669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ

SAS

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS zaczął swoją działalność w 1980 roku. Produkuje kotły grzewcze o konstrukcji stalowej i spawanej na paliwa stałe. W czasie szybkiego rozwoju firma, która wywodziła się z małego zakładu rzemieślniczego zmieniła się w jednego z największych producentów w branży kotlarskiej w kraju.

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS zapewnia utrzymanie bardzo dobrej jakości proponowanych produktów oraz usług. Poza tym, dokłada wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby obecnych oraz przyszłych klientów. Bardzo ważna dla nich jest funkcjonalność oraz estetyka.

W składzie innowacyjnego parku maszynowego Zakładu Metalowo-Kotlarskiego SAS znajdują się między innymi: wycinarki laserowe, wykrawarki młoteczkowe, prasy krawędziowe, roboty spawalnicze, suwnice pomostowe, komora śrutownicza (wykorzystywana do obróbki strumieniowo-ściernej detali i automatyczna linia malowania proszkowego).

Bardzo duży zakres mocy (9 ÷ 300 kW) i różnego rodzaju konstrukcje wytwarzanych kotłów na ekogroszek umożliwiają ich wykorzystywanie do ogrzewania domów jedno – i wielorodzinnych. Sprawdzą się również w odniesieniu do większych obiektów, na przykład hal magazynowo-produkcyjnych, jak również budynków użyteczności publicznej. Producent kotłów na ekogroszek wykonuje też specjalne zamówienia na kotły o bardzo dużej mocy od 300 kW do 1 MW. Ze względu na bardziej skomplikowane warunki pracy większych jednostek, w kotłach SAS od 78 kW wykorzystano w budowie wymiennika ciepła nie tylko grubszą stal kotłową (8 mm), ale również stal molibdenową o symbolu 16Mo3, która ma bardzo dużą odporność na wysokie temperatury i korozję. Cechuje się również dobrymi właściwościami spawalniczymi. Stosuje się ją do produkowania zbiorników ciśnieniowych i kotłów Płaszcz zewnętrzny kotła o mocy od 78 kW zrobiony jest ze stali S235JR o gr. 5 mm.

W ofercie handlowej Zakładu Metalowo-Kotlarskiego SAS znajdują się kotły tradycyjne z zasypem ręcznym oraz w pełni zautomatyzowane. To ostatnie kotły są prawie bezobsługowe. Producent proponuje kotły grzewcze, które mają bardzo wysoką sprawność oraz emitują niewielkie ilości szkodliwych zanieczyszczeń. Producent ma również do zaoferowania kotły, które spełniają bardzo wysokie wymagania klasy piątej zgodnie z normą normy PN-EN 303-5:2012. Producent posiada również wieloletnią praktykę w zakresie produkcji kotłów podajnikowych, co pozwoliło osiągnąć doskonałe efekty w obszarze spalania biomasy.

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS współpracuje również z innymi krajami, takimi jak: Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy.