669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Ekogroszek czy gaz ziemny? Możesz oczywiście rzucić monetą, ale o wiele lepiej, gdy przeczytasz ten wpis. Dowiesz się z niego, jakie są koszty każdego z tych dwóch rozwiązań. Poznasz ich plusy i minusy.

.

Zacznijmy od węgla

Pewnie doskonale wiesz, że w Polsce rządzi węgiel kamienny. Od wielu lat ma od swoich zwolenników, którzy są w stanie za nim pójść w ogień. Niezależnie od jego cen, czy negatywnego wpływu na środowisko.

Jednak z węglem kamiennym zaczynają się problemy i coraz trudniej to ukryć. Węgiel się po prostu kończy i to nie tylko w metaforycznym znaczeniu. Czy w związku z tym masz zamienić kocioł węglowy na gazowy? Czy taka rewolucja będzie dla Ciebie korzystna?

.

A może ogrzewasz dom ekogroszkiem?

Jeżeli tak, to nie jest wcale tak źle, bo chociaż jesteś ekologiczny. W kotłach wykorzystywane są nowoczesne i przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązania konstrukcyjne oraz technologiczne. Kotły na ekogroszek klasy 5 z podajnikiem retorowym to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcesz być ekologiczny.

Piece te charakteryzują się wysoką sprawnością spalania. Spełniają też normy ekologiczne, ponieważ emitują niewielką ilość pyłów do atmosfery. W dodatku dobrej jakości ekogroszek jest tani, nie pozostawia po sobie dużej ilości popiołu i daje sporo ciepła. Ogrzewanie ekogroszkiem jest korzystne również z tego powodu, że kotły na ten materiał opałowy są w bardzo dużym stopniu zautomatyzowane.

Spiekalność ekogroszku pozwala na to, żeby spalać go w piecach z automatycznym podajnikiem. Obsługa takiego kotła nie wymaga dużo czasu, ani specjalnych umiejętności. Poradzi sobie z tym każdy domownik (poza dziećmi). Zautomatyzowanie procesu podawania materiału opałowego umożliwia zachowanie jego równomierności oraz ciągłości.

Nie ma co ukrywać, że te kotły są po prostu bardzo wygodne w użytkowaniu. Kiedyś można było o czymś takim tylko pomarzyć. Wystarczy zasypać podajnik odpowiednią ilością paliwa i tyle. Masz spokój na cały tydzień. Piękne, prawda? Warto jeszcze dodać, że obrotowy palnik hamuje powstawanie spieków. Ma to dodatkowo wpływ na wydajność ogrzewania.

.

Czy ogrzewanie domu gazem jest opłacalne?

Dlaczego miałbyś zamienić ekogroszek na gaz? Jeden z powodów jest taki, że w spalinach, które powstają z palenia w kotłach gazowych, nie ma szkodliwych dla zdrowia ludzkiego pyłów oraz wielu innych niepożądanych substancji, które występują na przykład w dymie powstającym w kotłowniach węglowych.

Dotyczy to niestety w dużym stopniu również palenia ekogroszkiem. Musisz wiedzieć też o tym, że ogrzewanie domu gazem ziemnym jest o wiele mniej kosztowne niż olejem opałowym. Nie warto tutaj nawet wspominać o takich materiałach opałowych jak ciepły propan, czy energia elektryczna, bo koszty ogrzewania nimi to po prostu jakiś kosmos.

Zwróć uwagę jeszcze na jedną kwestię, czyli koszt zakupu kotła gazowego. Wbrew pozorom nie jest on wcale wysoki. Jednak uświadomisz sobie to, dopiero wtedy, gdy podzielisz cenę kotła na kilkanaście lat eksploatacji. Na stronie producenta cena kotła może naprawdę przerazić.

Na pewno zakup kotła gazowego to o wiele lepsza inwestycja, niż inwestycja w urządzenie, które wykorzystuje energię odnawialną. Ogrzewanie domu pompą ciepła to koszt znacznie wyższy, ponieważ jest to kosztowne urządzenie. Tak samo wygląda zakup kolektorów słonecznych. Nie zawsze można liczyć na dotację z Unii.

ekogroszek czy gaz

Gaz czy ekogroszek?

Myślisz o tym, żeby unowocześnić swój system grzewczy? A może masz nowy dom i zastanawiasz się, jaki sposób ogrzewania domu będzie najbardziej efektywny?

Może zaczniemy od tego, że jeżeli nie masz stałego podłączenia do sieci gazowej, to możesz postawić na jedno z trzech najbardziej popularnych rozwiązań. Chociaż większość tego wpisu poświęcimy walce gaz kontra ekogroszek, to część artykułu będzie się odnosiła też do pelletu, bo jest to równie chętnie kupowany materiał opałowy, jak dwa wcześniej wymienione.

