669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     Marka ENKA jest jedną z najstarszych, prywatnych firm na polskim rynku branży kotlarskiej. Od blisko 40 lat, oferuje swoje najwyższej jakości rozwiązania, dzięki którym ogrzewa tysiące domów, szkół, instytucji państwowych, sklepów czy warsztatów. To nie tylko najlepsze materiały, ale i ogromna wiedza oraz doświadczenie połączone z pasją sprawiły, iż obecnie ENKA plasuje się w czołówce polskich producentów na świecie. Produkty – między innymi piece grzewcze, posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa, dopuszczenie do sprzedaży i certyfikaty obowiązujące w Unii Europejskiej.

Produkty tworzone w fabryce ENKI odznaczają się ekonomicznością, funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem, przez co wciąż zyskują na popularności i uznaniu. Już prawie pół wieku dostarczane są nie tylko w kraju, zyskując najlepsze rekomendacje w branży.

Piec ENKA SET Ni-ski na eko – groszek  jest flagowym produktem marki, który cieszy się uznaniem wielu, bardzo wymagających Klientów. Ze względu na niewielką wysokość podajnika, urządzenie proponowane jest w miejscach niskich kotłowni bądź otworu kominowego. Stanowi zatem idealną alternatywę dla klasycznego kotła z serii SET. To, co wyróżnia urządzenie to możliwość bezobsługowej pracy od 5 do 10, a w okresach letnich, przy wykorzystaniu CWU nawet do 60 dni. Cechą charakterystyczną rozwiązania jest zastosowanie wysokiej jakości, stali kotłowej o grubości 6-10mm.

Kocioł na eko – groszek ENKA SET jest propozycją uniwersalną, obsługującą każdy typ instalacji. To urządzenie w aż 70% gięte bez połączeń spawanych, co zdecydowanie zwiększa jego żywotność. Rozwiązanie, o którym mowa produkowane jest w typoszeregu mocy od 15 do 300 KW, co pozwala na wybór właściwego urządzenia, dostosowany do potrzeb i oczekiwań Klienta. Koncepcja tego rodzaju umożliwia ogrzanie zarówno niewielkich domków jednorodzinnych, jak i zdecydowanie większych budowli, oscylujących w granicach od 80 nawet do 700 m2. Warto jednak, decydując się na właściwą opcję, wziąć pod uwagę ewentualne ocieplenie budynku, które ma duży wpływ na realne możliwości grzewcze. Co więcej, dużym atutem jest jego maksymalna sprawność grzewcza, wahająca się od 86 do 92%, co jest pomysłem zdecydowanie wyróżniającym się na tle konkurencji.

Piec ENKA SET na eko – groszek to produkt fabrycznie wyposażony w drugie, żeliwne palenisko, stanowiące alternatywę (poprzez spalanie drewna) w przypadku dłużej awarii prądu. Samo urządzenie przystosowano do otwartego układu, przy czym w dodatkowej opcji, może pracować także w układzie zamkniętym. Każdy zainteresowany w standardzie odnajdzie więc ruszt żeliwny, czujniki pogodowy, CU i CWU oraz dwa obiegi ogrzewania podłogowego.

Urządzenie zaprezentowane poniżej to możliwość wygodnego sterowania dzięki obecności sterownika EKOMAX 910R, jednak za dodatkową opłatą można zamówić moduł internetowy, oraz termostat pokojowy LCD. Doskonałą formą zabezpieczenia jest również specjalnie montowane, zabezpieczenie „Strażak” przeznaczone do opcji spalania peletu.

Kocioł ENKA SET na eko – groszek to markowa propozycja, o sporych możliwościach i zachowaniu maksymalnego komfortu użytkownika. Jest jednocześnie gwarancją wieloletniego użytkowania, jak i zapewnienia bezpieczeństwa i właściwego poziomu ciepła. Ponadto producent oferuje Klientom zdecydowanym na ten produkt aż 10 lat gwarancji na elementy łączone spawem oraz 5 lat na sam wymiennik. Należy więc śmiało powiedzieć, iż jest to jedna z lepszych propozycji na rynku, na którą warto zwrócić uwagę.

%

Ocena Całkowita

Kocioł Defro Sigma

Kocioł na ekogroszek Defro Sigma jest wyjątkowo wygodnym w obsłudze urządzeniem z palnikiem retortowym do spalania ekogroszku. Do jego wyprodukowania zostały wykorzystane najwyższej jakości materiały. To zapewnia wieloletnią eksploatację kotła na ekogroszek.

Właściwa konstrukcja wymiennika gwarantuje najlepsze warunki spalania paliwa, wysoką sprawność i niską emisję zanieczyszczeń.

Intuicyjny oraz przyjazny w obsłudze sterownik, który posiada kolorowy wyświetlacz dotykowy z regulowanym kątem położenia umożliwia w łatwy sposób zaprogramować kocioł na ekogroszek oraz kieruje działaniem instalacji.

Kocioł spełnia wymagania energetyczno-emisyjne zgodne z normą PN EN 303-5:2012.

Najważniejsze cechy:

 • sterownik K1P v4 z kolorowym panelem dotykowym-obsługuje 4 pompy (centralnego ogrzewania, obiegową, podłogową oraz ciepłej wody użytkowej). Sterownik odpowiada również za obsługę zaworu mieszającego. Możliwe jest sterowanie przez GSM albo Internet 5. Można regulować kąt położenia panelu sterującego;

 • długoletnia gwarancja-kocioł na ekogroszek posiada pięć lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, dwa lata na pozostałe części oraz sprawne funkcjonowanie kotła.;

 • wymiennik ciepła-został wykonany z atestowanej, wysokogatunkowej stali kotłowej /gat. P265GH/ o grubości 6 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A. ;

 • sprawność cieplna- jest bardzo wysoka, sięga nawet 88 procent, wszystko to dzięki większemu odzyskowi ciepła ze spalin;

 • kocioł na ekogroszek jest przystosowany do montażu w układzie zamkniętym;

 • wersja NZ jest dopasowana do zainstalowania w układzie zamkniętym, posiada wzmocnioną konstrukcję oraz wbudowaną wężownicę schładzającą;

 • śruba podajnika paliwa zrobiona jest w całości z jednego elementu;

 • kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada dużą komorę spalania z wysokoefektywnym palnikiem retortowym;

 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, nie odnosi się to do drzwiczek wewnętrznych żarowych;

 • sterowanie ADAPTIVE CONTROL- kontrola pracy kotła w oparciu o przepływ powietrza przez wymiennik;

 • kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada system mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła

 • ABM, czyli niezwykle oszczędny motoreduktor o bardzo dużej sprawności z autorewersem w sytuacji, gdy zablokuje się podajnik paliwa;

 • Kocioł na ekogroszek Defro Sigma wyposażony jest w czujnik otwarcia pokrywy zasobnika;

 • Kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada system wyrównania ciśnień zasobnika paliwa.

System mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła jest dodatkowo płatny i instalowany na życzenie klienta.

Kocioł na ekogroszek jest zgodny z normą PN-EN 303-5:2012 i jest zaliczany do kotłów piątej klasy.

Występują następujące moce tego modelu kotła: 16kW, 20kW, 24kW, 36kW, 48kW.

Koszt tego kotła na ekogroszek Defro Sigma to około 8000 złotych, jednak jest to bardzo zaawansowany technologicznie kocioł, który będzie Ci służył przez wiele lat.