669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Kolejna odsłona popularnego pieca, który w krótkim czasie zyskał ogromną popularność i zaufanie Klientów nie tylko w kraju, ale i całej Europie. Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma E jest propozycją unowocześnioną, stawiającą na zachowanie maksymalnej ekonomiczności w codziennym zastosowaniu. Produkt spełnia najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe normy, potwierdzone między innymi uzyskanym certyfikatem EcoDesign oraz 5 klasą.

Urządzenie o niewielkich gabarytach posiada zróżnicowane zakresy mocy ( od 3,6 do 14,4 kW), umożliwiające dopasowanie do konkretnych potrzeb użytkownika. Rozwiązanie perfekcyjnie wpasowuje się nie tylko w istniejące instalacje, ale również te nowo zaprojektowane w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej czy też rozwiązaniach przemysłowych. Może swobodnie ogrzewać powierzchnię nie przekraczającą 600m2.

Piec na eko – groszek DEFRO Sigma E posiada zupełnie odmienioną budowę, bazującą przede wszystkim na palniku retortowym i szeregu zmian w płaszczu wodnym, które umożliwiają jeszcze niższą emisję spalin, a więc zdecydowanie większą oszczędność. W tym modelu, system mechanicznego czyszczenia wymiennika został zamontowany w standardzie, co pozwala na wydłużenie żywotności całego kotła.

Nowoczesna odsłona pieca wyróżnia się na tle poprzedników pewnymi, charakterystycznymi dla modelu cechami. Kocioł DEFRO Sigma E na eko – groszek posiada dodatkowe katalizatory ceramiczne, usytuowane wokoło paleniska, dedykowany deflektor oraz nowy palnik retortowy z systemem doprowadzania powietrza do spalania, który został oficjalnie zgłoszony do Urzędu Patentowego RP.

Do podstawowego, niezmiennego wyposażenia zaliczyć można przede wszystkim śrubę podajnika wykonaną w całości z jednego elementu, co wpływa na jej zwiększoną wytrzymałość, energooszczędny motoreduktor o bardzo wysokiej sprawności z obecnością autorewersu, stosowanym w przypadku blokady podajnika paliwa jak i czujnik otwarcia pokrywy zasobnika. Dużym ułatwieniem jest również możliwość wyboru kierunku otwierania drzwiczek, co daje sposobność łatwiejszego ustawienia pieca w niewielkich kotłowniach.

Piec DEFRO Sigma E na eko – groszek jest urządzeniem o inteligentnym sterowniku K1P V4 z kolorowym wyświetlaczem, umożliwiającym stałą kontrolę i zarządzanie czterema pompami oraz obsługę zaworu mieszanego. Nowoczesny system może być sterowany poprzez tablet bądź smartfon, co zwiększa wygodę korzystającego użytkownika.

Ponadto producent oferuje w standardzie pięcioletnią gwarancję na szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata na pozostałe elementy pieca. DEFRO stawia na innowacyjność, solidność i praktyczność, stąd też najnowsza odsłona popularnej Sigmy w wydaniu jeszcze lepszym, niemalże perfekcyjnym.