669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

Galmet EKO GT KWP to kocioł do zadań specjalnych. Jest to ekologiczny kocioł, który z powodzeniem może być następcą tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania. Kocioł na ekogroszek Galmet EKO GT KWP powstał w laboratorium badawczo-rozwojowym firmy Galmet w wyniku połączenia 35 lat doświadczenia w produkowaniu urządzeń grzewczych oraz najlepszych jakościowo komponentów. W rezultacie tych prac powstał ekologiczny kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek, który zapewnia komfort użytkowania oraz jak najlepsze wykorzystanie spalanego paliwa.

Co wyróżnia ten kocioł na ekogroszek?

Kocioł Galmet EKO GT KWP na ekogroszek został wyposażony w zasobnik z podajnikiem, który dostarcza ciepło potrzebne do ogrzania domu oraz wody użytkowej, według zadanego przez użytkownika programu. Gwarantuje pracę z wysoką sprawnością cieplną oraz modulowaną mocą od 5,1 do 17 kW. Jest to optymalne rozwiązanie przy modernizacji już posiadanych instalacji i w nowo zaprojektowanych budynkach. Kocioł Galmet EKO GT KWP na ekogroszek umożliwia ekonomiczne ogrzanie nieruchomości o powierzchni nawet do 170 m2 oraz oszczędność do 50% kosztów ogrzewania. Oczywiście jest to porównanie z ogrzewaniem grzewczym.

Jednak to nie wszystko…

Ze względu na zaawansowaną konstrukcję oraz właściwie dobrane parametry sterownika kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek umożliwia wysokoefektywne spalanie ekogroszku. Kocioł posiada prosty podajnik oraz retortę obrotową. Dzięki temu można wydajnie spalać ekogroszek. Gdy zastosuje się grupę zabezpieczającą, to kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek może pracować w instalacjach zamkniętych. Gdy łatwo było go zainstalować kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek posiada zasobnik z prawej albo z lewej strony.

Co jest to kocioł na lata?

Kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP gwarantuje bezpieczną oraz stabilną pracę przez wiele lat. Posiada, trwały, żeliwny palnik retortowy, który zapewnia wydajne spalanie węgla. Wymiennik w kotle zrobiony jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm. Natomiast szczelne panele izolacyjne zapewniają ochronę przed stratami ciepła. Nowoczesne obrotowe klamki oraz wzmocniona konstrukcja drzwi, gwarantują szczelne domknięcie oraz zwiększoną izolację. Zasobnik kotła na ekogroszek EKO – GT KWP wykonany jest z giętych oraz spawanych blach i zabezpiecza do 240 dm3 paliwa, które do kotła dostarcza, sterowany elektronicznie, podajnik ślimakowy. Dzięki temu kocioł może pracować przez wiele dni bez przerw.

Na pewno w tym kotle na ekogroszek na uwagę zasługuje również łatwe sterowanie.

Całkowitą kontrolę nad bezpieczną oraz ekonomiczną pracą kotła na ekogroszek EKO – GT KWP zapewnia oferowany w standardzie automatyczny regulator. Sterownik dozuje właściwą ilość powietrza oraz paliwa, aby utrzymać zadane parametry. Dedykowane oprogramowanie umożliwia zarządzanie całym systemem grzewczym (c.o., c.w.u., cyrkulacja c.w.u., ogrzewanie podłogowe oraz zawór mieszający) z jednego miejsca.

Dodatkowe funkcje:

Funkcja tygodniówkimożliwość zadania optymalnej temperatury pracy kotła w poszczególnych godzinach. W lato kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP może pracować w trybie, który pozwala na ogrzewanie jedynie wody użytkowej, która jest gromadzona w zasobniku c.w.u.

Czujnik pogodowymożliwość pracy kotła zgodnie z krzywą grzania, opartą o temperaturę zewnętrzną.

Zarządzania za pomocą przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowegosystem informuje użytkownika o każdej awarii sterowania.

Sterownik eLiderjest to dedykowany, bezprzewodowy regulator pokojowy, posiadający panel dotykowy, moduł internetowy oraz moduł zaworu mieszającego 4D. W regulatorze zastosowany został zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który w oparciu o wskazania czujników, automatycznie steruje ilością podawanego paliwa i mocą nadmuchu oraz oddawaną przez kocioł mocą.

Zabezpieczenie STBzapobiega przegrzaniu się kotła.

Nie można zapominać również o hybrydowym systemie grzewczym.

Zastosowanie w regulatorze opcji zarządzania dodatkowymi pompami obiegowymi oraz zaworem mieszającym umożliwia jak najlepsze wykorzystanie potencjału kotła na ekogroszek EKO – GT KWP oraz połączenie fragmentów systemu grzewczego w Hybrydowy System Grzewczy. Kocioł ma najwydajniejszą na rynku konfigurację.

Wyposażenie kotła

Kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP jest wyposażony w:

Pompę ciepła Spectra,

Zestaw kolektorów słonecznych KSG 27 Premium GT,

Kombinowany zbiornik akumulacji ciepła Kumulo SG(K) 380/120.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o dodatkowym sterowniku.

W dodatkowym wyposażeniu znajduje się sterownik eLider kolor – Elster, który umożliwia sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu.