669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek
Ekogroszek to materiał opałowy wytwarzany z węgla kamiennego lub brunatnego. Charakteryzuje się niską zawartością siarki oraz niską ilością popiołu po jego spaleniu. W dodatku jest ekologiczny. Czym jeszcze się charakteryzuje ten opał?

Ekogroszek – Paliwo przyszłości?

Ekogroszek z pewnością jest alternatywą dla innych materiałów opałowych, takich jak: węgiel kamienny, węgiel brunatny, czy gaz. Wiadomo, że wymienione wcześniej surowce do ogrzewania domu, w bardzo dużym tempie się zmniejszają. Teraz nie zadajemy sobie pytania, czy te nieodnawialne materiały opałowe się skończą, tylko kiedy to nastąpi.

Szkodliwy węgiel

Chociaż ogrzewanie węglem brunatnym lub kamiennym jest tanie, to nie ma co ukrywać, że jest wyjątkowo szkodliwe dla środowiska naturalnego. W ostatnich latach bardzo dużym problemem stał się smog. Choć czasami niewidoczny, stał się bardzo dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi, w szczególności alergików.

Alternatywne źródła energii

Najwyższy czas się opamiętać i zacząć na poważnie szukać alternatyw dla ogrzewania domów i mieszkań węglem kamiennym. Do alternatywnych źródeł energii możemy zaliczyć: małą elektrownię wodną, wiatrak lub turbinę wiatrową, koło wodne, czyli energię prądów morskich, pływów i falowania, kolektor słoneczny (inaczej ogniwa fotowoltaiczne, biogaz, biomasę, energię geotermalną, energię słoneczną, energią powietrzną (energię wiatru) oraz energię wodną.

Długa droga do wprowadzenia ich w każdym domu

Żadne z wymienionych źródeł energii nie jest w żadnym stopniu szkodliwe dla środowiska. Jednak można powiedzieć też, że te całkowicie ekologiczne sposoby pozyskiwania energii są ciągle w fazie doświadczalnej. Nie ma co ukrywać, że jako ludzkość, stawiamy w tej materii dopiero pierwsze kroki. Trudno wprowadzić je na bardzo szeroką skalę, żeby ogrzewać tym sposobem naprawdę każdy dom.

Kup ekologiczny ekogroszek

Co zatem w tej sytuacji zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest zakup ekogroszku. Jest to materiał opałowy pozyskiwany z węgla kamiennego lub brunatnego. Nie ma co ukrywać, że nie każdy ekogroszek jest ekologiczny. Dlatego tak, samo, jak w przypadku każdego innego dostępnego na rynku produktu należy poszukać opału bardzo dobrej jakości i ze sprawdzonego źródła. Polecamy Ekogroszek Ogień, który ma bardzo dobre parametry i jest wydajny. Ekologiczny ekogroszek posiada certyfikat ekologiczny.

Pozytywny wpływ na środowisko

Jak ekogroszek wpływa na stan środowiska naturalnego? Z pewnością o wiele lepiej niż zwykły węgiel brunatny. Przede wszystkim emituje do środowiska podczas spalania o wiele mniej gazów cieplarnianych. Ekogroszek powstaje wyłącznie z wyselekcjonowanych partii węgla, które mają niewielką wilgotność oraz ilość substancji niepalnych. Przy niskiej zawartości popiołu oraz siarki, charakteryzuje się również wysoką wartością opałową. Dzięki temu mniejszą ilością niż w przypadku innego materiału opałowego, będziemy w stanie ogrzać cały dom. To również wpływa na stan środowiska naturalnego, bo im mniej ekogroszku spalimy, tym wytworzymy mniej zanieczyszczeń.

Odpowiedni piec

Do spalania ekogroszku używa się kotłów z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Takie piece mają bardzo dużą sprawność. W granicach 80-90%. Dzięki temu zmniejszają się również koszty produkcji energii cieplnej. Dodatkową zaletą tego typu pieców jest to, że są praktycznie bezobsługowe. Domownicy nie muszą każdego dnia ich czyścić i dokładać nowego opału. Kotły do ekogroszku są ekologiczne. Cechują je takie zalety jak: bezdymność oraz niewielkie wydzielanie dwutlenku węgla do atmosfery.

Podsumowanie

Wszystko to sprawia, że ogrzewanie domu ekogroszkiem jest w pełni ekologicznie. Nie dość, że oszczędzasz, bo to paliwo jest bardzo wydajne, to jeszcze dbasz o środowisko naturalne.

Każda osoba, która chociaż w minimalnym stopniu jest zainteresowana zakupem materiałów opałowych, wie jaki obecnie mamy wybór. Kiedyś można było wybrać jedynie węgiel kamienny, drewno lub gaz, dziś oferta nie jest tak mocno ograniczona i chyba wiadomo co jest tego powodem. Doskonałym przykładem na wyjaśnienie, dlaczego tak się obecnie dzieje jest węgiel kamienny, który jak wiadomo, stosowało się do niedawna w większości domów. Zaliczany jest do nieodnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie, należy go eksploatować mądrze, czyli oszczędnie, gdyż za jakiś czas może nam go zabraknąć. Z tego też powodu bardzo często narzekamy na wysokie ceny opału.