669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Galmet jest jedną z najstarszych polskich firm, obecnych na współczesnym rynku produktów grzewczych. Charakteryzuje się nowoczesnymi technologiami, które zapewniają maksymalną wygodę i praktyczność w codziennym użytkowaniu. To ponad trzydziestoletnia tradycja, bazująca na ogromnym doświadczeniu i wykorzystywaniu najnowszych trendów w projektowaniu i konstrukcji pieców na eko-groszek. Powstające systemy grzewcze dedykowane są indywidualnym gospodarstwom domowym, obiektom przemysłowym jak i budynkom użyteczności publicznej.

Funkcjonalny i praktyczny kocioł na eko – groszek GALMET KWPD jest propozycją popularnego producenta – jednego z czołowych marek w polskiej branży cieplnej. To rozwiązanie dostępne z nowoczesnym rusztem wodnym, pozwalające na swobodne ogrzewanie powierzchni do 300 m2 i oszczędności oscylujących na poziomie 50%. Pomysł doskonale sprawdza się w przypadku budynków przemysłowych, jak i lokalizacji jednorodzinnych. Niewielkie gabaryty pozwalają na umiejscowienie go w nawet małej kotłowni.

Wspomniany powyżej ruszt wodny został zainstalowany na stałe, co zwiększa efektywność i wydajność pieca, wynoszącą ok. 84%. Piec GALMET KWPD na eko – groszek posiada również opcję przełączenia na c.w.u., dbającą o dostarczenie też ciepłej wody użytkowej, nie tylko w okresie zimowym.  Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie odbioru ciepła, gdyż każdy kocioł z tej kolekcji wyposażono w wygodny zasobnik z podajnikiem, spalający eko – groszek bądź miał. Co więcej, dodatek w postaci rusztu wodnego umożliwia spalanie drewna bądź węgla kamiennego. Należy jednak pamiętać, iż jego załadunek odbywa się ręcznie.

Cała linia kotłów KWPD jest propozycją o zróżnicowanej funkcjonalności, pozwalającej na dopasowanie do niekiedy mocno odmiennych potrzeb. W zależności od wykorzystywanego paliwa, odpowiednio dobierane są konfiguracje podajnika, jak i palnika retortowego. Produkty od firmy GALMET dedykowane są do pracy w otwartych instalacjach z obiegiem wymuszonym bądź grawitacyjnym. Istnieje jednak opcja wprowadzenia dodatkowych grup zabezpieczeń, umożliwiających wygodną pracę w instalacjach zamkniętych.

Kocioł GALMET KWPD na eko – groszek wyróżnia się zaawansowaną konstrukcją, stworzoną z najlepszych, trwałych i bezpiecznych materiałów. Firma gwarantuje stabilność i możliwość wydajnej pracy urządzenia przez wiele, długich lat. Obecność niezwykle masywnego rusztu wodnego umożliwia swobodny i szybki odbiór ciepła z paleniska. Rozwiązanie, o którym mowa posiada również żeliwny palnik retortowy, dzięki któremu możliwe jest efektywne spalanie eko – groszku. Nowoczesne, obrotowe klamki zapewniają właściwy docisk, a zasobnik, zaprojektowany z atestowanej stali kotłowej wytrzymuje naprawdę wiele. Dużym atutem jest również wzmocniona konstrukcja samych drzwiczek, zapewniających właściwą izolację, jak i sprawiających, że użytkownik nie ma możliwości oparzenia się.

Każdy kocioł, zaprojektowany przez GALMET zostaje pokryty specjalną, proszkową farbą. Jej obecność zmniejsza ryzyko występowania korozji, co umożliwia wykorzystywanie urządzenia w niezmiennym stanie przez wiele lat.

Piec na eko – groszek GALMET KWPD charakteryzuje się jednak wygodnym, intuicyjnym panelem sterowania, który zachwyca swoja funkcjonalnością i sprawia, że każdy użytkownik może przy pomocy jednego urządzenia sterować wszystkimi systemami grzewczymi naraz. Duży, czytelny wyświetlacz informuje człowieka o wszystkich obecnych parametrach kotła, a komplet przyłączy czujników na jego obudowie, jest formą komfortu, ułatwiającego codzienne jego funkcjonowanie. Praktyczną funkcją jest tzw. tygodniówka, dzięki której urządzenie jeszcze lepiej dopasowuje się do obecnych wymagań użytkowników, przy zastosowaniu maksymalnej wydajności i oszczędności.

Kotły z kolekcji KDPW posiadają w standardzie jeden z dwóch dostępnych sterowników. Co więcej, regulator pokojowy bazujący na ich obecności umożliwia swobodne sterowanie wszystkimi funkcjami z własnego smartfona albo tableta, co sprawdza się głównie podczas nieobecności domowników.

Producent stosuje innowacyjne rozwiązania, dlatego w omawianym produkcie istnieje możliwość sterowania dodatkowymi zaworami i pompami obiegowymi, co pozwala na współpracę wszystkich elementów grzewczych, tworząc tym samym Hybrydowy system grzewczy. Jak widać jest to koncepcja wielofunkcyjna, zapewniająca optymalne rozwiązania dla najbardziej wymagających użytkowników.