669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

%

Ocena Całkowita

     DEFRO to firma z wieloletnią tradycją, która sięga lat 70. ubiegłego wieku. Charakteryzuje się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest dostarczanie i spalanie paliwa w najlepszych z możliwych warunków. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu ze śledzeniem aktualności technologicznych i trendów, umożliwia tworzenie pieców c.o. wyjątkowych, funkcjonalnych i bezpiecznych zarazem.

W roku 2017, przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy z tytułem „Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej”. Stanowi krajowego lidera, który swobodnie wkroczył na europejskie rynki branży cieplnej.

Kocioł na eko – groszek DEFRO Sigma jest produktem standardowym, zaprojektowanym z myślą o osobach wymagających, oczekujących praktycznych koncepcji połączonych z wydajnością i bezpieczeństwem. To produkt 5 klasy (spełniający normę PN EN 303-5:2012), wyróżniający się obecnością palnika retortowego, przystosowanego do efektywnego spalania eko – groszku.

Niezwykle komfortowa i wytrzymała konstrukcja stanowi gwarancję wieloletniej wytrzymałości, a specjalnie zaprojektowany wymiennik jest koncepcją zapewniającą optymalne warunki spalania, przy niskiej emisji spalin.

Piec DEFRO Sigma na eko – groszek dostępny jest w szerokiej gamie zakresu mocy (od 4,8 do 48 kW), umożliwiających ogrzewanie domów jednorodzinnych, jak i innych budynków o powierzchni, nie  przekraczającej 520 m2.  To rozwiązanie, wyróżniające się więc nie tylko niewielką konstrukcją, ale również stosunkowo wysoką w swojej klasie sprawnością cieplną, oscylującą w granicach 88,8-88,9 %. Wszystko dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin, a więc koncepcji innowacyjnej, dającej spore oszczędności.

Produkt wysokiej jakości zaprojektowano i wyposażono w atestowaną, wysokogatunkową stal kotłową ( o grubości 6 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A.), wytrzymującą wieloletnie, nieustanne użytkowanie. Co więcej, producent przewiduje pięć lat gwarancji obejmującej szczelność wymiennika ciepła oraz dwa lata gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie samego kotła.

Urządzenie, jakim jest piec na eko – groszek DEFRO Sigma dostępny jest w dwóch wersjach, z których ta opatrzona literami NZ została specjalnie przystosowana do pracy w układzie zamkniętym, otrzymując wbudowaną wężownicę schładzającą (jako opcję dodatkową).

Dla wygody użytkownika, produkt może zostać wyposażony w mechaniczny system czyszczenia wymiennika ciepła, co definitywnie ogranicza ingerencję człowieka w samo urządzenie. Ponadto,  dużym ułatwieniem jest również obecność energooszczędnego motoreduktora o bardzo wysokiej sprawności z autorewersem, wykorzystywanym w przypadku blokady podajnika paliwa. W standardzie odnaleźć można także system wyrównywania ciśnień zasobnika paliwa, który minimalizuje ryzyko awarii.

W omawianym kotle zastosowano sterownik K1P v4, charakteryzującym się kolorowym wyświetlaczem i intuicyjnym, banalnym menu. Panel dotykowy, obsługujący wszystkie systemy z jednego miejsca, może być sterowany online bądź też przez smartfon, co daje dodatkowe możliwości, zwłaszcza podczas nieobecności użytkownika.

Piec na eko – groszek DEFRO Sigma stanowi urządzenie wysokiej jakości, zapewniające właściwe ogrzewanie w zróżnicowanych budynkach i domach prywatnych. Model dostępny jest z drzwiczkami otwieranymi na prawą bądź lewą stronę, co daje sposobność indywidualnego wyboru i lepszego dostosowania, do nawet niewielkiej, przydomowej kotłowni.

To produkt wart zainteresowania, wytrzymujący wiele, długich lat w korzystnej ofercie cenowej.