669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ

PYTANIA, KTÓRE NAM CZĘSTO ZADAJECIE

Jak dokonać zamówienia ekogroszku w naszej firmie?

Ekogroszek można zamówić telefonicznie dzwoniąc na jeden z numerów telefonu podanych na naszej stronie internetowej dobry-ekogroszek.pl lub wysyłając wiadomość e-mailem. Można także wysłać SMS z danymi do wysyłki i informacją jaki sortyment Państwo zamawiają.

Jaka jest kaloryczność naszego ekogroszku?

Zależnie od preferencji naszych klientów dostarczamy sortyment o różnej kaloryczności. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek Wesoła o kaloryczności 28-30Mj/kg. Posiada on najlepsze parametry i jest najczęściej wybierany do pieców/kotłów na ekogroszek.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Na terenie Śląska czas realizacji wynosi do 5 dni roboczych. W przypadku miejscowości pow. 100 km może on się wydłużyć do 10 dni roboczych. Inaczej wygląda to także w środku sezonu grzewczego. Wtedy terminy dostarczenia mogą się bardziej wydłużyć. Czas realizacji wysyłką paletową kurierem Poczty Polskiej wynosi zawsze do 4 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

Czy dowozimy ekogroszek do klienta i do jakiej odległości?

Tak. Dowozimy ekogroszek do naszych klientów. Posiadamy własna flotę samochodów dostawczych o różnej ładowności. Ekogroszek dowozimy w odległości do 270 km od naszej siedziby zlokalizowanej w Będzinie, Natomiast w dalsze części Polski ekogroszek wysyłany jest na paletach. Wysyłce podlega tylko ekogroszek workowany.

Ile kosztuje transport ekogroszku?

Koszt transportu nasza flotą samochodów zależy od odległości od naszej siedziby w Będzinie.  W przypadku wysyłki paletowej kurierem koszt jest zawsze taki sam niezależnie w jakie miejsce Polski wysyłamy ekogroszek i wynosi 160zł od tony.

Gdzie znajduje się nasza firma?

Nasze Centrum Opalu – Broda Trans zlokalizowane jest w Będzinie przy ul. Świerczewskiego. Stąd wyjeżdżają do Państwa nasze transporty.

Czy nasz ekogroszek jest suchy?

Ekogroszek, który oferujemy posiada zazwyczaj wilgotność poniżej 10%. Oznacza to, że wg. ogólnie przyjętych norm jest on suchy. W okresach deszczowych lub zimą gdy wilgotność powietrza jest wysoka nasz ekogroszek przechowujemy pod specjalnie do tego celu stworzonymi halami. Oczywiste jest, że ekogroszek zakupiony wiosną lub latem będzie zdecydowanie bardziej suchy niż zakupiony zimą.

Czy można podjechać do nas osobiście?

Jeśli Państwo mają takie życzenie i chcą osobiście zobaczyć naszą firmę, zakupić kilka worków na próbę to jak najbardziej zaprasazmy. Jesteśmy otwarci, nie mamy nic do ukrycia. Wręcz przeciwnie, zależy nam, aby nasi przyszli klienci wiedzieli, że mają do czynienia z realną, rzetelną firmą.

Skąd bierzemy opał?

Nasz ekogroszek kupujemy bezpośrednio z najlepszych polskich kopalń, min. Kopalni Mysłowice – Wesoła, kopalni Piast i kilku innych, które w danym momencie posiadają najlepszej jakości sortyment. Ekogroszek posiada certyfikat jakości wydany przez kopalnię.

Czy dajemy gwarancję na nasz ekogroszek?

Tak. Jak każdy towar także i nasz ekogroszek posiada gwarancję, co oznacza, że w przypadku jeśli nie sprosta Państwa oczekiwaniom można go zwrócić. Jesteśmy pewni co do jakości naszego ekogroszku, dlatego nie boimy, że będziemy mieli reklamacje.

Jakie jest minimalne zamówienie w naszej firmie.

Minimalna ilość zamówienia to 1 tona ekogroszku lub innego sortymentu.

Czy można liczyć na rabat zamawiając ekogroszek?

Posiadamy bardzo niskie ceny na nasz ekogroszek, a także dostarczamy go naszym transportem gratis. Z tego względu nie jesteśmy w stanie udzielać dalszych rabatów od obowiązujących cen. Wyjątkiem są zamówienia większych ilości pow. 10 ton

Kiedy pobierana jest opłata za dostarczony ekogroszek?

