669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Czy ekogroszek naprawdę pozytywnie wpływa na środowisko naturalne?

Produkowany na bazie węgla kamiennego ekogroszek jest materiałem opałowym. Charakteryzuje się on bardzo dobrymi parametami. Gdy spala się go w specjalnych kotłach z podajnikiem, to można uzyskać dużo niższą niż w odniesieniu do pieców rusztowych emisję zanieczyszczeń.

Ekogroszek ma też wiele innych cech, które sprawiają, że spełnia wymagające normy ekologiczne wprowadzone w krajach członkowskich w Unii Europejskiej.

Warto jest przywołać kilka faktów.

Po pierwsze, ekogroszek jest ekologicznym źródłem energii.

Występuje wiele przyjaznych dla środowiska naturalnego źródeł energii, które można stosować do ogrzewania domów oraz instytucji publicznych. Aby ogrzać pomieszczenia albo wodę użytkową, można zastosować na przykład gaz albo prąd. Jednak w bardzo niewielu gospodarstwach domowych można ponosić aż takie wydatki na ogrzewanie. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wysokie koszty utrzymania takiego paliwa, ale również o to, że większość gospodarstw domowych nie jest wyposażona w urządzenia, instalacje i dystrybutory. Za ekogroszkiem przemawiają nie tylko jego niskie koszty, ale też mający znaczący wpływ na jego właściwości proces produkcji i sposób spalania produktu.

Pewnie zastanawiasz się nam tym…

Jak wygląda proces produkcji ekogroszku?

Z chęcią Ci to wyjaśnimy. Prosto i klarownie. Ekogroszek jest produkowany ze starannie wyselekcjonowanych partii węgla, które mają bardzo dużą kaloryczność. Poza tym, charakteryzują się niewielką wilgotnością i małą zawartością substancji niepalnych. Kolejna korzyść z wyboru ekogroszku do ogrzania Twojego domu przez zimę, to bardzo dużą energetyczność. Uzyskuje się ją dzięki temu, że ekogroszek wielokrotnie płucze się i przesiewa. Węgiel jest również czasami dodatkowo wzbogacany. Końcowy produkt zawiera bardzo mało siarki i popiołu. W Ekogroszku Ogień jest jedynie od 1 do 3 procent popiołu. Ten ekogroszek zawiera również maksymalnie 0,1 procent siarki. Ekogroszek Ogień jest również bardzo mało wilgotny i ma dużą wartość opałową aż 24 MJ/kg ( maksymalnie).

Co to oznacza w praktyce?

Na razie wiesz, że Ekogroszek Ogień ma bardzo dobre parametry. Jednak jakie będą dla Ciebie realne korzyści z jego zakupu?

Duża wartość opałowa Ekogroszku Ogień oznacza, że ilość spalanego ekogroszku w czasie produkcji jednostki ciepła jest znacznie mniejsza niż w przypadku innych materiałów opałowych. Dzięki temu spalasz mniej kilogramów ekogroszku, co też ma przełożenie na ilość zanieczyszczeń, które przedostają się do atmosfery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym…

Jak wygląda spalanie ekogroszku?

Ekogroszek jest spalany w kotłach nisko-emisyjnych, które są wyposażone w podajnik tłokowy albo ślimakowy. Wyróżniają się one bardzo wysoką sprawnością. To sprawia, że koszty energii spalania ekogroszku są bardzo niewielkie. Dzięki temu, że praca kotła jest zautomatyzowana, to urządzenie jest proste w obsłudze. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy, ani wymagających zaangażowania umiejętności. Piece tego typu są nie tylko ekonomiczne, komfortowe w obsłudze, ale również bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego. W czasie spalania ekogroszku emisja gazów cieplarnianych jest kilka razy niższa niż normy wymagane przez Unię Europejską. Natomiast sam proces spalania jest całkowicie bezdymny.

Czy widzisz już jak bardzo ekologiczny jest to opał?

Pamiętaj jednak, że jeżeli chcesz być w zgodzie z ekologicznymi trendami, to musisz kupić ekogroszek bardzo wysokiej jakości. My polecamy na przykład Ekogroszek Ogień.

W porównaniu do pieców rusztowych niższa emisja dwutlenku węgla i pyłów jest przy spalaniu ekogroszku dużo niższa. Jednak w bardzo dużej mierze jest to zależne od jakości materiału opałowego. W związku z tym, jeżeli zależy Ci na bardziej ekonomicznym spalaniu, to niezbędny jest zakup ekogroszku o możliwie jak najlepszych parametrach. Jeżeli zależy Ci na kupnie ekogroszku o bardzo wysokiej kaloryczności, to wybieraj tylko wśród renomowanych oraz sprawdzonych sprzedawców. My dajemy Ci pewność, że ekogroszek został wyprodukowany z wyselekcjonowanych partii węgla kamiennego i ma wszystkie niezbędne certyfikaty wymaganych badań laboratoryjnych. Dystrybutorzy oraz producenci bardzo często zamieszczają dowody, potwierdzające bardzo wysoką jakość ekogroszku. Znajdziesz je u nas nie tylko na stronie internetowej, ale również na opakowaniu Ekogroszku Ogień. Stosowanie naszego ekogroszku pozwala również na przedłużenie żywotności kotła.

Biorąc pod uwagę, wszystkie opisane wyżej fakty, pewnie nadal zastanawiasz się, czy ekogroszek naprawdę jest ekologiczny?

Nie bez powodu o ekogroszku mówi się, że jest to najbardziej ekologiczny sposób uzyskiwania energii cieplnej. Ekogroszek jest wydajnym paliwem, przeznaczonym specjalnie do kotłów retortowych. Proponujemy Ci Ekogroszek Ogień, który jest dostępny w 25 kg opakowaniach, co zapewnia czystość w kotłowni i wygodę użytkowania. W dodatku właściwości ekogroszku powodują, że jest on najmniej szkodliwym dla środowiska naturalnego paliwem. Ekogroszek spala się bardzo czysto i nie powoduje zanieczyszczeń. Jednak trzeba pamiętać o tym, że tylko odpowiednie splanie ekogroszku, pozwoli chronić środowisko. Należy mieć również warunki do spalania ekogroszku. Najlepiej jest zainwestować w nowoczesny kocioł, na przykład 5 klasy.

USTAWIMY TWÓJ PIEC !!!

Zamów 3 tony lub więcej, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie indywidualne ustawienia do Twojego kotła.

Po opłaceniu zamówienia prosimy wysłać na adres: ustawienia@dobry-ekogroszek.pl  nazwę i model swojego pieca, a także aktualne ustawienia.

  • Dobierzemy nowe optymalne ustawienia Twojego pieca do naszego EKOGROSZKU OGIEŃ.

Masz dość spieków i wiader popiołu?