669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

W tym artykule przeczytasz

Ocena Całkowita

Historia firmy Elektromet, rozpoczęła się ponad 40 lat temu w niewielkiej miejscowości, położonej niedaleko Głubczyc. To tu, po raz pierwszy powstały urządzenia, które przez ten czas zyskiwały na popularności i uznaniu, wymagających Odbiorców. Obecnie marka wciąż cieszy się dużym zaufaniem, gdyż tworzy rozwiązania innowacyjne, praktyczne i wygodne w codziennym zastosowaniu.

ELEKTROMET to jeden z czołowych liderów w branży kotlarskiej, odznaczający się wykorzystywaniem najlepszych materiałów i najnowszych technologii. Połączenie ogromnej wiedzy z doświadczeniem, do dziś owocuje produkcją najlepszych i funkcjonalnych kotłów na eko – groszek. Przedsiębiorstwo to blisko setki tysięcy różnorodnych ogrzewaczy, wymienników czy też kotłów, produkowanych i dostarczanych na terenie całego kraju, a także w całej Europie i Azji. To najlepsza rekomendacja, dzięki której marka nie musi się reklamować.

Piec ELEKTROMET EKO-KWP Premium na eko – groszek jest koncepcją nowoczesną, przeznaczoną do pracy we wszelkiego rodzaju budynkach – zarówno prywatnych, jak i firmowych. Spełnia wszelkie wymagania dedykowane systemowi otwartemu, zgodnie z normą PN-B-02413 oraz systemowi zamkniętemu, według założeń normy PN-B-02414. Jest więc produktem bezpiecznym, legalnym i funkcjonalnym zarazem.

Nowoczesna konstrukcja urządzenia oparta jest na podajniku ślimakowym napędzanym motoreduktorem wraz ze szczelnym zasobnikiem, wyposażonym dodatkowo w pokrywę z uszczelką. Dla wygody Klienta, producent dał możliwość wyboru strony korpusu (prawej bądź lewej), co zdecydowanie ułatwia usytuowanie całości w nawet niewielkiej i mało ustawnej przestrzeni.  Kocioł ELEKTROMET EKO-KWP Premium na eko – groszek pozwala na wygodne i w pełni bezpieczne spalanie węgla w dolnej komorze, wyposażonej w wytrzymały, żeliwny ruszt wparty na resorcie. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu i ochrony produkt, nad rusztem umieszczony został specjalny deflektor.

Góra urządzenia to dwie lub trzy ( w zależności od wersji) poziome przegrody, usytuowane w wymienniku i posiadające właściwie ukształtowane kanały spalin, kierownicę spalin jak i specjalne zawirowywacze, które skutecznie zwiększają odbiór ciepła ze spalin. Tu należy dodać, iż sprawność cieplna pieca waha się w przedziale od 86,6 -88,3 %, co przewyższa możliwości konkurencji w tej klasie.

Piec ELEKTROMET EKO KWP Premium na eko – groszek jest produktem lubianym przez wymagających klientów, ze względu na swoją funkcjonalną budowę. Na jego przodzie znajdują się trzy pary wygodnych drzwiczek, ułatwiających nie tylko rozpalanie kotła, ale również jego czyszczenie czy usuwanie popiołu. Z kolei z tyłu swoje miejsce znalazł czopuch spalinowy z przyłączem wodnym. Ponadto, w urządzeniu znalazły się pokrywy rewizyjne, pozwalające na dotarcie do takich miejsc jak wnętrze czopucha, mieszacz powietrza bądź rura podajnika ślimakowego. Aby mimo wszystko, piec pozostawał ekonomiczny i szczelny, producent wyposażył go w uszczelki mineralne, zapobiegające utracie ciepła.

Kocioł ELEKTROMET EKO KWP Premium na eko – groszek jest wygodny w codziennym zastosowaniu, dzięki automatycznemu sterowaniu przy pomocy sterownika mikroprocesorowego typu EL480 zPID, bądź też sterownika EL483 zPID, usytuowanego w panelu sterującym na górnej płycie obudowy.  Takie rozwiązanie daje możliwość dopasowania 9w dowolnej chwili) do aktualnych potrzeb i warunków atmosferycznych. Co więcej, pełna automatyzacja jest prosta w obsłudze i zarządzaniu. Obecność czujnika otwarcia zasobnika, pracy podajnika oraz wyrównywarki ciśnień umożliwia zachowanie maksymalnej ochrony, nawet przy drobnej nieuwadze użytkownika.

Produkt, o którym mowa posiada kilkuletnią gwarancję producenta, dzięki której Klient może mieć pewność, że jego urządzenie będzie sprawnie działało przez długi czas. Kocioł ELEKTROMET EKO KWP Premium na eko – groszek jest wersją wyjątkową, dostosowaną do najbardziej wygórowanych oczekiwań. Warto zwrócić na niego swoją uwagę, jeśli szuka się rozwiązania ekonomicznego o dużej funkcjonalności.   

%

Ocena Całkowita

Kocioł Defro Sigma

Kocioł na ekogroszek Defro Sigma jest wyjątkowo wygodnym w obsłudze urządzeniem z palnikiem retortowym do spalania ekogroszku. Do jego wyprodukowania zostały wykorzystane najwyższej jakości materiały. To zapewnia wieloletnią eksploatację kotła na ekogroszek.

Właściwa konstrukcja wymiennika gwarantuje najlepsze warunki spalania paliwa, wysoką sprawność i niską emisję zanieczyszczeń.

Intuicyjny oraz przyjazny w obsłudze sterownik, który posiada kolorowy wyświetlacz dotykowy z regulowanym kątem położenia umożliwia w łatwy sposób zaprogramować kocioł na ekogroszek oraz kieruje działaniem instalacji.

Kocioł spełnia wymagania energetyczno-emisyjne zgodne z normą PN EN 303-5:2012.

Najważniejsze cechy:

 • sterownik K1P v4 z kolorowym panelem dotykowym-obsługuje 4 pompy (centralnego ogrzewania, obiegową, podłogową oraz ciepłej wody użytkowej). Sterownik odpowiada również za obsługę zaworu mieszającego. Możliwe jest sterowanie przez GSM albo Internet 5. Można regulować kąt położenia panelu sterującego;

 • długoletnia gwarancja-kocioł na ekogroszek posiada pięć lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, dwa lata na pozostałe części oraz sprawne funkcjonowanie kotła.;

 • wymiennik ciepła-został wykonany z atestowanej, wysokogatunkowej stali kotłowej /gat. P265GH/ o grubości 6 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A. ;

 • sprawność cieplna- jest bardzo wysoka, sięga nawet 88 procent, wszystko to dzięki większemu odzyskowi ciepła ze spalin;

 • kocioł na ekogroszek jest przystosowany do montażu w układzie zamkniętym;

 • wersja NZ jest dopasowana do zainstalowania w układzie zamkniętym, posiada wzmocnioną konstrukcję oraz wbudowaną wężownicę schładzającą;

 • śruba podajnika paliwa zrobiona jest w całości z jednego elementu;

 • kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada dużą komorę spalania z wysokoefektywnym palnikiem retortowym;

 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, nie odnosi się to do drzwiczek wewnętrznych żarowych;

 • sterowanie ADAPTIVE CONTROL- kontrola pracy kotła w oparciu o przepływ powietrza przez wymiennik;

 • kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada system mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła

 • ABM, czyli niezwykle oszczędny motoreduktor o bardzo dużej sprawności z autorewersem w sytuacji, gdy zablokuje się podajnik paliwa;

 • Kocioł na ekogroszek Defro Sigma wyposażony jest w czujnik otwarcia pokrywy zasobnika;

 • Kocioł na ekogroszek Defro Sigma posiada system wyrównania ciśnień zasobnika paliwa.

System mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła jest dodatkowo płatny i instalowany na życzenie klienta.

Kocioł na ekogroszek jest zgodny z normą PN-EN 303-5:2012 i jest zaliczany do kotłów piątej klasy.

Występują następujące moce tego modelu kotła: 16kW, 20kW, 24kW, 36kW, 48kW.

Koszt tego kotła na ekogroszek Defro Sigma to około 8000 złotych, jednak jest to bardzo zaawansowany technologicznie kocioł, który będzie Ci służył przez wiele lat.