669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

Kocioł Galmet KWP

Kocioł na ekogroszek Galmet KWP to kocioł do zadań specjalnych. Jest ekologicznym następcą tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania. Powstał w wyniku połączenia wieloletniego doświadczenia z najlepszymi jakościowo komponentami. W rezultacie tych prac powstała linia kotłów ekologicznych KWP, która oferuje komfort użytkowania oraz jak najlepsze wykorzystanie spalanego paliwa.

Czemu warto kupić właśnie kocioł Galmet KWP na ekogroszek?

Kocioł został wyposażony w zasobnik z podajnikiem, który dostarcza ciepło potrzebne do ogrzania domu oraz wody użytkowej, według zadanego przez użytkownika programu. Gwarantuje pracę z wysoką sprawnością cieplną i mocą nawet 150 kW. Stanowi najlepsze rozwiązanie przy zmienianiu, ulepszaniu już posiadanych instalacji i w nowo zaprojektowanych nieruchomościach. Kocioł niskotemperaturowy KWP zapewnia zaopatrzenie w ciepło domów jednorodzinnych, kamienic, budynków użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Umożliwia ekonomiczne ogrzanie obiektów o powierzchni od 80 do nawet 1500 m2 oraz oszczędność do 50% kosztów ogrzewania. Kocioł na ekogroszek Galmet KWP został stworzony do wysokoefektywnego spalania tego opału.

Kocioł Galmet KWP odpowiedni do wszystkich rodzajów paliw

Ze względu na zaawansowaną budowę oraz właściwie dobrane parametry sterownika kotły z linii KWP występują w konfiguracjach, które pozwalają na spalanie, zamiennie, różnych paliw. Linia kotłów KWP została wyposażona w podajnik prosty oraz stałą retortę jest przeznaczona do spalania ekogroszku. Natomiast kotły KWP M, które są wyposażone w podajnik prosty oraz retortę obrotową mogą być również zasilane zamiennie. To znaczy miałem lub ekogroszkiem albo miałem z ekogroszkiem. Tak samo kotły z podajnikiem skośnym oraz retortą stałą – KWP S.

Gdzie jeszcze mogą mieć zastosowanie kotły z podajnikiem firmy Galmet?

Mogą one pracować w instalacjach typu otwartego z obiegiem grawitacyjnym albo wymuszonym. Gdy zastosuje się grupę zabezpieczającą, to kotły mogą funkcjonować w instalacjach zamkniętych. Dla komforty instalacji kotły Galmet KWP na ekogroszek w ofercie są dostępne z zasobnikiem z lewej lub prawej strony.

Zaawansowana konstrukcja to kolejna cecha wyróżniająca kocioł na ekogroszek Galmet KWP

Kocioł na ekogroszek Galmet KWP gwarantuje bezpieczną oraz stabilną pracę przez wiele lat. Posiada, trwały, żeliwny palnik retortowy, który zapewnia wydajne spalanie węgla. Wymiennik w kotle zrobiony jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 8 mm. Natomiast szczelne panele izolacyjne zapewniają ochronę przed stratami ciepła. Nowoczesne obrotowe klamki oraz wzmocniona konstrukcja drzwi, gwarantują szczelne domknięcie oraz zwiększoną izolację. Zasobnik kotła na ekogroszek Galmet KWP wykonany jest z giętych oraz spawanych blach i zabezpiecza do 520 dm3 paliwa, które do kotła dostarcza, sterowany elektronicznie, podajnik ślimakowy. Dzięki temu kocioł może pracować przez wiele dni bez przerw.

Komfort sterowania kotłem na ekogroszek Galmet GWP

Całkowitą kontrolę nad bezpieczną oraz ekonomiczną pracą kotła na ekogroszek Galmet KWP zapewnia oferowany w standardzie automatyczny regulator. Sterownik dozuje właściwą ilość powietrza oraz paliwa, aby utrzymać zadane parametry. Dedykowane oprogramowanie umożliwia zarządzanie całym systemem grzewczym (c.o., c.w.u., cyrkulacja c.w.u., ogrzewanie podłogowe oraz zawór mieszający) z jednego miejsca.

Dodatkowe funkcje:

Funkcja tygodniówkimożliwość zadania optymalnej temperatury pracy kotła w poszczególnych godzinach. W lato kocioł na ekogroszek Galmet KWP może pracować w trybie, który pozwala na ogrzewanie jedynie wody użytkowej, która jest gromadzona w zasobniku c.w.u.

Czujnik pogodowymożliwość pracy kotła zgodnie z krzywą grzania, opartą o temperaturę zewnętrzną.

Zarządzania za pomocą przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowegosystem informuje użytkownika o każdej awarii sterowania.

Sterownik eLiderjest to dedykowany, bezprzewodowy regulator pokojowy, posiadający panel dotykowy, moduł internetowy oraz moduł zaworu mieszającego 4D. W regulatorze zastosowany został zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który w oparciu o wskazania czujników, automatycznie steruje ilością podawanego paliwa i mocą nadmuchu oraz oddawaną przez kocioł mocą.

W ofercie znajduje się również inna opcja sterownika. Jest to sterownik ST – 480N zPID. Jest to dotykowy i bezprzewodowy regulator pokojowy. Posiada kolorowy panel oraz trzy moduły (moduł internetowy, moduł GSM oraz moduł zaworu mieszającego ST-61.

Nie można zapominać również o hybrydowym systemie grzewczym.

Zastosowanie w regulatorze opcji zarządzania dodatkowymi pompami obiegowymi oraz zaworem mieszającym umożliwia jak najlepsze wykorzystanie potencjału kotła na ekogroszek Galmet oraz połączenie fragmentów systemu grzewczego w Hybrydowy System Grzewczy. Kocioł ma najwydajniejszą na rynku konfigurację.

Wyposażenie kotła

Kocioł na ekogroszek Galmet KWP jest wyposażony w:

Pompę ciepła Spectra,

Zestaw kolektorów słonecznych KSG 27 Premium GT,

Kombinowany zbiornik akumulacji ciepła Kumulo SG(K) 380/120.