669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

DRAGON to rodzima, polska firma, która od kilkunastu lat prężnie rozwija się w branży cieplarskiej. W jej produkcji znajdują się między innymi kotły centralnego ogrzewania, w tym kotły retortowe, zasypowe i tłokowe. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim duża wydajność, bezpieczeństwo obsługi jak i ekologiczność, potwierdzana europejskimi certyfikatami norm.

Każdy produkt od DRAGONA to precyzja wykonania i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Co więcej, firma koncentruje się na produkcji rozwiązań o wysokiej sprawności energetycznej i bezawaryjności, co wynika z doświadczeń oraz licznych testów przeprowadzanych przez Pleszewską Fabrykę Kotłów. Dużym atutem przedsiębiorstwa jest również fachowa wiedza, pozwalająca na maksymalnie profesjonalną obsługę każdego klienta. DRAGON stawia na nowoczesne technologie, ale nie zapomina również o estetyce i prostocie obsługi, stąd też duża popularność wszystkich produktów wychodzących z fabrycznej taśmy.

Kocioł na eko – groszek DRAGON Duo to rozwiązanie, które sprosta najbardziej wymagającym użytkownikom. Wyposażono go w górnokanałowy, czterociągowy kocioł, co powoduje, iż jego sprawność jest wysoka, a żywotność długa. Można śmiało powiedzieć, iż produkt z tej serii charakteryzuje się przyjaznością dla środowiska, co w obecnych czasach ma kluczowe znaczenie. Co więcej, piec ten posiada prostą obsługę, dzięki której sprawdza się w każdym domu. W zależności od wielkości samego kotła, urządzenie ma możliwość ogrzewania od 80 do nawet 1000 m2, co pozwala na wykorzystanie go zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i dużych pomieszczeniach czy halach.

Piec na eko – groszek DRAGON Duo stanowi produkt wygodny dla użytkownika, gdyż jego obsługa koncentruje się na okresowym opróżnianiu pojemnika na popiół oraz załadunku opału. Sam zbiornik opałowy wystarcza na 4-10 dni grzania, w zależności od intensywności pożądanego ciepła, czy temperatury zewnętrznej. Modulacyjna zmiana mocy – w pełni automatyczna- daje sposobność nie tylko wytworzenia ciepła niezbędnego do ogrzewania powierzchni zimą, ale także podgrzewanie zbiornika C.W.U w okresie letnim.

Urządzenie zaprezentowane poniżej posiada wielopalnikowy podajnik ślimakowy oraz dodatkowy ruszt wodny, stosowany w przypadku awarii. Należy jednak podkreślić, że ta ma miejsce niezwykle rzadko, co jest zawdzięczane wielu badaniom i testom. Kocioł na eko – groszek DRAGON Duo wyposażono w inteligentny sterownik TALOS PID ADC, pozwalający na wygodne zarządzanie całością, w tym automatyczne dobieranie parametrów kotła, obsługę podajnika, pompę c.o., c.w.u. czy też wentylator. Urządzenie to posiada dodatkowo możliwość ustawienia stref czasowych i jest zintegrowane z termostatem pokojowym.

Rozwiązanie cieszy się uznaniem, ze względu na ślimak ze zwojem przeciwbieżnym, system napowietrzania oparty o dwa poziomy oraz kwadratowe palenisko. Zastosowanie tych elementów w jednej konstrukcji umożliwia palenie nie tylko zwykłym eko – groszkiem, ale również miałem czy groszkiem węgla brunatnego.

Piec na eko – groszek DRAGON Duo  to innowacja najwyższej jakości, o czym świadczy obecność inteligentnej zawleczki S.O.S. Moduł elektroniczny stanowi doskonałe zabezpieczenie przed zbyt dużym wzrostem przeciążenia i przegrzania silnika. Jest opcją niedopuszczającą do zerwania zawleczki w momencie zablokowania podajnika. W ewentualnie zaistniałej sytuacji, załącza się alarm, informujący użytkownika.

Produkt, o którym mowa to jest w całości zbudowany z pierwszej klasy, sprawdzonych materiałów, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Sam zwój ślimaka posiada aż 40 mm grubości, co jest rzadko spotykane w rozwiązaniach konkurencji. Ponadto korpusy wewnętrze zaprojektowano z blach kotłowych o grubości 6-8mm. Sam producent daje aż pięć lat gwarancji, co wynika z jego pewności o bezawaryjności sprzętu. Kocioł DRAGON Duo na eko – groszek to wydajność, sprawność i satysfakcja klienta. Jest produktem, którym warto się zainteresować.