669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Wybór odpowiedniego opału na sezon zimowy wcale nie jest taki prosty. W końcu istnieje tyle możliwości. Dom można ogrzewać między innymi: gazem ziemnym, biopaliwami, węglem. Skutki tej decyzji będziemy ponosić przez wiele lat. Dlatego wybór sposobu ogrzewania domu jest tak trudny. Postaram się porównać najczęściej wykorzystywane materiały opałowe, aby ułatwić wam ten niezwykle trudny wybór.

Czy cena jest ważna?

Zacznę od tego, że osoby, które chcą podjąć decyzję dotyczącą ogrzewania domu, powinny wziąć pod uwagę kilka parametrów. Pierwszym z nich niewątpliwie jest cena nośnika energii, bo to właśnie on w dużym stopniu generuje koszty całego ogrzewania. Kwestie finansowe to jednak nie jedyne, co powinno się brać pod uwagę. Tanie paliwo nie zawsze jest dobrym wyborem, bo bywa, że okazuje się ono niedostępne lub występują problemy z wykonaniem tego typu instalacji w danym domu. Przemyślmy również, czy mamy miejsce na przechowywanie paliwa. Na przykład pozostawienie węgla na zewnątrz nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Jak wybrać piec?

Sprawdźmy też, ile pracy wymaga, obsługa danego urządzenia grzewczego. Jeżeli nie mamy czasu, aby dokładać do niego węgla dwa razy dziennie i je czyścić, to nie wybierajmy takiego rozwiązania, bo będzie ono dla nas tylko niepotrzebnym kłopotem. Wybierzmy piec, który wystarczy włączyć i zostawić. Bez konieczności interesowania się nim przez parę najbliższych dni. Pamiętajmy również o tym, że bardzo często ekologiczny opał bywa dużo droższy niż tradycyjny.

Może gaz ziemny?

Najwięcej kontrowersji obecnie wzbudza ogrzewanie domu gazem ziemnym. Jego największą wadą cały czas pozostaje cena. Ogrzewanie tym opałem jest po prostu bardzo drogie. Jednak, jeżeli jesteśmy podłączeni do rurociągu, to zapewnia nam on stałe dostawy paliwa i nie musimy się martwić, że nagle nasz dom przestanie być ogrzewany. Kolejną niewątpliwą zaletą gazu ziemnego jest to, że kotły są tanie. Nie sprawiają kłopotów z montażem oraz konserwacją. Piece gazowe są całkowicie bezobsługowe. Producenci wyposażają kotły w liczne zabezpieczenia, więc są one praktycznie bezawaryjne.

Ogrzewanie węglem kamiennym

Kolejnym materiałem opałowym, o którym warto wspomnieć, z pewnością jest węgiel kamienny. Bardzo popularny ze względu na swoją niską cenę oraz bardzo dużą dostępność. Nie jest ekologiczny, ale większość osób nie zwraca na to żadnej uwagi albo w najlepszym przypadku niewielką. Spalanie węgla kamiennego powoduje emitowanie do atmosfery bardzo dużych ilości dwutlenku węgla. Poza tym węgiel jest nieodnawialnym źródłem energii, który się w zastraszającym tempie kończy. Do wad węgla należą też bardzo duże ilości popiołu powstające przy spalaniu oraz konieczność regularnego czyszczenia kotła.

Ekogroszek-same zalety

Dużo lepszą alternatywą dla węgla kamiennego jest ekogroszek. O wiele bardziej ekologiczny. Wydajny i wytwarzający niewielkie ilości popiołu. Zawiera również niską zawartość siarki, dlatego nie emituje zanieczyszczeń do środowiska. Ekogroszek musi jednak pochodzić ze sprawdzonego źródła. Nie pozwólmy sobie wcisnąć worka, w którym jest trochę ekogroszku przykrytego miałem. Poza tym ten materiał opałowy jest spalany w kotłach z podajnikiem. Dzięki temu nie ma konieczności częstego dokładania ekogroszku ani czyszczenia kotła. Mamy pewność co do tego, że Ekogroszek Ogień, ze względu na wartość opałową 24 MJ/KG oraz spiekalność równą zeru, jest najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Podsumowując, ogrzewanie gazem ziemnym jest bezobsługowe i bezpieczne, ale bardzo drogie. Węgiel kamienny ma niskie ceny, ale jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Kotły zasilane nim muszą być regularnie czyszczone. Wymagane jest również ciągłe dokładanie do pieca. Najlepszym wyborem jest ekogroszek. Jego wydajność, bezobsługowe ogrzewanie domu oraz ekologiczność, sprawia, że dość wysoka cena przestaje mieć aż tak duże znaczenie. Bądź ekologiczny-wybierz ekogroszek

W piecach przystosowanych do palenia ekogroszkiem, można także wykorzystać inne materiały opałowe. To ważna informacja, ponieważ możemy z takiej opcji skorzystać, gdy zabraknie nam ekogroszku (który niestety nie jest tani) lub gdy chwilowo nie mamy odpowiedniej gotówki na zakup tego węgla. W takiej sytuacji, w piecu z podajnikiem możemy spalić materiały drewniane lub nawet niektóre śmieci. Jest to ważna zaleta, którą docenia wiele osób.