. Ślimak jest wykonany z żeliwa feroidalnego, które jest bardzo odporne na korozję. Podajnik jest cichy i nie przekazuje drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest również odporne na zniekształcenia spowodowane przez wysoką temperaturę panującą w kotle. Podajnik ślimakowy posiada również w zestawie motoreduktor. Jego obudowa została wyprodukowana z aluminium. Jest bardzo trwały i wykonany z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Jeżeli szukasz dobrej jakości podajnika ślimakowego, w atrakcyjnej cenie, to polecamy właśnie ten.