PYTANIA, KTÓRE NAM CZĘSTO ZADAJECIE

Jak dokonać zamówienia ekogroszku w naszej firmie?

Ekogroszek można zamówić telefonicznie dzwoniąc na jeden z numerów telefonu podanych na naszej stronie internetowej dobry-ekogroszek.pl lub wysyłając wiadomość e-mailem. Można także wysłać SMS z danymi do wysyłki i informacją jaki sortyment Państwo zamawiają.

Jaka jest kaloryczność naszego ekogroszku?

Zależnie od preferencji naszych klientów dostarczamy sortyment o różnej kaloryczności. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek Wesoła o kaloryczności 28-30Mj/kg. Posiada on najlepsze parametry i jest najczęściej wybierany do pieców/kotłów na ekogroszek.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Na terenie Śląska czas realizacji wynosi do 5 dni roboczych. W przypadku miejscowości pow. 100 km może on się wydłużyć do 10 dni roboczych. Inaczej wygląda to także w środku sezonu grzewczego. Wtedy terminy dostarczenia mogą się bardziej wydłużyć. Czas realizacji wysyłką paletową kurierem Poczty Polskiej wynosi zawsze do 4 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

Czy dowozimy ekogroszek do klienta i do jakiej odległości?

Tak. Dowozimy ekogroszek do naszych klientów. Posiadamy własna flotę samochodów dostawczych o różnej ładowności. Ekogroszek dowozimy w odległości do 270 km od naszej siedziby zlokalizowanej w Będzinie, Natomiast w dalsze części Polski ekogroszek wysyłany jest na paletach. Wysyłce podlega tylko ekogroszek workowany.

Ile kosztuje transport ekogroszku?

Koszt transportu nasza flotą samochodów zależy od odległości od naszej siedziby w Będzinie.  W przypadku wysyłki paletowej kurierem koszt jest zawsze taki sam niezależnie w jakie miejsce Polski wysyłamy ekogroszek i wynosi 160zł od tony.

Gdzie znajduje się nasza firma?

Nasze Centrum Opalu – Broda Trans zlokalizowane jest w Będzinie przy ul. Świerczewskiego. Stąd wyjeżdżają do Państwa nasze transporty.

Czy nasz ekogroszek jest suchy?

Ekogroszek, który oferujemy posiada zazwyczaj wilgotność poniżej 10%. Oznacza to, że wg. ogólnie przyjętych norm jest on suchy. W okresach deszczowych lub zimą gdy wilgotność powietrza jest wysoka nasz ekogroszek przechowujemy pod specjalnie do tego celu stworzonymi halami. Oczywiste jest, że ekogroszek zakupiony wiosną lub latem będzie zdecydowanie bardziej suchy niż zakupiony zimą.

Czy można podjechać do nas osobiście?

Jeśli Państwo mają takie życzenie i chcą osobiście zobaczyć naszą firmę, zakupić kilka worków na próbę to jak najbardziej zaprasazmy. Jesteśmy otwarci, nie mamy nic do ukrycia. Wręcz przeciwnie, zależy nam, aby nasi przyszli klienci wiedzieli, że mają do czynienia z realną, rzetelną firmą.

Skąd bierzemy opał?

Nasz ekogroszek kupujemy bezpośrednio z najlepszych polskich kopalń, min. Kopalni Mysłowice – Wesoła, kopalni Piast i kilku innych, które w danym momencie posiadają najlepszej jakości sortyment. Ekogroszek posiada certyfikat jakości wydany przez kopalnię.

Czy dajemy gwarancję na nasz ekogroszek?

Tak. Jak każdy towar także i nasz ekogroszek posiada gwarancję, co oznacza, że w przypadku jeśli nie sprosta Państwa oczekiwaniom można go zwrócić. Jesteśmy pewni co do jakości naszego ekogroszku, dlatego nie boimy, że będziemy mieli reklamacje.

Jakie jest minimalne zamówienie w naszej firmie.

Minimalna ilość zamówienia to 1 tona ekogroszku lub innego sortymentu.

Czy można liczyć na rabat zamawiając ekogroszek?

Posiadamy bardzo niskie ceny na nasz ekogroszek, a także dostarczamy go naszym transportem gratis. Z tego względu nie jesteśmy w stanie udzielać dalszych rabatów od obowiązujących cen. Wyjątkiem są zamówienia większych ilości pow. 10 ton

Kiedy pobierana jest opłata za dostarczony ekogroszek?

Opłatę pobiera zazwyczaj nasz kierowca po dostarczeniu ekogroszku we wskazane miejsce. Przy wysyłce paletowe opłatę pobiera kurier.

Czy ekogroszek dostarczany jest na paletach?

Ekogroszek workowany dostarczamy na paletach. Zależnie od tego jaki samochód dostarcza sortyment paleta wyładowywana jest HDS-em lub ręcznie przez kierowców. Wyładunek odbywa się zazwyczaj przy samochodzie. Możliwe jest dostarczenie ekogroszku we wskazane miejsce (np. Do piwnicy) po wcześniejszym ustaleniu tego z kierowcą. Palety podlegają zwrotowi. Jest możliwość również zostawienia palety (koszt 20zł za paletę). Ekogroszek dostarczany luzem wyładowany jest bezpośrednio z samochodu we wskazane miejsce.

Czy posiadamy sprzedaż hurtową ekogroszku?

Tak. Realizujemy zamówienia hurtowe dla składów opału lub innych podmiotów zaopatrujących się w większe ilości ekogroszku lub innego sortymentu węglowego. Ceny ustalane są indywidualnie zależnie od ilości ton.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat ekogroszku?

WEJDŹ NA NASZ BLOG