669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Ekogroszek w ostatnich czasach stał się bardzo popularny. Choć czasami należy kupić piec z podajnikiem, aby można było z niego korzystać, to jego liczne zalety zmniejszają ten drobny dyskomfort. Gdy już wybierzemy odpowiedni dla siebie rodzaj ekogroszku, to warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie. W jakiej formie kupić ekogroszek?

Workowany czy luzem?

Ekogroszek można kupić luzem lub workowany. Ze względu na to, że w Polsce jest bardzo dużo różnych składów opału, to nie będzie problemu z zakupem wybranego przez nas rodzaju węgla. Jakie są wady i zalety każdego sposobu zakupu ekogroszku?

Ekogroszek luzem

Luzem możemy kupić ekogroszek na tony. Kupując ekogroszek w tej postaci ponosimy dość duże ryzyko, choć przyciąga do niego zazwyczaj bardzo atrakcyjna cena, to taki ekogroszek może mieć gorszą jakość i kaloryczność niż węgiel workowany. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami.

Więcej tracimy niż zyskujemy

Niska cena ekogroszku workowanego może oznaczać również jego niższą jakość. Nie łudźmy się, nie ma nic za darmo. Dobre bardzo rzadko znaczy tanie. Poza tym, siłą rzeczy taki ekogroszek na składach opału zazwyczaj przechowywany jest na zewnątrz. Powoduje to, że ekogroszek wietrzeje. W efekcie tworzą się spieki i więcej popiołu. Taki opał staje się dużo mniej wydajny. Średnio po 8 tygodniach może być nawet o 30 procent mniej kaloryczny. Traci swoje właściwości energetyczne. Ekogroszek zakupiony luzem powoduje również wytwarzanie większej ilości pyłu, a w konsekwencji zatkanie retorty oraz nadmuchu w kotle. Sprawi to, że cały system grzewczy będzie działał o wiele mniej wydajnie.

Ekogroszek workowany

Nie ma co ukrywać, że ekogroszek workowany jest dużo lepszej jakości, niż kupowany na tony. Przede wszystkim dlatego, że na jego opakowaniu znajdują się jego parametry. Dzięki temu wiemy, co kupujemy. Poza tym, jeżeli ekogroszek będzie się spalał nie tak, że zapewnia producent, to zawsze możemy go zareklamować. Na składach opału, które oferują ekogroszek workowany znajdują się bardzo dokładne wagi. Nie musimy się obawiać, że ktoś zapakuje nam mniej materiału opałowego, niż zamówiliśmy. To jest również oszczędność. My oferujemy ekogroszek Ogień workowany, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami i nie tworzy spieków.

Wygoda w użytkowaniu

Kupowanie ekogroszku workowanego jest po prostu wygodne. Jest już w opakowaniu, więc mamy pewność, że nie zwietrzeje. Poza tym nie musimy go przenosić łopatami lub przewozić taczkami, do miejsca, gdzie stoi piec. Wystarczy raz na jakiś czas przenieść worek do kotłowni.

Nie wymaga suszenia

Kolejną zaletą ekogroszku workowanego jest to, że nie wymaga on suszenia przed załadowaniem go do pieca. Ekogroszek, który jest przechowywany na zewnątrz, bardzo często jest zawilgocony i włożenie go od razu do kotła, mogłoby spowodować zapchanie pieca.

Polecamy nasz ekogroszek

Skąd wziąć takie ekogroszek w workach? Dostaniemy go w wielu skupach opału w Polsce. My osobiście polecamy z naszego, znajdującego się w Częstochowie. Bardzo często mamy promocje na ten rodzaj ekogroszku. Można go kupić bezpośrednio w skupie lub zamówić przez internet. Dowieziemy Ci ekogroszek pod same drzwi! Zapraszamy do nas po ekogroszek i inne materiały opałowe! Chętnie doradzimy Ci też, jaki ekogroszek będzie najlepszy do Twojego pieca!

Ekogroszek workowany Częstochowa

Ekogroszek to jeden z najpopularniejszych rodzajów węgla, który ostatnimi czasy wybieramy. Nadaje się on zarówno do starszych typów pieca, jak i nowoczesnych pieców z podajnikiem. Węgiel ten możemy kupić na dwa sposoby, klasycznie na tony, jak i kilogramowe worki. Taki ekogroszek workowany można dostać np. w Częstochowie. Jest to bardzo wygodny sposób pakowania, ponieważ dzięki temu węgiel można nabyć zarówno w składzie opału, jak i przez internet. Do tego dzięki wygodnej formie transportowania, w łatwy sposób możemy worki przenieść i ustawić w piwnicy lub kotłowni, czyli tam, gdzie stoi nasz piec. To dużo wygodniejsze niż wrzucanie węgla łopatą lub przewożenie go taczkami. Jeszcze jedną zaletą jest to, że wcześniej spakowany do papierowych opakowań ekogroszek jest suchy, podczas, gdy zakupiony w składzie opału węgiel często bywa mokry, zwłaszcza jeśli się go kupuje w deszczowe dni, a to podnosi jego wagę. Ekogroszek Ogień workowany w Częstochowie to starannie wyselekcjonowany węgiel o bardzo dobrych parametrach opałowych. Ten rodzaj węgla sprzedawany w workach ma jeszcze jedną ważną cechę, otóż na opakowaniach znajduje się dokładny opis produktu z najważniejszymi parametrami, takimi jak: kaloryczność, wilgotność, zawartość popiołu i siarki, spiekalność czy granulacja. Dzięki rozpisce, dokładnie wiemy, jaki węgiel kupujemy. Od tych parametrów uzależniona jest także cena, np. im wyższa kaloryczność węgla, tym więcej trzeba będzie zapłacić za każdy worek. Ekogroszek workowany w Częstochowie często można nabyć w promocyjnej cenie, zatem warto sprawdzać cennik na bieżąco.