ekogroszek ogień
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Pinterest

%

Ocena Całkowita

     DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma jest produktem standardowym, zaprojektowanym z myślą o osobach wymagających, oczekujących praktycznych koncepcji połączonych z wydajnością i bezpieczeństwem. To produkt 5 klasy (spełniający normę PN EN 303-5:2012), wyróżniający się obecnością palnika retortowego, przystosowanego do efektywnego spalania eko – groszku.

Niezwykle komfortowa i wytrzymała konstrukcja stanowi gwarancję wieloletniej wytrzymałości, a specjalnie zaprojektowany wymiennik jest koncepcją zapewniającą optymalne warunki spalania, przy niskiej emisji spalin.

Piec DEFRO Sigma na eko – groszek dostępny jest w szerokiej gamie zakresu mocy (od 4,8 do 48 kW), umożliwiających ogrzewanie domów jednorodzinnych, jak i innych budynków o powierzchni, nie  przekraczającej 520 m2.  To rozwiązanie, wyróżniające się więc nie tylko niewielką konstrukcją, ale również stosunkowo wysoką w swojej klasie sprawnością cieplną, oscylującą w granicach 88,8-88,9 %. Wszystko dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin, a więc koncepcji innowacyjnej, dającej spore oszczędności.

Produkt wysokiej jakości zaprojektowano i wyposażono w atestowaną, wysokogatunkową stal kotłową ( o grubości 6 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A.), wytrzymującą wieloletnie, nieustanne użytkowanie. Co więcej, producent przewiduje pięć lat gwarancji obejmującej szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie samego kotła.

Urządzenie, jakim jest piec na eko – groszek DEFRO Sigma dostępny jest w dwóch wersjach, z których ta opatrzona literami NZ została specjalnie przystosowana do pracy w układzie zamkniętym, otrzymując wbudowaną wężownicę schładzającą (jako opcję dodatkową).

Dla wygody użytkownika, produkt może zostać wyposażony w mechaniczny system czyszczenia wymiennika ciepła, co definitywnie ogranicza ingerencję człowieka w samo urządzenie. Ponadto,  dużym ułatwieniem jest również obecność energooszczędnego motoreduktora o bardzo wysokiej sprawności z autorewersem, wykorzystywanym w przypadku blokady podajnika paliwa. W standardzie odnaleźć można także system wyrównywania ciśnień zasobnika paliwa, który minimalizuje ryzyko awarii.

W omawianym kotle zastosowano sterownik K1P v4, charakteryzującym się kolorowym wyświetlaczem i intuicyjnym, banalnym menu. Panel dotykowy, obsługujący wszystkie systemy z jednego miejsca, może być sterowany online bądź też przez smartfon, co daje dodatkowe możliwości, zwłaszcza podczas nieobecności użytkownika.

Piec na eko – groszek DEFRO Sigma stanowi urządzenie wysokiej jakości, zapewniające właściwe ogrzewanie w zróżnicowanych budynkach i domach prywatnych. Model dostępny jest z drzwiczkami otwieranymi na prawą bądź lewą stronę, co daje sposobność indywidualnego wyboru i lepszego dostosowania, do nawet niewielkiej, przydomowej kotłowni.

To produkt wart zainteresowania, wytrzymujący wiele, długich lat w korzystnej ofercie cenowej.

DEFRO Sigma
Oceń tą stronę
WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij!

Hej, Pokaż ten artykuł swoim znajomym jeśli uważasz, że im też się przyda.