669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

Pewnie nie zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób działa Twój piec aż do momentu, gdy jakaś część się w nim nie zepsuje lub nie potrzebujesz dokupić do niego jakiegoś elementu. W tym wpisie poruszymy temat dmuchawy do kotła CO na ekogroszek, ponieważ jest to jedna z istotnych części.

Zaczniemy od tego czym tak w ogóle jest dmuchawa do pieca CO na ekogroszek?

Dmuchawa do pieca ma obudowę najczęściej wykonaną ze stalowej blachy, malowanej proszkowo. Jest wyposażona w silnik elektryczny, które jest umieszczony na zewnątrz obudowy. Jego zabezpieczenie stanowi osłona zrobiona z tworzywa sztucznego. Aluminiowa turbina dmuchawy do kotła CO jest zamontowana wprost na wałku silnika. Dmuchawa jest zabezpieczona przez osłonę, która zapobiega przypadkowemu dotknięciu elementów ruchomych. Taka budowa chroni też przed uszkodzeniami części mechanicznych. Dmuchawa do pieca CO na ekogroszek to produkt bardzo trwały i bezpieczny. Można go spokojnie stosować we własnej kotłowni. Nie zmniejsza wydajności spalania opału i nie stanowi żadnego zagrożenia dla jego użytkowników.

Skoro już wiesz, jak wygląda dmuchawa do pieca CO na ekogroszek, to teraz warto byłoby wyjaśnić do czego ona służy.

Wykorzystuje się ją głównie do nadmuchu powietrza do paleniska w kotle centralnego ogrzewania, które są przeznaczone do spalania paliwa stałego, takiego jak na przykład ekogroszek. Dobrze jest zainwestować w dmuchawę wysokiej jakości, która może mieć również inne, bardziej uniwersalne zastosowania.

Dmuchawa do kotła CO może być stosowana również do wentylacji ogólnej zwykłych pomieszczeń, jak oraz chłodzenia urządzeń technologicznych. Dmuchawa bardzo dobrze działa zarówno przy niskich, jak i przy wysokich temperaturach. Średni zakres działania to od -10 do +40 stopni Celsjusza. Gdy dmuchawa do pieca CO na ekogroszek przestaje działać, wtedy przepustnica zamyka dopływ powietrza do kotła. Dzięki temu nie ma niechcianych i niekontrolowanych wzrostów temperatury. Dmuchawa do pieca CO to samodzielne urządzenie, wykorzystywane przede wszystkim w kotłach miałowych, węglowych oraz na ekogroszek.

Pewnie teraz już widzisz korzyści płynące z zamontowania dmuchawy w Twoim kotle, ale nadal zastanawiasz się, jakie koszty się z tym wiążą.

Już wyjaśniamy. Najtańsze dmuchawy to koszt około 120 zł. Na przykład wentylator bębnowy typu RMS-120 DS. służy do nadmuchu powietrza w kotłach centralnego ogrzewania przy temperaturze otoczenia od 0 stopni do 40 stopni oraz wilgotności względnej 95 procent. Można go wykorzystywać również do wentylacji pomieszczeń oraz urządzeń technologicznych. Otwór wylotowy kończy się kołnierzem z otworami do jego instalacji. Dodatkowo jest wyposażony w metalową klapkę przy wylocie powietrza, która blokuje cofanie się spalin z kotła, gdy wentylator jest wyłączony. Napięcie zasilania to 230 V 50 Hz, a maksymalna prędkość obrotowa wynosi 2600. W czasie pracy dmuchawa pobiera 70 W. Natomiast najdroższe dmuchawy to wydatek około 250 zł. Od wersji podstawowej różnią się materiałami oraz parametrami technicznymi.