ekogroszek ogień
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

%

Ocena Całkowita

Galmet EKO GT KWP to kocioł do zadań specjalnych. Jest to ekologiczny kocioł, który z powodzeniem może być następcą tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania. Kocioł na ekogroszek Galmet EKO GT KWP powstał w laboratorium badawczo-rozwojowym firmy Galmet w wyniku połączenia 35 lat doświadczenia w produkowaniu urządzeń grzewczych oraz najlepszych jakościowo komponentów. W rezultacie tych prac powstał ekologiczny kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek, który zapewnia komfort użytkowania oraz jak najlepsze wykorzystanie spalanego paliwa.

Co wyróżnia ten kocioł na ekogroszek?

Kocioł Galmet EKO GT KWP na ekogroszek został wyposażony w zasobnik z podajnikiem, który dostarcza ciepło potrzebne do ogrzania domu oraz wody użytkowej, według zadanego przez użytkownika programu. Gwarantuje pracę z wysoką sprawnością cieplną oraz modulowaną mocą od 5,1 do 17 kW. Jest to optymalne rozwiązanie przy modernizacji już posiadanych instalacji i w nowo zaprojektowanych budynkach. Kocioł Galmet EKO GT KWP na ekogroszek umożliwia ekonomiczne ogrzanie nieruchomości o powierzchni nawet do 170 m2 oraz oszczędność do 50% kosztów ogrzewania. Oczywiście jest to porównanie z ogrzewaniem grzewczym.

Jednak to nie wszystko…

Ze względu na zaawansowaną konstrukcję oraz właściwie dobrane parametry sterownika kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek umożliwia wysokoefektywne spalanie ekogroszku. Kocioł posiada prosty podajnik oraz retortę obrotową. Dzięki temu można wydajnie spalać ekogroszek. Gdy zastosuje się grupę zabezpieczającą, to kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek może pracować w instalacjach zamkniętych. Gdy łatwo było go zainstalować kocioł EKO – GT KWP na ekogroszek posiada zasobnik z prawej albo z lewej strony.

Co jest to kocioł na lata?

Kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP gwarantuje bezpieczną oraz stabilną pracę przez wiele lat. Posiada, trwały, żeliwny palnik retortowy, który zapewnia wydajne spalanie węgla. Wymiennik w kotle zrobiony jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm. Natomiast szczelne panele izolacyjne zapewniają ochronę przed stratami ciepła. Nowoczesne obrotowe klamki oraz wzmocniona konstrukcja drzwi, gwarantują szczelne domknięcie oraz zwiększoną izolację. Zasobnik kotła na ekogroszek EKO – GT KWP wykonany jest z giętych oraz spawanych blach i zabezpiecza do 240 dm3 paliwa, które do kotła dostarcza, sterowany elektronicznie, podajnik ślimakowy. Dzięki temu kocioł może pracować przez wiele dni bez przerw.

Na pewno w tym kotle na ekogroszek na uwagę zasługuje również łatwe sterowanie.

Całkowitą kontrolę nad bezpieczną oraz ekonomiczną pracą kotła na ekogroszek EKO – GT KWP zapewnia oferowany w standardzie automatyczny regulator. Sterownik dozuje właściwą ilość powietrza oraz paliwa, aby utrzymać zadane parametry. Dedykowane oprogramowanie umożliwia zarządzanie całym systemem grzewczym (c.o., c.w.u., cyrkulacja c.w.u., ogrzewanie podłogowe oraz zawór mieszający) z jednego miejsca.

Dodatkowe funkcje:

Funkcja tygodniówkimożliwość zadania optymalnej temperatury pracy kotła w poszczególnych godzinach. W lato kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP może pracować w trybie, który pozwala na ogrzewanie jedynie wody użytkowej, która jest gromadzona w zasobniku c.w.u.

Czujnik pogodowymożliwość pracy kotła zgodnie z krzywą grzania, opartą o temperaturę zewnętrzną.

Zarządzania za pomocą przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowegosystem informuje użytkownika o każdej awarii sterowania.

Sterownik eLiderjest to dedykowany, bezprzewodowy regulator pokojowy, posiadający panel dotykowy, moduł internetowy oraz moduł zaworu mieszającego 4D. W regulatorze zastosowany został zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który w oparciu o wskazania czujników, automatycznie steruje ilością podawanego paliwa i mocą nadmuchu oraz oddawaną przez kocioł mocą.

Zabezpieczenie STBzapobiega przegrzaniu się kotła.

Nie można zapominać również o hybrydowym systemie grzewczym.

Zastosowanie w regulatorze opcji zarządzania dodatkowymi pompami obiegowymi oraz zaworem mieszającym umożliwia jak najlepsze wykorzystanie potencjału kotła na ekogroszek EKO – GT KWP oraz połączenie fragmentów systemu grzewczego w Hybrydowy System Grzewczy. Kocioł ma najwydajniejszą na rynku konfigurację.

Wyposażenie kotła

Kocioł na ekogroszek EKO – GT KWP jest wyposażony w:

Pompę ciepła Spectra,

Zestaw kolektorów słonecznych KSG 27 Premium GT,

Kombinowany zbiornik akumulacji ciepła Kumulo SG(K) 380/120.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o dodatkowym sterowniku.

W dodatkowym wyposażeniu znajduje się sterownik eLider kolor – Elster, który umożliwia sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu.

Galmet ECO GT KWP
3.5 (70%) 2 vote[s]
WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij!

Hej, Pokaż ten artykuł swoim znajomym jeśli uważasz, że im też się przyda.