RAKOCZY

Działalność firmy Rakoczy zaczęła się w 1968 roku w Nisku. Założycielem zakładu był Czesław Rakoczy, który założył warsztat rzemieślniczy, który specjalizował się w ślusarce budowlanej. Zajmował się produkcją ogrodzeń, bram i balustrad. Wyróżniały się solidnością wykonania oraz wysoką estetyką rzemieślniczej produkcji.

W 1970 roku firma Rakoczy zaczęła produkować kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe, takie jak węgiel i koks. Kotły wytwarzane w małym warsztacie, z ciężkich do kupienia wtedy materiałów, ogrzewały polskie domy przez kilkadziesiąt lat.

Od 1975 roku firma zajmowała się również produkcją sieci gazowych, przyłączy gazowych i wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania. Klienci docenili solidność oraz profesjonalne wykonywanie przez firmę Rakoczy usług. W związku z tym, firma Rakoczy ma bardzo duży wkład w gazyfikację Podkarpacia.

W 1991 roku firma Rakoczy uzyskała atest energetyczny ministra Przemysłu i Handlu oraz Znaku Bezpieczeństwa, wydany przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zaczęła produkować gazowe kotły centralnego ogrzewania od mocy od 8 do 80 kw. Do dziś jako producent kotłów gazowych firma Rakoczy jest obecna w setkach domowych kotłów oraz obiektów użytkowych w całej Polsce.

Od 1992 roku firma Rakoczy jest spółką rodzinną. Do spółki dołączyli synowie założyciela firmy.

W 1994 roku ze względu na wzrastające koszty ogrzewania gazowego budynków, zaczęli produkcję nowych modeli kotłów na paliwa stałe. Kotły węglowe STK szybko zostały docenione przez klientów ze względu na wysoką sprawność oraz ergonomię. Od tego czasu specjalizacją tego producenta kotłów na ekogroszek jest produkowanie nowoczesnych oraz ekonomicznych kotłów centralnego ogrzewania, które spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów i wymogi ochrony środowiska oraz normy europejskie.

W 2006 roku, aby sprostać nowym oczekiwaniom oraz rozszerzyć swoją ofertę pod nazwą Rakoczy, została stworzona aktualna firma z nowym zakładem produkcyjnym w Stalowej Woli na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Rakoczy działa w branży kotlarskiej już od ponad czterdziestu lat w dwóch zupełnie różnych ustrojach gospodarczych. Trzeba przyznać, że przeszła bardzo wymagające przemiany. Od niewielkiego warsztatu rzemieślniczego do bardzo nowoczesnego zakładu przemysłowego.

Aktualnie firma Rakoczy posiada nowoczesne zaplecze produkcyjne. Z pewnością ten producent kotłów na ekogroszek nie boi się żadnych wyzwań. Dowodem na to może być fakt, że rozpoczęli współpracę z odbiorcami z Unii Europejskiej. Firma Rakoczy posiada cyfrowo sterowane maszyny uznanych marek oraz wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Grono ich klientów rozszerza się przez cały czas.

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This