669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

DRAGON KWM-SR

DRAGON to rodzima, polska firma, która od kilkunastu lat prężnie rozwija się w branży cieplarskiej. W jej produkcji znajdują się między innymi kotły centralnego ogrzewania, w tym kotły retortowe, zasypowe i tłokowe. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim duża wydajność, bezpieczeństwo obsługi jak i ekologiczność, potwierdzana europejskimi certyfikatami norm.

Każdy produkt od DRAGONA to precyzja wykonania i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Co więcej, firma koncentruje się na produkcji rozwiązań o wysokiej sprawności energetycznej i bezawaryjności, co wynika z doświadczeń oraz licznych testów przeprowadzanych przez Pleszewską Fabrykę Kotłów. Dużym atutem przedsiębiorstwa jest również fachowa wiedza, pozwalająca na maksymalnie profesjonalną obsługę każdego klienta. DRAGON stawia na nowoczesne technologie, ale nie zapomina również o estetyce i prostocie obsługi, stąd też duża popularność wszystkich produktów wychodzących z fabrycznej taśmy.

Kocioł na eko – groszek DRAGON KWM-SR stanowi nowoczesne urządzenie dedykowane osobom wymagającym, oczekującym koncepcji sprawdzonych, wygodnych a przede wszystkim bezpiecznych. Pomysł, o którym mowa to produkt z wielopaliwowym podajnikiem ślimakowym, przeznaczonym do spalania eko – groszku, jak i innych paliw o wysokiej spiekalności (np. miał węglowy), mieszanek zbożowych czy pelletu. Atutem jest zastosowanie dodatkowego paleniska w postaci rusztu wodnego, który może być wykorzystany w awaryjnej sytuacji.

Piec na eko – groszek DRAGON KWM-SR to rozwiązanie funkcjonalne, pozwalające ( w zależności od wielkości kotła) na ogrzanie od 160 nawet do 2800 m2 powierzchni, co sprawdza się w przypadku domków jednorodzinnych czy zdecydowanie większych budynków. Pomysł jest jednak wygodny w obsłudze i nie wymaga zbyt wielkich zdolności w tym zakresie. Sama pojemność zbiornika opału wystarcza na3-10 dni pracy, co stanowi komfort właściciela. Jego rola ograniczona zostaje zatem do sterowania, jak i okresowego usunięcia popiołu czy załadowania nowego paliwa. Wszystko jest jednak zależne od oczekiwanej temperatury ogrzania, czy też temperatury zewnętrznej.

Urządzenie, jakim jest kocioł DRAGON KWM –SR na eko – groszek to nowoczesna konstrukcja o stosunkowo niewielkim rozmiarze, zaprojektowana w całości z najwyższej jakości, sprawdzonych materiałów. Zastosowanie wysokogatunkowej blachy kotłowej, z dużą ilością giętych elementów eliminuje obecność spawów, co zwiększa żywotność całego pieca. Wśród zalet warto wymienić duże drzwiczki wsypowe, dzięki którym załadunek opału nie stanowi problemu, ślimak stalowy 8 mm oraz wielorzędowy system napowietrzania pierwotnego i wtórnego bądź niemiecki, precyzyjny motoreduktor.

Piec na eko – groszek DRAGON KWM – SR to rozwiązanie tylnokanałowe, wyróżniające się ekonomicznością oraz wysoką sprawnością cieplną, oscylującą w granicach 87,5%. Obecność innowacyjnego sterownika z algorytmem PID LOGIC, którego działanie bazuje na automatycznym dobieraniu parametrów urządzenia, takich jak długość pauzy, czas podawania bądź prędkość obrotową dmuchawy. Dodatkowo, pomysł współpracuje z termostatem pokojowym, co zwiększa możliwości użytkownika i wpływa na jego bezpieczeństwo.

To, co charakteryzuje urządzenie i zdecydowanie zwiększa jego atrakcyjność nad konkurencją to wyposażenie w inteligentną zawleczkę SOS, a więc nowoczesny moduł elektroniczny, zapobiegający przegrzewaniu się silnika i reduktora. W sytuacji awaryjnej, wspomniany system wydaje ostrzegawczy alert. Każdy użytkownik ma możliwość zakupu opcji dodatkowych, pozwalających na zwiększenie funkcjonalności całego kotła. Ponadto produkt tego rodzaju posiada długą gwarancję, co świadczy tylko o pewności marki i bezawaryjności całej konstrukcji.  Pomysł otrzymuje pozytywne oceny specjalistów i zwykłych użytkowników, przez co zyskuje na jeszcze większej popularności. Piec DRAGON KWM – SR to nowoczesność, praktyczność oraz wieloletnie użytkowanie, pozwalające na utrzymanie właściwej temperatury w ukochanym domu.