ekogroszek ogień
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Pinterest

%

Ocena Całkowita

     DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Kolejna odsłona popularnego pieca, który w krótkim czasie zyskał ogromną popularność i zaufanie Klientów nie tylko w kraju, ale i całej Europie. Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma E jest propozycją unowocześnioną, stawiającą na zachowanie maksymalnej ekonomiczności w codziennym zastosowaniu. Produkt spełnia najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe normy, potwierdzone między innymi uzyskanym certyfikatem EcoDesign oraz 5 klasą.

Urządzenie o niewielkich gabarytach posiada zróżnicowane zakresy mocy ( od 3,6 do 14,4 kW), umożliwiające dopasowanie do konkretnych potrzeb użytkownika. Rozwiązanie perfekcyjnie wpasowuje się nie tylko w istniejące instalacje, ale również te nowo zaprojektowane w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej czy też rozwiązaniach przemysłowych. Może swobodnie ogrzewać powierzchnię nie przekraczającą 600m2.

Piec na eko – groszek DEFRO Sigma E posiada zupełnie odmienioną budowę, bazującą przede wszystkim na palniku retortowym i szeregu zmian w płaszczu wodnym, które umożliwiają jeszcze niższą emisję spalin, a więc zdecydowanie większą oszczędność. W tym modelu, system mechanicznego czyszczenia wymiennika został zamontowany w standardzie, co pozwala na wydłużenie żywotności całego kotła.

Nowoczesna odsłona pieca wyróżnia się na tle poprzedników pewnymi, charakterystycznymi dla modelu cechami. Kocioł DEFRO Sigma E na eko – groszek posiada dodatkowe katalizatory ceramiczne, usytuowane wokoło paleniska, dedykowany deflektor oraz nowy palnik retortowy z systemem doprowadzania powietrza do spalania, który został oficjalnie zgłoszony do Urzędu Patentowego RP.

Do podstawowego, niezmiennego wyposażenia zaliczyć można przede wszystkim śrubę podajnika wykonaną w całości z jednego elementu, co wpływa na jej zwiększoną wytrzymałość, energooszczędny motoreduktor o bardzo wysokiej sprawności z obecnością autorewersu, stosowanym w przypadku blokady podajnika paliwa jak i czujnik otwarcia pokrywy zasobnika. Dużym ułatwieniem jest również możliwość wyboru kierunku otwierania drzwiczek, co daje sposobność łatwiejszego ustawienia pieca w niewielkich kotłowniach.

Piec DEFRO Sigma E na eko – groszek jest urządzeniem o inteligentnym sterowniku K1P V4 z kolorowym wyświetlaczem, umożliwiającym stałą kontrolę i zarządzanie czterema pompami oraz obsługę zaworu mieszanego. Nowoczesny system może być sterowany poprzez tablet bądź smartfon, co zwiększa wygodę korzystającego użytkownika.

Ponadto producent oferuje w standardzie pięcioletnią gwarancję na szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata na pozostałe elementy pieca. DEFRO stawia na innowacyjność, solidność i praktyczność, stąd też najnowsza odsłona popularnej Sigmy w wydaniu jeszcze lepszym, niemalże perfekcyjnym.

DEFRO Sigma E
Oceń tą stronę
WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij!

Hej, Pokaż ten artykuł swoim znajomym jeśli uważasz, że im też się przyda.