Ekogroszek ciągle jeszcze nie jest dostatecznie doceniany na rynku opałowym. Wypiera go węgiel kamienny, z którego jest produkowany. Szkoda, bo ekogroszek ma bardzo wiele zalet i z pewnością jest paliwem przyszłości. Węgiel kamienny i brunatny kiedyś się skończą, a inne alternatywy ogrzewania ciągle jeszcze są bardzo drogie. Czym jest ekogroszek i jakie ma główne cechy?
W tym artykule przeczytasz
Pochodna węgla kamiennego
Zacznijmy od tego, że ekogroszek to jest materiał opałowy pochodzący z węgla kamiennego lub brunatnego. Używa się go w kotłach retortowych. Jego głównymi zaletami jest wysoka kaloryczność, niska zawartość siarki i popiołu oraz niska spiekalność i zawartość substancji niepalnych.
Cechy charakterystyczne eko groszku
Czym jeszcze się charakteryzuje? Dość dużą rozpiętością, jeżeli chodzi o rozmiary bryłek. Najczęściej bryłka ekogroszku ma wielkość od 5 do aż 25 mm. Pozwala to na stosowanie go w automatycznych dozownikach węgla. Jeżeli będziemy spalać ekogroszek w piecach z automatycznymi podajnikami, to z pewnością wpłynie to bardzo korzystnie na środowisko naturalne. Podczas takiego procesu zmniejsza się ilość emitowanych do atmosfery: tlenku węgla, węglowodorów aromatycznych, dioksyn, furanów i pyłów, które są zawarte w spalinach.
Sposób spalania ekogroszku
Bardzo ważne w przypadku ekogroszku jest odpowiednie jego spalanie. Trzeba to zrobić tak, aby nie narazić się na zbytnie straty energii, ani przegrzanie kotła. Ważne jest bardzo, aby ekogroszek był bardzo dobrej jakości. Nie może być również zbyt wilgotny, bo może to spowodować zapchanie kotła. Dlatego dużo lepiej jest kupować ekogroszek workowany, bo nie wymaga on dodatkowego suszenia.
Wydajność wentylatora
Przy spalaniu ekogroszku bardzo ważna jest moc oraz wydajność wentylatora. Należy go odpowiednio zaprogramować. Informacja, jak powinien być ustawiony wentylator, zazwyczaj jest umieszczona na opakowaniu opału. Gdy podpalimy ekogroszek, dobrze jest jeszcze sprawdzić, czy spala się on równomiernie. To zapewni doskonałe ogrzanie naszego domu.
Na co zwracać uwagę?
Jakie cechy jeszcze powinien posiadać ekogroszek? Przede wszystkim, musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. Najlepszy ekogroszek mamy w Polsce. Wystrzegajmy się kupowania importowanego opału. Zazwyczaj właśnie na nich najczęściej nas ktoś może oszukać. My osobiście polecamy zakup ekogroszku Ogień w naszym skupie opału Częstochowie.
Ekologiczny opał
Poza tym, ekogroszek, jak sama nazwa wskazuje, jest ekologiczny. Pozwala zmniejszyć ilość szkodliwych substancji emitowanych do środowiska. Dzięki temu, że podczas spalania wytwarza się bardzo niewielka ilość popiołu, nie musimy często czyścić kotła. To jego ogromna zaleta.
Wysoka jakość materiału opałowego
Zachęcamy do zamawiania ekogroszku u nas. W naszej ofercie mamy Ekogroszek Ogień, Ekogroszek Premium i Ekogroszek Orzech. Oferujemy dowóz materiału opałowego, niezależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkasz. Pod same drzwi. W naszej ofercie znajduje się groszek workowany oraz luzem. Dowozimy szybko. Nie będziesz musiał się martwić, że nie będziesz miał opału na zimę. Dodatkowo nasz ekogroszek jest bardzo wysokiej jakości. Niewielka ilość popiołu i siarki oraz wysoka kaloryczność to cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji. Bardzo często nasi klienci do nas po niego wracają.
Prezentowany przez nas opał posiada wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest dużo lepsza jakość oraz większa wydajność w porównaniu z innymi rodzajami węgla. Oprócz tego, co bardzo ważne, ekogroszek jest bardziej przyjazny dla środowiska, a więc ekologiczny. Ten rodzaj opału produkowany jest z wysokokalorycznego węgla, charakteryzującego się małą zawartością wody, siarki, substancji niepalnych oraz niewielką spiekalnością. Te właściwości wpływają na wydajność ekogroszku oraz powodują, że daje on poczucie przyjemnego
i kalorycznego ciepła. Kolejną ważną zaletą jest fakt, iż po spaleniu ekogroszku, otrzymujemy niewielką ilość szkodliwych tlenków siarki, jak również małą ilość popiołu, dzięki czemu łatwiej jest zachować czystość, bez większego wysiłku i potrzeby wymiatania kotła, jak to jest w przypadku spalania innego typu węgla.