ekogroszek ogień
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

%

Ocena Całkowita

DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Profesjonalny i w pełni funkcjonalny kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma Uni, charakteryzuje się wydajnością, zróżnicowaną mocą oraz całym szeregiem unowocześnień, sprawiających, iż produkt wciąż zyskuje na zaufaniu i popularności. To propozycja spełniająca wymagania energetyczno – emisyjne 5 klasy wg normy PL EN 303:5-:2012. W praktyce oznacza to, że urządzenie posiada optymalne warunki spalania, przy niskiej emisji zanieczyszczeń i wysokiej sprawności pieca, wynoszącej 89%. Prawdziwy zachwyt użytkowników wzbudza wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, stanowiących gwarancję wieloletniego użytkowania oraz właściwej eksploatacji. Palnik rynnowy zapewnia z kolei łatwość spalania eko – groszku, co jest kluczowe dla wielu Klientów z całego kraju.

Piec DEFRO Sigma UNI na eko – groszek jest urządzeniem, które może być swobodnie wykorzystywane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Różnorodne moce pozwalają dopasować model do indywidualnych potrzeb, zapewniając odpowiednie podgrzanie powierzchni od 250 do 550 m2. Dużym ułatwieniem jest ponadto obecność nowoczesnego sterownika z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem, o regulowanym kącie położenia. Umożliwia on jeszcze łatwiejsze zaprogramowanie pieca, jak i automatycznie steruje całą pracą instalacji.

Co sprawia, że rozwiązanie opisywane poniżej cieszy się tak dużym zaufaniem Klientów? Nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo, jak i samą wygodę codziennego użytkowania. Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma Uni to przede wszystkim komora spalania, wyposażona w wysokoefektywny palnik rynnowy, posiadający zautomatyzowany system wodnego gaszenia paliwa „Strażak”.   Czujnik otwarcia pokrywy zasobnika, w połączeniu z systemem wyrównywania ciśnień zasobnika paliwa umożliwia zachowanie maksymalnej ochrony każdego użytkownika. Doskonałym rozwiązaniem jest również szereg dodatkowych opcji, możliwych do wyboru podczas zamawiania produktu. Jedną z nich, godną uwagi jest układ samoczynnego zapłonu paliwa, jak i system mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła, który zdecydowanie wydłuża czas pracy pieca. Wersja NZ – dedykowana montażowi układu zamkniętego posiada dodatkowo wzmocnioną konstrukcję oraz wbudowaną, schładzającą wężownicę, i choć jest to opcja płatna, warto mieć ją na uwadze.

Piec DEFRO Sigma Uni na eko – groszek  posiada zaawansowany technologicznie sterownik K1Pv4 o szeregu przydatnych i praktycznych funkcji. Przede wszystkim umożliwia on sterowanie ADAPTIVE CONTROL , a więc wykorzystanie przepływomierza turbinowego , co zapewnia optymalny i doskonale dopasowany dobór parametrów podajnika, jak i samego wentylatora. Jego obecność gwarantuje zachowanie historii ostatnich dwudziestu awarii kotła, co pozwala na łatwiejszą diagnozę i usunięcie ewentualnych usterek (które, co poświadcza producent, zdarzają się niezwykle rzadko). Nowoczesne sterownik ułatwia również sterowanie niemalże wszystkimi elementami kotła – równolegle bądź pojedynczo, zwiększają efektywność, jak i funkcjonalność produktu.

Dużym atutem jest także możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, pozwalając na łatwiejsze ustawienie całości w nawet niewielkiej kotłowni. Jak w przypadku każdego, takiego rozwiązania, firma DEFRO zapewnia pięć lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata na sprawne działanie kotła i użytkowanie pozostałych elementów pieca. To koncepcja ekonomiczna, praktyczna i wygodna, zyskująca wciąż na zainteresowaniu zarówno osób prywatnych, jak i instytucji państwowych czy przedsiębiorstw.

 

DEFRO Sigma Uni
Oceń tą stronę
WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Udostępnij!

Hej, Pokaż ten artykuł swoim znajomym jeśli uważasz, że im też się przyda.