669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Profesjonalny i w pełni funkcjonalny kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma Uni, charakteryzuje się wydajnością, zróżnicowaną mocą oraz całym szeregiem unowocześnień, sprawiających, iż produkt wciąż zyskuje na zaufaniu i popularności. To propozycja spełniająca wymagania energetyczno – emisyjne 5 klasy wg normy PL EN 303:5-:2012. W praktyce oznacza to, że urządzenie posiada optymalne warunki spalania, przy niskiej emisji zanieczyszczeń i wysokiej sprawności pieca, wynoszącej 89%. Prawdziwy zachwyt użytkowników wzbudza wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, stanowiących gwarancję wieloletniego użytkowania oraz właściwej eksploatacji. Palnik rynnowy zapewnia z kolei łatwość spalania eko – groszku, co jest kluczowe dla wielu Klientów z całego kraju.

Piec DEFRO Sigma UNI na eko – groszek jest urządzeniem, które może być swobodnie wykorzystywane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Różnorodne moce pozwalają dopasować model do indywidualnych potrzeb, zapewniając odpowiednie podgrzanie powierzchni od 250 do 550 m2. Dużym ułatwieniem jest ponadto obecność nowoczesnego sterownika z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem, o regulowanym kącie położenia. Umożliwia on jeszcze łatwiejsze zaprogramowanie pieca, jak i automatycznie steruje całą pracą instalacji.

Co sprawia, że rozwiązanie opisywane poniżej cieszy się tak dużym zaufaniem Klientów? Nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo, jak i samą wygodę codziennego użytkowania. Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma Uni to przede wszystkim komora spalania, wyposażona w wysokoefektywny palnik rynnowy, posiadający zautomatyzowany system wodnego gaszenia paliwa „Strażak”.   Czujnik otwarcia pokrywy zasobnika, w połączeniu z systemem wyrównywania ciśnień zasobnika paliwa umożliwia zachowanie maksymalnej ochrony każdego użytkownika. Doskonałym rozwiązaniem jest również szereg dodatkowych opcji, możliwych do wyboru podczas zamawiania produktu. Jedną z nich, godną uwagi jest układ samoczynnego zapłonu paliwa, jak i system mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła, który zdecydowanie wydłuża czas pracy pieca. Wersja NZ – dedykowana montażowi układu zamkniętego posiada dodatkowo wzmocnioną konstrukcję oraz wbudowaną, schładzającą wężownicę, i choć jest to opcja płatna, warto mieć ją na uwadze.

Piec DEFRO Sigma Uni na eko – groszek  posiada zaawansowany technologicznie sterownik K1Pv4 o szeregu przydatnych i praktycznych funkcji. Przede wszystkim umożliwia on sterowanie ADAPTIVE CONTROL , a więc wykorzystanie przepływomierza turbinowego , co zapewnia optymalny i doskonale dopasowany dobór parametrów podajnika, jak i samego wentylatora. Jego obecność gwarantuje zachowanie historii ostatnich dwudziestu awarii kotła, co pozwala na łatwiejszą diagnozę i usunięcie ewentualnych usterek (które, co poświadcza producent, zdarzają się niezwykle rzadko). Nowoczesne sterownik ułatwia również sterowanie niemalże wszystkimi elementami kotła – równolegle bądź pojedynczo, zwiększają efektywność, jak i funkcjonalność produktu.

Dużym atutem jest także możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, pozwalając na łatwiejsze ustawienie całości w nawet niewielkiej kotłowni. Jak w przypadku każdego, takiego rozwiązania, firma DEFRO zapewnia pięć lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata na sprawne działanie kotła i użytkowanie pozostałych elementów pieca. To koncepcja ekonomiczna, praktyczna i wygodna, zyskująca wciąż na zainteresowaniu zarówno osób prywatnych, jak i instytucji państwowych czy przedsiębiorstw.