669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Funkcjonalność i wygoda – tak w skrócie można określić piec na eko – groszek DEFRO Sigma BR, zaprojektowany i wykonany ze szczególną precyzją i dbałością o najmniejszy element. Produkt, o którym mowa charakteryzuje się obecnością 5, najwyższej klasy, spełniającej normę PN EN 303-5:2012. To rozwiązanie praktyczne, o stosunkowo niewielkich rozmiarach, zapewniających możliwość usytuowania urządzenia w przydomowej, małej kotłowni.

Rozwiązanie przeznaczone głównie do istniejących już instalacji, jak i nowo zaprojektowanych domów prywatnych, sprawdza się w ekonomicznym ogrzewaniu powierzchni, nie przekraczających 290 m2. Jego zakres mocy wynosi bowiem 7,2 – 24 kW.

Kocioł DEFRO Sigma BR na eko – groszek to wykorzystanie innowacyjnej technologii i rozległej wiedzy, do zbudowania konstrukcji funkcjonalnej i bezpiecznej w codziennym użytkowaniu. Wymiennik ciepła został tu wykonany ze specjalnej, atestowanej stali kotłowej, gwarantującej wieloletnią trwałość i odporność na wysokie temperatury. Ponadto śruba podajnika tworzy jedną, spójną całość dzięki czemu jest w stanie przetrwać regularną eksploatację. Duża komora spalania wyróżnia się z kolei, wysokoefektywnym palnikiem retortowym.

Produkt od DEFRO jest rozwiązaniem wygodnym, gdyż pozwala użytkownikowi na wybór strony otwierania, podwójnie wzmocnionych drzwiczek. Wpływa to na łatwość dopasowania konstrukcji do niewielkiej kotłowni, a dodatkowo ochrania przed poparzeniem. Wersja NZ to model przystosowany do pracy w układzie zamkniętym, pozwalającym na dodatkowy montaż wbudowanej wężownicy schładzającej. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie dodatkowe akcesoria były zamawiane przy kupnie produktu, gdyż w późniejszym czasie nie będzie możliwości ich instalacji.

Do opcji nie montowanych w standardzie należy między innymi mechaniczny system czyszczenia wymiennika ciepła, umożliwiający zachowanie maksymalnej czystości bez zbędnej ingerencji użytkownika. Zwiększa to żywotność całego pieca, nie pozbawiając go wysokiej efektywności. Energooszczędny motoreduktor o dobrej sprawności posiada autorewers, stosowany w przypadku blokady podajnika paliwa. Z kolei czujnik otwarcia pokrywy przekazuje informacje do panelu sterowania, jeśli taka sytuacja ma miejsce.

Piec na eko – groszek DEFRO Sigma BR jest produktem o optymalnej sprawności cieplnej, wynoszącej 88,8 – 88,9 %. W tej klasie urządzeń to doskonały wynik, osiągany dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.

Producent udziela pięć lat gwarancji na uszczelnienie wymiennika, pod warunkiem, iż jest on właściwie eksploatowany. Ponadto każdego użytkownika obowiązuje również dwuletnia gwarancja na pozostałe działanie elementów kotła.

Produkt, o którym mowa jest rozwiązaniem ekonomicznym, wygodnym i bezpiecznym. Odznaczenie piątej klasy oznacza, iż należy do najlepszej klasy wśród podobnych urządzeń i z pewnością zadowoli każdego użytkownika. Jego zaletą z pewnością jest również stosunkowo niewielki rozmiar oraz wykorzystanie intuicyjnego sterownika, pozwalającego na swobodną kontrolę wszystkich systemów z jednego miejsca. Regulator pokojowy, o dotykowym, kolorowym panelu zbiera niezbędne informacje i automatycznie przetwarza je w celu zwiększenia wydajności całego pieca.

Z tak zaawansowanym technologicznie urządzeniem zachowanie ciepła w domu jest dziecinnie proste. Tym bardziej, iż producent dodaje komfortowe rozwiązania jak np. możliwość sterowania panelem z pozycji ulubionego smartfona bądź tabletu.