Opłatę pobiera zazwyczaj nasz kierowca po dostarczeniu ekogroszku we wskazane miejsce. Przy wysyłce paletowe opłatę pobiera kurier.

Czy ekogroszek dostarczany jest na paletach?

Ekogroszek workowany dostarczamy na paletach. Zależnie od tego jaki samochód dostarcza sortyment paleta wyładowywana jest HDS-em lub ręcznie przez kierowców. Wyładunek odbywa się zazwyczaj przy samochodzie. Możliwe jest dostarczenie ekogroszku we wskazane miejsce (np. Do piwnicy) po wcześniejszym ustaleniu tego z kierowcą. Palety podlegają zwrotowi. Jest możliwość również zostawienia palety (koszt 20zł za paletę). Ekogroszek dostarczany luzem wyładowany jest bezpośrednio z samochodu we wskazane miejsce.

Czy posiadamy sprzedaż hurtową ekogroszku?

Tak. Realizujemy zamówienia hurtowe dla składów opału lub innych podmiotów zaopatrujących się w większe ilości ekogroszku lub innego sortymentu węglowego. Ceny ustalane są indywidualnie zależnie od ilości ton.

Jak rozpalić piec na ekogroszek?

W kotle należy rozpalać bardzo umiejętnie. W przeciwnym razie możliwości pieca nie zostaną w pełni wykorzystane. Spowoduje to również znaczne straty energii oraz przegrzanie kotła. Bardzo ważna jest jakość oraz wilgotność ekogroszku. Gdy opał jest zbyt wilgotny, to pożytek energetyczny będzie bardzo mały, a przy spalaniu zacznie się tworzyć bardzo dużo dymu. Jeżeli będziemy spalać niedosuszony opał, to obniżysz temperaturę spalania, a w przewodzie kominowym może zacząć się osadzać para wodna. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jak-palic-w-piecu/

Ile ekogroszku potrzeba na ogrzanie domu 100m?

Najlepiej jest to przeliczyć w kalkulatorze zużycia. Jest takich bardzo wiele w Internecie. Musisz podać następujące dane: powierzchnia do ogrzania, preferowana temperatura powietrza, czy masz docieplone mury i stropy. Potrzebne dane mogą się różnić w zależności od kalkulatora. Dobry kalkulator powinien podać Ci: ile ekogroszku potrzebujesz na sezon grzewczy (6 miesięcy), jakie będą koszty paliwa na sezon grzewczy, średni koszt miesięczny, średni koszt dobowy, zużycie dobowe oraz zużycie miesięczne. Więcej o kosztach ogrzewania ekogroszkiem, znajdziesz: //dobry-ekogroszek.pl/czy-ogrzewanie-ekogroszkiem-jest-oplacalne-cenowo/

Ile kosztuje piec na ekogroszek?

To wszystko zależy od tego, jakich parametrów oczekujesz od pieca. Jeżeli chcesz mieć kocioł z podajnikiem, który jest bardzo wygodny, to będziesz musiał liczyć się z większymi kosztami, niż w przypadku standardowego kotła. Jest to zawsze bardzo duży wydatek, więc dobrze jest, jeżeli to tylko możliwe wziąć kocioł na raty. Jeżeli chcesz dobrej jakości w rozsądnej cenie, to wybierz kocioł za 7 lub 8 tysięcy. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wiele innych parametrów poza ceną. Więcej o kotłach: //dobry-ekogroszek.pl/cena-pieca-kotla-na-ekogroszek/

Ile kosztuje podłączenie pieca na ekogroszek?

Najczęściej usługa montażu pieca na ekogroszek jest połączona z jego uruchomieniem. To bardzo korzystna możliwość, bo mało który użytkownik jest w stanie samodzielnie, prawidłowo ustawić sterownik od kotła. Ceny są bardzo różne w zależności od modelu pieca i stanu Twojej kotłowni. Średni koszt podłączenia pieca na ekogroszek, to od 600 zł do nawet 1500 zł. Na pocieszenie dodam, że podłączenie pieca gazowego jest jeszcze droższe. O tym, w jaki sposób wydajnie palić w piecu na ekogroszek, możesz przeczytać tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jak-palic-w-piecu/

Jaki komin do pieca na ekogroszek ?