Dla pewności wymienimy jeszcze raz trzech konkurentów: gaz, ekogroszek oraz pellet. Który z nich jest najbardziej nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczy? Gaz, czy ekogroszek? Ekogroszek, czy pellet? Wszystkiego dowiesz się z tego właśnie wpisu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby ogrzać swój dom w sposób czysty, niedrogi i ekologiczny, to musisz dowiedzieć się, czym wyróżniają się te wszystkie materiały opałowe oraz co musisz wiedzieć, zanim zaprosisz je pod swój dach. Wymienimy tutaj ich największe wady.

Ekogroszek skutecznie ogrzeje Twój dom

Pierwszym materiałem opałowym, który chcemy tutaj wziąć pod uwagę jest dobrze znany wszystkim ekogroszek. Pewnie należysz do grona jego zwolenników, jeżeli wcześniej ogrzewałeś dom węglem kamiennym. Doskonale wiesz, jak trudne bywa palenie tym materiałem opałowym.

Nie ma go gdzie przechowywać. Wszędzie jest pełno pyłu i popiołu. W dodatku trzeba ciągle czyścić kocioł. Nadal bardzo dziwi nas ta ogromna popularność węgla kamiennego, ale jak widać dla większości z nas najważniejsza jest cena.

Ogrzewanie domu przecież nie musi być wygodne, ale może być, co już wiele razy udowadnialiśmy. My jesteśmy bardzo mocno za ekogroszkiem, ponieważ jest to o wiele wygodniejsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jeżeli miałeś wcześniej do czynienia z klasycznym piecem na węgiel kamienny, to zakup pieca na ekogroszek musi wydawać Ci się czymś tak luksusowym, że wręcz bajkowym. S

pecjalny kocioł na ekogroszek jest banalnie prosty w obsłudze. Kotły na ekogroszek nowej generacji mają komfortowe podajniki, które automatycznie podtrzymują proces spalania. Piece na ekogroszek są również szczelniejsze i emitują mniejszą ilość szkodliwych substancji do atmosfery niż tradycyjne piece.

Ekogroszek jest produkowany z wysokiej jakości węgla. To sprawia, że w dymie znajduje się mniej związków siarki oraz innych trujących substancji. Ok. Wszystko pięknie, ale jakie są wady ekogroszku? Chociaż jest to rewelacyjny materiał opałowy, to ma też pewne minusy. Należy do nich zaliczyć to, że trzeba wydzielić osobną kotłownię, w której będzie magazynowany ekogroszek. Trzeba też znaleźć miejsce na piec.

Pellet gwarantuje czyste ogrzewanie

Tutaj znowu zaczynamy od plusów. Pellet jest znacznie bardziej ekologicznym materiałem opałowym niż ekogroszek. Charakterystyczne granulki wytwarzane są z trocin drzewnych i nie mają w sobie żadnych sztucznych substancji. Nie brudzą jak węgiel. W czasie spalania można rozkoszować się naturalnym zapachem drewna. Natomiast otrzymany popiół może pełnić funkcję nawozu do ogródka.

Czego chcieć więcej? Należy jeszcze dodać, że spalanie pelletu jest bardzo przyjazne nie tylko dla jego użytkowników, ale również dla otoczenia. Pellet zazwyczaj jest pakowany w worki po 10 kilogramów, więc z ich przeniesieniem poradzi sobie praktycznie każdy. Ekogroszek jest pakowany w worki po 25 kg, co też nie jest takim najgorszym rozwiązaniem.

A co z minusami jeżeli chodzi o pellet? Tutaj będziemy bardzo konkretni i zwieźli. Pellet przegrywa z pozostałymi materiałami opałowymi, ponieważ jest zwyczajnie zbyt drogi jak na polskie kieszenie.

EKOGROSZEK OGIEŃ

Wartość Opałowa - 23-25 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 4-7%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK ULTRA

Wartość Opałowa - 26-29 MJ/kg
✅ Granulacja - 6-25mm
Spiekalność - 0-3 RI
✅ Popiół - 2-4%
Zawartość Siarki ~0,4%
100% Bez Kamienia
 

EKOGROSZEK PREMIUM

Wartość Opałowa - 24-26 MJ/kg
✅ Granulacja - 5-25mm
Spiekalność - 0-10 RI
✅ Popiół - 3-7%
Zawartość Siarki ~0,6%
100% Bez Kamienia
 
satysfakcja ekogroszek ogień
lider ekogroszek ogień
sibugol rzetelna firma