669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Galmet jest jedną z najstarszych polskich firm, obecnych na współczesnym rynku produktów grzewczych. Charakteryzuje się nowoczesnymi technologiami, które zapewniają maksymalną wygodę i praktyczność w codziennym użytkowaniu. To ponad trzydziestoletnia tradycja, bazująca na ogromnym doświadczeniu i wykorzystywaniu najnowszych trendów w projektowaniu i konstrukcji pieców na eko-groszek. Powstające systemy grzewcze dedykowane są indywidualnym gospodarstwom domowym, obiektom przemysłowym jak i budynkom użyteczności publicznej.

Kocioł na eko – groszek GALMET Galaxia KWE to ekologiczny piec 5 klasy EcoDesign ( według normy EN 303-5:2012). Z pewnością przypadnie do gustu osobom bardzo wymagającym i oszczędnym zarazem, które oczekują efektywnych oraz nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na bezawaryjną pracę. Pomysł został odznaczony certyfikatem „Polskie Ciepło”, przyznawanym najlepszym polskim produktom w branży cieplnej.

Co ważniejsze,  spełnia wszystkie dyrektywy 2020 jak i wyróżnia się najlepszą w kraju sprawnością cieplną, oscylującą w granicach 94,29%. Ten ekologiczny piec centralnego ogrzewania realnie wpływa na ograniczenie kosztów, gdyż pozwala oszczędzić 1 500 kg węgla w zimowym sezonie (dane potwierdzone licznymi, niezależnymi testami). Jest to urządzenie, które doskonale ogrzewa pomieszczenia, jak i wodę użytkową.

Piec GALMET Galaxia KWE na eko – groszek to wyjątkowy komfort użytkowania, jak i maksymalne wykorzystanie pozyskiwanej energii. Obecność najnowocześniejszego regulatora eLider pozwala swobodnie sterować całym urządzeniem z pozycji smartfona bądź tabletu. Ważnym aspektem posiadania takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania specjalnej dotacji na jego zakup w Programach Ograniczenia Niskiej Emisji PONE.

Urządzenie, o którym mowa wyróżnia się na tle konkurencji zaawansowaną konstrukcją, ułatwiającą codzienne użytkowanie, jak i sprawiającą, iż piec osiąga rekordowo wysoką sprawność. Obecność prostego podajnika z obrotową retortą wpływa na zwiększenie efektywności spalania paliwa. Elementy wykonane z wytrzymałej ceramiki umożliwiają magazynowanie otrzymywanego ciepła, stanowiąc jednocześnie najlepszą izolację. Wielociągowy, innowacyjny wymiennik wpływa na przyspieszenie odbioru ciepła, a konstrukcja zawirowywaczy spalin zwiększa ich prędkość, ograniczając do minimum obecność sadzy na ściankach wymiennika.

To nie jedyne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo użytkownika. Piec na eko – groszek GALMET Galaxia KWE to również korpus wykonany z grubej stali kotłowej, jak i zabezpieczenie STB uniemożliwiające przegrzewaniu się całości. Standard producenta obejmuje także czujnik pogodowy, dostosowujący temperaturę wnętrza do tej obecnej na zewnątrz, jak i czujnik otwierania klapy. Modyfikacja regulatora pod konkretnym model pieca zwiększa jakość spalania, jednocześnie wpływając na ograniczenie zużycia paliwa.

Propozycja od znanego producenta oparta jest na intuicyjnym sterowniku, którym można zarządzać online. Jego obecność daje całą paletę możliwości, wśród których do najważniejszych należy: modulacja mocy, automatyczna regulacja mocy kotła, pompy cyrkulacyjnej, sterowanie kilkoma obwodami grzewczymi jednocześnie, czy też kompleksowa przygotowania wody cieplnej.

Kocioł na eko – groszek GALMET Galaxia KWE jest produktem najwyższej jakości, pozwalającym na zachowanie bezpieczeństwa, wygody i funkcjonalności. Kompaktowa konstrukcja umożliwia wygodne ustawienie w każdej kotłowni. Rozwiązanie może stanowić nowoczesny, hybrydowy system grzewczy, bazujący na połączeniu z pompą ciepła bądź też kolektorem słonecznym wraz z zestawem solarnym. Pomysł może więc pracować, wykorzystując Odnawialne Źródła Energii, a wszystko poprzez elektroniczny sterownik kotła.