669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

Galmet EKO-GT KWPD

Kocioł na ekogroszek Galmet EKO-GT KWPD to szybszy odbiór ciepła.

Kocioł centralnego ogrzewania KWPD powstał w wyniku połączenia najlepszych właściwości kotłów z podajnikiem KWP oraz zalet rusztu wodnego. Zamontowany na stałe ruszt umożliwia szybszy odbiór ciepła, gwarantuje wydajną pracę kotła na poziomie do 84 procent. Zapewnia to ogrzanie budynków jednorodzinnych oraz przemysłowych o powierzchni nawet 300 m2 oraz oszczędność do 50% kosztów.

Każdy kocioł z linii KWPD posiada też zasobniki z podajnikiem, które umożliwiają wysokoefektywne spalanie ekogroszku albo mieszanki miału z ekogroszkiem. Zainstalowany ruszy wodny umożliwia też ręczny załadunek oraz spalanie zamienne drewna opałowego albo grubego węgla.

Różne rodzaje paliw

Kocioł na ekogroszek Galmet EKO-GT KWPD jest odpowiedni do wszystkich paliw. Budowa kotła oraz przeznaczone do niego oprogramowanie sterownika umożliwiają jak najlepsze dopasowanie konfiguracji kotła na ekogroszek do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zależnie od typu spalanego paliwa dobierane są różne konfiguracji podajnika oraz retorty, czyli palnika retortowego.

Mogą być zasilane zamiennie mieszanką miału z ekogroszkiem. Tak samo kotły, które posiadają podajnik skośny oraz stałą retortę KWPD S. Na ruszcie wodnym możliwe jest przy ręcznym załadunku, spalania paliwa, które ma większą granulację. Kotły z podajnikiem firmy Galmet dopasowane są do pracy w instalacjach typu otwartego z obiegiem grawitacyjnym albo wymuszonym. Gdy zastosujemy grupę zabezpieczającą, kotły mogą funkcjonować w instalacjach zamkniętych.

Zależnie od potrzeb użytkownika kotły na ekogroszek mogą być z zasobnikiem z lewej lub prawej strony.

Trwała budowa

Kotły na ekogroszek Galmet posiadają trwałą konstrukcję. Są gwarancją wydajnej oraz stabilnej pracy przez wiele długich lat.

  • Masywny oraz stały ruszt wodny, który ma duży przekrój, umożliwia szybki odbiór ciepła z nad paleniska.

  • Trwały oraz żeliwny palnik retortowy zapewnia wydajne spalanie ekogroszku.

  • Wymiennik, zrobiony z atestowanej stali kotłowej, dzięki bardzo dobrej izolacji gwarantuje maksymalne wykorzystanie pozyskanego ciepła.

  • Wszystkie osłony kotła centralnego ogrzewania zostały zabezpieczone wypalaną farbą proszkową oferującą podwyższoną odporność antykorozyjną.

Nowością są intuicyjne sterowniki

Intuicyjne sterowniki kotłów KWPD na ekogroszek są wyposażone w dopasowane oprogramowanie z algorytmem PID, które pozwala na zarządzanie domowym systemem grzewczym z jednego miejsca.

Na obudowie kotła zainstalowano komplet przyłączy czujników oraz urządzeń zewnętrznych. Czytelny wyświetlacz pokazuje na bieżąco najistotniejsze parametry pracy kotła oraz podłączonych urządzeń.

Hybrydowy system grzewczy-co to takiego?

Kocioł na ekogroszek Galmet EKO-GT KWPD to również hybrydowy system grzewczy. Zastosowano możliwość sterowania dodatkowymi pompami obiegowymi oraz zaworem mieszającym.

Umożliwia to jak najlepsze wykorzystanie potencjału kotła oraz połączenie elementów domowego systemu grzewczego w jeden system.