669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Chociaż o ekogroszku wszyscy mówią, to nie każdy wie, czym on naprawdę jest. To paliwo stałe, które jest produkowane z węgla kamiennego albo brunatnego. Ekogroszek jest przeznaczony przede wszystkim do tego, żeby palić nim w piecach retortowych. Teoria mówi o tym, że wytwarza się go z wysokokalorycznego (≥24 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%)[2], małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) i niskiej spiekalności (RI < 10). Wszystko to sprawia, że w czasie spalania produkowane są mniejsze ilości tlenków siarki, niż w przypadku innych materiałów opałowych. Po jego spaleniu pozostaje też mało popiołu. Wszystko pięknie i cudownie, ale jaki ekogroszek wybrać?

Słyszałeś może o ekogroszku Bartex?

Jeżeli tak, to pewnie właśnie teraz zastanawiasz się nad jego zakupem. Ekogroszek Bartex występuje w bardzo wielu rodzajach. W sklepach internetowych można znaleźć następujące warianty ekogroszku Bartex, jednak niech cię nie zmylą nazwy produktów bartex bo ten węgiel w zdecydowanej większości pochodzi ze wschodu ( głównie Rosja)

Czym one różnią się między sobą?

Takimi parametrami, jak: wartość opałowa, zawartość siarki, zawartość popiołu oraz średnica ziarna. Tym razem weźmy może na tapetę Ekogroszek Gold. Jego parametry wyglądają następująco:

 • Wartość opałowa – 27-29 MJ/kg
 • Zawartość siarki – max. 0,4-0,6%
 • Zawartość popiołu – 3-5%
 • Średnica ziarna – 5-25mm

Źródło: //www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-gold/

Jak na tym tle wypada zupełnie inny ekogroszek, na przykład ekogroszek Ogień?

Jego parametry to:

 • 1 Tona / 1000kg
 • Wartość opałowa: 24 MJ/kg
 • Spiekalność 0 RI (Gwarancja)
 • Granulacja: 8 – 25mm
 • Zawartość popiołu: 1-3%
 • Zawartość siarki 0,17%
 • Pakowanie: Worki 25kg

Źródło: //sklep.dobry-ekogroszek.pl/produkt/ekogroszek-ogien/

Jak widać ma on mniejszą zawartość popiołu i siarki, podobną wartość opałową. Jednak ostateczny wybór pozostawiamy Tobie. Dodamy jeszcze, że ekogroszek Bartek jest prawie 100 zł droższy, więc nie wiemy, czy naprawdę warto za niego przepłacać.

Gdzie kupić Ekogroszek Bartex?

Ogólnie rzecz biorąc ekogroszek workowany jest dostępny w bardzo wielu sklepach stacjonarnych. Można go dostać między innymi w takich sklepach, jak: Castorama, Leroy Merlin, Obi. Czy lepiej wybrać się na lokalny skład opału albo kupić ekogroszek Bartex przez internet? Nawet wstępne przejrzenie różnych ofert daje jasną odpowiedź, sklepy internetowe są o wiele tańsze. Przez internet możesz zamówić ekogroszek Bartex już za 995 zł za 1000 kg. Chociaż w stacjonarnych sklepach nie ma co narzekać na warunki przechowywania opału, to jednak cenowo nie wypadają one zbyt dobrze. Zachęcamy do przejrzenia ofert sklepów internetowych, jeżeli chodzi o ekogroszek Bartex.

Ekogroszek Bartex- cena

Jaką cenę ma ekogroszek Bartex? Za ile możemy go kupić? To zależy od rodzaju. Na przykład ekogroszek  Gold i Ekogroszek i Silver kosztują 955 zł za tonę. Natomiast Ekogroszek  Rubin i Ekogroszek  Black Power to koszt 895 zł za tonę. Dla porównania ekogroszek Ogień kosztuje 869 zł za tonę, a ma bardzo podobne parametry do ekogroszku Bartex Gold. Wybór należy do Ciebie, ale pewnie tą informacją daliśmy Ci sporo do myślenia. Jedno jest pewne, zawsze warto sprawdzić, co oferuje konkurencja, bo może Cię to bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Ekogroszek Bartex – opinie

Jaki ekogroszek wybrać? Najpierw sprawdźmy, jakie opinie ma ekogroszek Bartex. Gdy wejdziemy, na ich stronę, to mogliśmy się przekonać, że ekogroszek Bartex pochodzi ze sprawdzonych źródeł, a jego jakość jest regularnie sprawdzana. W dodatku konsumenci chwalą go za korzystne ceny i bardzo szybką dostawę na terenie całej Polski. Nie bez znaczenia są tutaj również bardzo dobre parametry. Ekogroszek Bartex wyróżnia się jeżeli chodzi o wartość opałową i niską zawartość popiołu, siarki. Na pewno jest to dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Tym materiałem opałowym z łatwością ogrzejesz swój dom zimą.

Węgiel Bartex- czym się wyróżnia?

Na stronie internetowej firmy P.H.U. BARTEX znajduje się również węgiel Bartex. Dostępny jest w trzech wariantach: Węgiel Brunatny 5-25, (o granulacji ekogroszku), Węgiel Orzech II Wesoła, Węgiel Orzech II