669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

Kocioł Galmet GALAXIA KWE

Kocioł na ekogroszek Galaxia KWE jest ekologicznym kotłem centralnego ogrzewania. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić więcej niż 1 500 kilogramów węgla w sezonie grzewczym. Prawda, że to robi wrażenie? Kocioł posiada duży zasobnik z podajnikiem, który zagwarantuje ciepło potrzebne do ogrzania domu oraz wody użytkowej.

Ostatnio głośno się zrobiło o kotłach na ekogroszek klasy 5, które są niezwykle oszczędne. Galmet GALAXIA KWE jest właśnie takim kotłem i warto jest się nim zainteresować, jeżeli szukasz czegoś na długie lata.

Kocioł na ekogroszek Galmet GALAXIA KWE spełnia zaostrzone wymagania czystości spalin i sprawności kotła zgodne z aktualną normą EN 303-5:2012. Jego przynależność do kotłów piątej klasy potwierdziły badania w certyfikowanym laboratorium.

Jest połączeniem lat doświadczeń, wysokiej jakości komponentów oraz opatentowanych rozwiązań.

Kocioł na ekogroszek Galmet GALAXIA KWE ma wyjątkowo wysoką sprawność, dochodzącą do 94,29%. Tak wysoka sprawność zapewnia maksymalne wykorzystanie energii ze spalanego węgla oraz bardzo wysoką wygodę użytkowania.

Nowoczesny regulator eLider, zapewnia sterowanie działaniem kotła przy użyciu smartfona lub tabletu.

Kocioł Galmet GALAXIA KWE na ekogroszek posiada certyfikat ,,Polskie ciepło”. Otrzymać go mogą jedynie polskie kotły na paliwo stałe spełniające najwyższe normy. Muszą być ekologiczne, oszczędne, wykonane w polskiej technologii, bezpieczne i mieć wysoką jakość wykonania.

Na ten kocioł może być przyznana dotacja. Ta informacja z pewnością Cię zainteresuje.

Wysoka sprawność kotła oraz dbałość o środowisko naturalne, czyli mówiąc w skrócie 5 klasa kotła, daje możliwość uzyskania dotacji na zakup kotła w Programach Ograniczania Niskiej Emisji, czyli PONE.

Rekordowa sprawność kotła Galmet GALAXIA KWE na ekogroszek, wynika stąd, że posiada on prosty podajnik z obrotową retortą. Dzięki temu w dużym stopniu zwiększa się efektywność spalania węgla.

Kolejną cechą tego kotła na ekogroszek jest specjalna konstrukcja zawirowywaczy spalin. Zwiększają one prędkość spalin oraz zmniejszają osadzanie się sadzy na ścianach wymiennika. Dodatkową ich zaletą jest to, że czyszczą się samoczynnie. Dzięki temu można rzadziej czyścić wymiennik.

Dzięki wielociągowemu wymiennikowi o dużej powierzchni, odbiór ciepła jest dużo szybszy. Kocioł Galmet GALAXIA KWE na ekogroszek posiada dodatkowe elementy ceramiczne. Gromadzą one wyprodukowane ciepło, a jednocześnie izolują kocioł oraz chronią przed stratami ciepła.

Kocioł dodatkowo posiada zmodyfikowany regulator, który jest dopasowany do jego specyfiki. Funkcjonuje w oparciu o sprawdzony algorytm PID Dynamic. Poprawia jakość spalania oraz zmniejsza zużycie paliwa. Jest wyposażony w duży, graficzny wyświetlacz i klawiaturę dotykową.

Dodatkowe funkcje kotła Galmet GALAXIA KWE na ekogroszek:

 • Zabezpieczenie STB – zapobiega przegrzaniu się kotła.

 • Czujnik pogodowy oraz otwarcia klapy zasobnika paliwa w standardzie.

 • Korpus z grubej stali kotłowej.

 • Duży zasobnik zapewniający długą pracę kotła.

Zgodny z dyrektywą EcoDesign

Kocioł Galmet GALAXIA KWE na ekogroszek spełnia wymagania, które zostały określone w dyrektywie EcoDesign. Należy pamiętać o tym, że te normy w znacznym stopniu przekraczają obecne wymagania dotyczące sprawności kotłów i emisji zanieczyszczeń. Obowiązek spełniania tych norm przez każdy kocioł wejdzie w życie dopiero w 2020 roku.

Poza wymienionymi wcześniej funkcjami kocioł na ekogroszek posiada jeszcze intuicyjny sterownik, który umożliwia sterowanie nim za pomocą Internetu.

Czym charakteryzuje się ten regulator eLider?

Można nim płynnie modulować moc, co będzie istotne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Sterownik ten również obsługuje czujnik otwarcia pokrywy zasobnika. Sterowanie pracą kotła przebiega w oparciu o ręczne ustawienia albo z wykorzystaniem czujnika pogodowego oraz programu tygodniowego. Regulator eLider steruje również siłownikiem zaworu mieszającego. Robi to w sposób bezpośredni.

Regulator eLider to naprawdę nowość jeśli chodzi o sterowanie kotłem na ekogroszek. To nie są jego jedyne funcie.

Regulator eLider potrafi jeszcze:

 • Automatycznie regulować pracę kotła zależnie od zapotrzebowania na ciepło, czyli PID, z możliwością przełączenia w zwykły tryb dwustawny,

 • Automatycznie obsługiwać pompę cyrkulacyjną centralnego ogrzewania,

 • Sterować jednym zaworem mieszającym 3- lub 4-ro drogowym z oddzielną pompą zaworu albo opcjonalnie sterować pompą cyrkulacyjną c.o.,

 • Sterować kilkoma niezależnymi obwodami grzewczymi oraz pompą podłogową,

 • Kompleksowo obsługiwać przygotowanie ciepłej wody, czyli pompę cyrkulacyjną (obsługa ręczna albo programowa), pompę ładującą, program tygodniowy pompy cyrkulacyjnej, naturalizować bakterie Legionella w instalacji.

 • Obsługiwać ręcznie lub programowo pompę cyrkulacji c.w.u.

Natomiast użyty w regulatorze ulepszony algorytm regulacji PID Dynamic, w oparciu o wskazania czujników, automatycznie steruje ilością podawanego paliwa i mocą nadmuchu, a co się z tym wiążę również oddawaną przez kocioł mocą.

Jakie są zalety takiego systemu sterowania?

Pozwala z łatwością utrzymać zadaną dla kotła temperaturę, bez względu na chwilowe zmiany odbieranej mocy. Kolejną zaletą jest znaczne zmniejszanie się wydzielania się sadzy, tlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery. Co wszystko sprawia, że dużo rzadziej występuje konieczność czyszczenia kotła.

Moduł sterujący obsługuje między innymi następujące czujniki:

 • Czujnik pokrywy zasobnika

 • Czujnik temperatury c.w.u.

 • Czujnik temperatury zasobnika.

 • Czujnik pogodowy.

 • Czujnik temperatury podłogowej.