Wybór komina do pieca na ekogroszek to decyzja wymagająca szczególnej staranności. Najważniejsze jest zapewnienie takich warunków pracy, aby w środku komina nie występowało zjawisko skondensowania pary wodnej, która znajduje się w spalinach. Komin musi funkcjonować na sucho, to znaczy w procesie spalania osiągnąć bardzo wysoką temperaturę spalin. Wtedy ciąg termiczny szybko wyeliminuje spaliny na zewnątrz. Wskazane jest stosowanie systemów kominowych wykonanych ze stali 1.4404. Niektórzy producenci oferują programy doboru komina. Warto z nich skorzystać.

Jaki wkład kominowy do pieca na ekogroszek ?

Gdy nasz aktualny komin wymaga renowacji i nie pasuje do nowo kupionego urządzenia grzewczego, w dodatku zaczął pękać lub jest w jakiś inny sposób uszkodzony, to najlepiej byłoby wymienić cały komin na nowy. Czy jest to możliwe? Oczywiście! W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się wkład stalowy. Jest to wkład, który musisz po prostu wprowadzić do już posiadanego wkładu kominowego. Jest to praktyczne i bardzo skuteczne rozwiązanie. Sprawdzi się w nowszych oraz w starszych rodzajach urządzeń grzewczych, na przykład na ekogroszek.

 

Jak czyścić piec na ekogroszek?

Najlepszą porą na czyszczenie kotła na ekogroszek jest wiosenno-letnia przerwa w ogrzewaniu. Jeżeli będziesz regularnie wykonywał czynności czyszcząco-konserwacyjne, to możesz w znacznym stopniu, to możesz w znacznym stopniu zwiększyć wydajność funkcjonowania urządzenia grzewczego. Najpierw musisz wyczyścić kocioł z resztek paliwa. To samo dotyczy przewodów kominowych i komina. Następnie wybierz popiół ze środka pieca. Do czyszczenia kotła możesz użyć drucianej szczotki albo pogrzebacza. Większe kotły należy czyścić sprężonym powietrzem.

 

 

Jak działa piec na ekogroszek?

Najczęściej możemy spotkać piece na ekogroszek z podajnikiem. Automatyczny podajnik paliwa jest napędzany silnikiem elektrycznym. Potrzebuje zasilania napięciem 230V. Mają ograniczone możliwości transportowania paliwa i należy palić w nich ekogroszkiem o niewielkich rozmiarach ziarna. Zbyt duże kawałki materiału opałowego mogą spowodować zablokowanie podajnika i zatrzymanie pracy kotła. Ekogroszek jest podawany do paleniska retortowego od dołu. Więcej o kotłach będziesz mógł przeczytać tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/piec-na-ekogroszek-musisz-to-wiedziec/

Dlaczego ekogroszek się skleja lub spieka?

Spiekalność, czyli skłonność do tworzenia się spieków jest jedną z najważniejszych właściwości ekogroszku do kotłów z podajnikiem. Spiekalność ekogroszku powinna być jak najmniejsza. Spieki możemy podzielić na żużlowe i koksowe. Spieki koksowe powstają w wyniku odgazowywania ekogroszku pod wpływem wysokiej temperatury, która panuje w kotle. Spieki żużlowe tworzą się z popiołu. Dzieje się tak, gdy z jakiegoś powodu w strefie żaru są zbyt wysokie temperatury. Więcej na temat efektywnego spalania w kotle na ekogroszek, znajdziesz tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jak-palic-w-piecu/

Jaki sterownik do pieca na ekogroszek?

Większość pieców centralnego ogrzewania jest fabrycznie wyposażona w nieskomplikowane sterowniki. Bez nic korzystanie z kotła byłoby mocno utrudnione. Jednak takie sterowniki nie gwarantują komfortu. W związku z tym, dobrze, aby Twój kocioł był wyposażony w następujące udogodnienia: miarownik ciągu, sterownik do wentylatora, regulatory pompy obiegowej. Natomiast sterowniki do kotłów z podajnikiem paliwa, to już oddzielny temat. Więcej o tym, jak ustawić taki sterownik, przeczytasz tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jak-ustawic-piec-na-ekogroszek/

Ile powinien spalać piec na ekogroszek?

