669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Ekogroszek Skarbek

Ekogroszek. Dla jednych nowoczesny wymysł, dla innych szansa, na uratowanie środowiska naturalnego. Niezależnie od tego, w której grupie jesteś z pewnością powinieneś dowiedzieć się, czym jest ten materiał opałowy i jakie ma wady, zalety. Nawet jeżeli jesteś jego przeciwnikiem i to zagorzałym, to pamiętaj o tym, że wroga trzeba znać. Porównamy teraz dwa bardzo popularne ekogroszki o podobnych parametrach. Może któryś z nich przepadnie Ci do gustu?

Ekogroszek Skarbek  – pochodzenie

Skąd pochodzą ekogroszek Skarbek i ekogroszek Ogień? Ekogroszek Skarbek jest wydobywany z Polsce. Natomiast ekogroszek Ogień jest ekogroszem rosyjskim o bardzo dobrych parametrach.

Ma wysoką wartość opałową, bo aż 24 MJ/kg. Jego spiekalność jest równa 0, co sprawia, że palenie tym ekogroszkiem nie jest żadnym zagrożeniem dla kotła. Wręcz przeciwnie palenie dobrej jakości ekogroszkiem przedłuża jego żywotność.

Do jego zalet należy też zaliczyć granulację (8 – 25mm), niską zawartość popiołu (1-3%) oraz siarki (0,17%). Kraj pochodzenia jest istotną różnicą w przypadku tych dwóch ekogroszków. A co je łączy? Z pewnością fakt, że można je spalać w nowoczesnych piecach 5 klasy. Można nimi ogrzewać domy, zakłady produkcyjne oraz obiekty użyteczności publicznej.

Ok. Teraz przejdźmy do różnic, bo jest ich naprawdę sporo

Najważniejsze przy zakupie ekogroszku są…niskie ceny. Błąd! Bardzo duży błąd, popełniany przez większość osób. Zacznijmy jeszcze raz. Najbardziej istotne przy zakupie ekogroszku są…parametry. Właśnie. To jest poprawna odpowiedź.

Wygrałeś możliwość wyboru dobrego ekogroszku, który bez problemu ogrzeje Twój dom. Jak wyglądają parametry w przypadku Ekogroszku Skarbek i Ekogroszku Ogień? Zacznijmy od tego, na co trzeba patrzeć w pierwszej chwili, czyli od wartości opałowej.

W przypadku Ekogroszku Skarbek – Piekary wartość opałowa wynosi powyżej 26 MJ/kg. Pewnie teraz myślisz sobie, że to bardzo ładnie i zaraz go kupisz. Poczekaj chwilę! Nie wspomnieliśmy jeszcze o tym, jaką wartość opałową ma Ekogroszek Ogień.

Wynosi ona tutaj, co może być dla Ciebie pewnym zaskoczeniem 24 MJ/kg. Może powiesz, że mniej i że nie warto, ale zwróć uwagę jeszcze na inne parametry Ekogroszku Ogień. Ma on praktycznie zerową spiekalność, niską zawartość siarki i popiołu oraz granulację 8 – 25mm. W dodatku te wszystkie jego parametry są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Ten opał jest badany na bieżąco.

.

Węgiel Skarbek

Węgiel Skarbek to tak naprawdę Ekogroszek Skarbek. Pochodzi z dwóch polskich kopalń. Mogą to być Piekary lub Bobrek. Ten pierwszy węgiel Skarbek, czyli Ekogroszek Skarbek – Piekary ma uziarnienie: 5 – 25 mm. Oba te ekogroszki są materiałem opałowym kwalifikowanym, które jest dopasowane do potrzeb użytkowników różnych rodzajów kotłów. Ma określoną granulację i właściwości fizykochemiczne. Na pewno jest to bardzo dobrej jakości materiał opałowy w dobrej cenie, którym warto się zainteresować przed nadejściem sezonu grzewczego.

.

Gdzie kupić ekogroszek Skarbek?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić ekogroszek Skarbek, to najprostszą możliwą odpowiedzią jest w Internecie. Jasne, że stacjonarne składy opału nadal mają się świetnie, ale nie oznacza to, że tak będzie zawsze i że mają najlepsze ceny.

Często w internecie jest o wiele taniej, a jakość ekogroszków, na przykład ekogroszku Skarbek jest potwierdzona właściwymi certyfikatami. Sklepy internetowe handlujące materiałem opałowym o wiele częściej mogą sobie pozwolić również na promocje lub zniżki dla stałych klientów. Warto to sprawdzić, zanim wybierzesz się na stacjonarny skład opału.

.

Ekogroszek Skarbek – cena

Ile kosztuje ogrzanie domu ekogroszkiem przez zimę. Bardzo różnie. Wszystko zależy od tego, jaka będzie cena pieca i materiału opałowego. Jeżeli chodzi o ekogroszek Skarbek, to jego cena to 1050 zł za tonę. Warto jeszcze dodać, że jest to cena promocyjna.

Chociaż ekogroszek Skarbek ma naprawdę bardzo wysoką kaloryczność 28-29MJ/kg, to zdecydowanie na minus wypada tutaj wysoka zawartość popiołu, bo aż 5 procent. Do jego zalet należy jeszcze zaliczyć niską zawartość siarki oraz to, że jest to ekogroszek workowany.

.

Ekogroszek Skarbek – opinie

Ekogroszek Skarbek na forach internetowych ma bardzo dobre opinie. Nie ma co ukrywać, że mają one solidne podstawy. Klientów przyciąga do niego wysoka wartość opałowa, niska zawartość siarki i to, że pochodzi z polskich kopalni.

Jednak osoby, które są już trochę bardziej obeznane z tematyką ekogroszku, mogą od razu zauważyć, że trochę słabym parametrem w ekogroszku Skarbek jest wysoka zawartość popiołu (aż 5 procent) oraz bardzo wysoka cena. Jeżeli szukasz ekogroszku w niższej cenie, to polecamy Ci ekogroszek Ogień.