Ekogroszek jest bardzo wydajnym i przyjaznym dla środowiska materiałem opałowym. Klienci chętnie wybierają go jako opał w sezonie zimowym. Jednak, aby spełniał swoją funkcję, to musi być kupiony ze sprawdzonego źródła. Choć ceny czasami kuszą, to bardzo rzadko, a nawet mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że nigdy, najtańsze nie znaczy najlepsze. Oferty ,,najtańszy ekogroszek” lepiej omijać szerokim łukiem.
W tym artykule przeczytasz
Jakie cechy powinien mieć ekogroszek?
Dobry ekogroszek powinien być nie tylko wydajny, ale również mieć wysoką jakość. Tylko taki opał pozwoli Ci spokojnie przetrwać zimę. Kolejną pożądaną cechą jest wysoka kaloryczność, tylko ona sprawi, że zakup ekogroszku będzie po prostu opłacalny. Bardzo ważna jest również zawartość popiołu. Nie może być zbyt wysoka, bo wtedy ekogroszek będzie mało wydajny.
Przyjazny dla środowiska
Dobry ekogroszek ma również niską zawartość siarki. Pozwala to ograniczyć ilość zanieczyszczeń, które przedostają się do środowiska naturalnego. Dbanie o ekologię jest obecnie niezwykle istotne. Powinniśmy chronić środowisko, nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń. Zakup ekogroszku z niską zawartością siarki jest jednym z wielu sposobów na to. Ekogroszek powinien pochodzić ze sprawdzonej kopalni. Tylko taki produkt będzie miał wysoką jakość i pozwoli nam ogrzać dom.
Zbyt duży wybór składów opałowych
Już wiemy, jakie cechy musi mieć idealny materiał opalowy, ale nadal nie wiadomo, gdzie go znaleźć? Sprawa nie jest prosta. Węgiel produkuje aż pięciu producentów, którzy aż 25 kopalń. Ci producenci to: Kompania Węglowa, Południowy Koncern Węglowy, Bogdanka, Katowicki Holding Węglowy i Jastrzębska Spółka Węglowa. Każda z nim zajmuje się produkcją węgla w kilku podstawowych granulacjach. Daje to trzysta kombinacji parametrów jakościowo-rozmiarowych. Osoby zajmujące się handlem węglem muszą przechodzić specjalne szkolenia, które nie są wcale proste. Jak w tym wszystkim ma się zorientować przeciętny klient?
Tylko węgiel z Polski
Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, ale na szczęście naprawdę na wszystko jest sposób. Trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, kupujmy węgiel z Polski. Każdy importowany ma o wiele mniejszą wydajność. Polski ekogroszek jest wysokoenergetyczny, ma niską zawartość popiołu oraz siarki, a tym samym jest przyjazny dla środowiska.
Najpierw sprawdź
Po drugie, wypróbujmy go. Jeżeli nie mamy jeszcze sprawdzonego składu opału, to najlepiej jest poprosić sprzedawcę o kilka worków na próbę. Jeżeli nie będzie chciał nam ich sprzedać, to znaczy, że chce nasz po prostu oszukać. Z tą różnicą, że na większą sumę. Nie kupujmy również ekogroszku w nieoznakowanych workach. Nigdy nie wiadomo, co w nich jest.
Uważaj na oszustów
Uważajmy również na różnego rodzaju próby oszustwa. Sprzedawcy starają się jak mogą i wymyślają coraz ciekawsze patenty. Najpopularniejsze z nich, to z pewnością sprzedaż importowanego węgla jako polskiego. Oczywiście w cenie jak za polski. Drugim często spotykanym ,,kantem” jest po prostu sprzedawanie miału odsianego z grubszych frakcji.
Właśnie dlatego my polecamy nasz ekogroszek Ogień, bo jest sprawdzony. Ma wszystkie niezbędne cechy, takie jak: niska zawartość siarki oraz popiołu, jest wysokokaloryczny oraz wydajny. Nie oszukujemy naszych klientów. 92% osób wraca do nas ponownie po ekogroszek.
W naszym kraju mamy pięciu producentów węgla, którzy reprezentują aż 25 kopalń. Należą do nich: Kompania Węglowa, Południowy Koncern Węglowy, Bogdanka, Katowicki Holding Węglowy i Jastrzębska Spółka Węglowa. Każda kopalnia zajmuje się produkcją węgla w kilku podstawowych granulacjach. W związku z tym istnieje ponad trzysta kombinacji parametrów jakościowo-rozmiarowych. W dodatku wyróżniamy także węgiel brunatny, jak również węgle, które są importowane z Czech i Rosji. Nawet nowym handlowcom, którzy przechodzą szkolenie, poznanie wszystkich dostępnych gatunków węgla, jakie są dostępne, zajmuje sporo czasu. Niedziwne jest zatem to, że wielu klientów detalicznych jest mocno zdezorientowanych podczas dokonywania zakupu materiału opałowego.