To pytanie nie jest proste, bo wszystko zależy od tego, jak kaloryczny jest nasz ekogroszek. W związku z tym podamy średnie wartości zaznaczając, że mogą się one u was trochę różnić w jedną albo w drugą stronę. Przyjmijmy, że chcesz ogrzać dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych i chcesz mieć temperaturę powietrza w granicach 20 stopni Celsjusza. Wtedy średnie zużycie dobowe to niewiele ponad 13,5 kg ekogroszku. Średnie zużycie miesięczne to około 408 kg. W związku z tym, na sezon grzewczy, który zazwyczaj trwa 6 miesięcy będziesz musiał kupić prawie 2,5 tony. Wyliczenia dotyczą ocieplonego domu.

Ekogroszek - jak powstaje?

Ekogroszek jest bardzo przyjazny środowisku, co wynika z samego procesu jego tworzenia. Ekogroszek jest produkowany z kruszonych oraz przesiewanych przez sito elementów węgla, które mają odpowiednią wielkość i dużą kaloryczność. Następnie ekogroszek jest poddawany płukaniu, w wyniku czego zostaje z niego wyeliminowany miał. Powstały ekogroszek jest odpowiedni do produkowania energii cieplnej w niskoemisyjnych piecach retortowych ze specjalnym podajnikiem. W trakcie produkcji ekogroszku uwzględnia się niską zawartość siarki i popiołu. Na temat ekogroszku, przeczytasz jeszcze tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/ekogroszek-informacje-ogolne/

Jak wysuszyć ekogroszek?

Aby wysuszyć ekogroszek, wystarczy wyjąć go z worka oraz poczekać aż wyschnie. Ekogroszek jest możliwy do wysuszenia, ale należy wziąć pod uwagę to, że waga węgla zmniejszy się o tyle, ile z niego odparowało wody. Gdy z opału nie wycieka woda, to nie jest niezbędne jego suszenie. Jeżeli ekogroszek jest mokry to może spowodować między innymi rdzę na podajniku, korozję ślimaka oraz uszkodzenie innych elementów pieca. Ekogroszek jest płukany, aby pozbyć się z niego zanieczyszczeń. Jeśli dostaniemy mokry, wilgotny ekogroszek w workach to powinniśmy je otworzyć. Niech sobie w kotłowni odparowują. Dodatkowo można przesypać worek lub dwa do metalowych pojemników, np. wiaderek i ustawić blisko kotła. Wtedy ekogroszek wyschnie dużo szybciej. Jak kupić dobry ekogroszek, dowiesz się tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jaki-ekogroszek-kupic/

Ile prądu zużywa piec na ekogroszek?

Można przyjąć, że standardowy kocioł na ekogroszek będzie nas kosztował około 2000 złotych rocznie. Mam tu na myśli tylko i wyłącznie energię elektryczną. Maksymalny pobór energii przez kocioł, który zasila grzejniki i ogrzewa wodę użytkową w osobnym zasobniku i ma moc grzewczą 19 kW to około 92 kW. Możemy założyć, że taki kocioł w ciągu roku będzie pracował przez 3000 godzin. Około 2000 godzin w czasie sezonu grzewczego i 1000 godzin na potrzeby ogrzewania wody użytkowej. Informacje o wydajnym użytkowaniu kotła na ekogroszek, znajdują się tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/jak-palic-w-piecu

Dlaczego ekogroszek się nie spala?

Powodem tego, że ekogroszek nie spala się do końca, może być to, że jest on po prostu zabrudzony. Może mieć on również bardzo dużą spiekalność, która sprawia, że na palniku nie jest spalany właściwie. Kocioł wtedy nie może osiągnąć swojej mocy, co powoduje, że spala coraz więcej opału. Więcej popiołu zostaje również w popielniku i trzeba dużo częściej czyścić. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o kupowaniu opału, zajrzyj tutaj: //dobry-ekogroszek.pl/kiedy-najlepiej-kupic-ekogroszek/

Dlaczego piec na ekogroszek dymi?

Dymienie z pieca nie jest normalnym stanem. Nie zawsze winny jest materiał opałowy. Nie zawsze jest również tak, ze gdy masz stary kocioł, to musi on zawsze kopcić. Kopcenie jest spowodowane jednak najczęściej ludzkimi zaniedbaniami i nieumiejętnością palenia w piecu. Kopcenie to błąd w sztuce. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo palić w kotle na ekogroszek? Przeczytaj ten artykuł: //dobry-ekogroszek.pl/jak-palic-w-piecu/ Znajdziesz tam bardzo wiele przydatnych porad. Dowiesz się również o szkodliwości dymu.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat ekogroszku?