669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Ekogroszek to jeden z rodzajów materiału opałowego. Jak pewnie większość osób słyszała, produkuje się go z węgla kamiennego lub brunatnego. Żeby nim ogrzewać dom lub mieszkanie niezbędny jest odpowiedni piec, tak zwany kocioł resortowy. Co warto wiedzieć przed zainwestowaniem w tego rodzaju opał? Jakie są jego zalety oraz wady?

Ekologiczny materiał opałowy

Ekogroszek przede wszystkim ma o wiele większą wydajność oraz jakość niż pozostałe rodzaje węgla. Oczywiście nie każdy ekogroszek, bo należy zwrócić uwagę na wiele jego parametrów, ale o tym później. Obecnie bardzo dużą jego zaletą jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Wiadomo, że zasoby węgla kamiennego oraz brunatnego cały czas drastycznie się zmniejszają. Sprawia to, że alternatywne metody ocieplania domu, stają się coraz bardziej poszukiwane. Nie każdy ekogroszek jest ekologiczny. Jednak produkowany przez naszą firmę tak. Mowa tutaj oczywiście o Ekogroszku Ogień i Ekogroszku Premium. Szukaj ekogroszku ze świadectwem badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego”.

Łatwe czyszczenie kotła

Ekogroszek jest produkowany z wysokokalorycznego węgla, który ma niską zawartość wody, siarki i substancji niepalnych. Niewątpliwą jego zaletą jest to, że w trakcie jego spalania wytwarza się niewielka ilość tlenku siarki, a tym samym popiołu. Zdecydowanie ułatwia to czyszczenie kotła. Wiadomo, że piece zasilane węglem brunatnym prawie zawsze wymagają dokładnego czyszczenia.

Do pieców z podajnikiem

Ten typ opału należy spalać w nowoczesnych piecach węglowych ze specjalnym podajnikiem. To bardzo dobre rozwiązanie. Tego rodzaju piec pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również siły. Nie wymaga ciągłego dosypywania opału. Kotły z podajnikiem można zasypać i spokojnie zostawić na parę dni. W domu będzie ciepło, a my nie będziemy musieli martwić się obsługą pieca. Kotły z podajnikiem są bardzo bezpieczne i bezawaryjne. Możemy zostawić w domu ogrzewanym tym piecem dzieci lub osobę starszą i nie będziemy musieli martwić się o to, jak sobie z nim poradzą, bo przez kilka dni nie będzie wymagał żadnego wkładu ze strony człowieka.

Również inne materiały opałowe

Bardzo dużą zaletą pieców z podajnikiem jest to, że możemy do nich zastosować również inne typy opałów. Dzięki temu, gdy zabraknie mam ekogroszku Ogień przez chwilę będziemy mogli ogrzewać nasz dom innym surowcem, np. drewnem.

Podsumowanie

Ekogroszek jest bardzo wydajnym oraz przyjaznym dla środowiska rodzajem opału. Należy jednak pamiętać, że wszystkie zalety tego opału poznamy jedynie, gdy zainwestujemy w dobrej jakości produkt. Niska cena nie powinna być dla nas powodem do radości, ale do zaniepokojenia. W takim ekogroszku, może znajdować się na przykład miał węglowy oraz inne lepiszcze, które znacznie zmniejszy jego energetyczność. Wybierajmy ekogroszek jedynie ze sprawdzonych źródeł i się ich trzymajmy, na przykład Ekogroszek Ogień. Oszczędność na opale nie polega na oszczędzaniu na jakości produktu, tylko na kupnie mniejszej ilości bardzo wydajnego ekogroszku. Poza tym przyzwyczajanie się do tego rodzaju opału powoli stanie się koniecznością, bo węgla brunatnego jest coraz mniej. Dbajmy o środowisko naturalne, póki jest jeszcze na to czas. Ekogroszek jest jednym ze sposobów ochrony naturalnych zasobów węgla.

Ekogroszek to paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego. W procesie produkcji węgiel się kruszy, a następnie jest przesiewany przez sita, dzięki czemu otrzymuje się ziarna o frakcji od 5mm do 25 mm. Gdy proces kruszenia ekogroszku zostanie zakończony, płucze się go w celu pozbycia się miału. Ekogroszek wytwarza się z wysokokalorycznego węgla kamiennego o niskiej zdolności do spiekania. Istotny parametr to właściwa temperatura mięknienia i spiekania popiołu, a także niska zawartość siarki.

Ekogroszek przygotowuje się w celu produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z podajnikiem na ekogroszek. Piece, które zostały wyposażone w palnik retortowy emitują do atmosfery małe ilości tlenków siarki oraz tlenku węgla. Jeśli ekogroszek jest spalany w kotłach retorowych w odpowiedniej ilości, spełniane są wymagania ochrony środowiska. Ekogroszek, chociaż nie każdy można także nazwać opałem ekologicznym. Takim mianem określamy ekogroszek, który posiada świadectwo badania na “znak bezpieczeństwa ekologicznego”.