KOŁTON

Kołton jest producentem kotłów grzewczych. Jego historia rozpoczęła się w 1979 roku. Wtedy został otwarty zakład ślusarski Kołton. Po piętnastu latach funkcjonowania podjęto decyzję o wprowadzeniu nowych technologii. Zmiana ta była związana ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na kotły centralnego ogrzewania. W latach dziewięćdziesiątym zakład został unowocześniony oraz rozbudowany.

Firma Kołton produkuje kotły grzewcze na miarę XXI wieku. Obecnie najważniejszy dla nich jest dynamiczny rozwój i wprowadzanie najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych produktów do swojej ofert. Specjalizują się w produkowaniu najwyższej jakości pieców na paliwa stałe. Ich bezawaryjność, funkcjonalność oraz walory estetyczne zostały docenione przez szerokie grono klientów. Najwyższa jakość proponowanych kotłów jest potwierdzona przez certyfikaty na zgodność z normą PN-EN 303-5 i certyfikaty bezpieczeństwa ekologicznych kotłów.

Ten producent kotłów centralnego ogrzewania bardzo duży nacisk kładzie na efektywne ogrzewanie. Produkuje ekologiczne rozwiązania przeznaczone do ogrzewania centralnego. Firma Kołton ma w swojej ofercie najwyższej jakości piątej klasy kotły centralnego ogrzewania z podajnikiem na paliwa stałe. W ofercie tej firmy znajdują się między innymi kotły na pellet, węgiel, drewno, biomasę i na ekogroszek.

Piece centralnego ogrzewania produkowane są tylko ze sprawdzonych i atestowanych materiałów. Każde oferowane przez producenta kotłów na ekogroszek firmę Kołton rozwiązanie wyróżnia się bardzo dużą funkcjonalnością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Kotły zasypowe tej firmy mają bardzo wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatami na zgodność z normą PN-EN 303-5 i certyfikatami bezpieczeństwa ekologicznego.

Firma Kołton bardzo duży nacisk kładzie na rozwój technologii produkcji. Aby to osiągnąć, ciągle inwestują w park maszynowy. Umożliwia on samodzielną produkcję oferowanych pieców piątej klasy z podajnikiem na ekogroszek, pellet oraz inne paliwa. Wykorzystując wykrawarki CNC, nowoczesne inwentorowe półautomaty spawalnicze, precyzyjne prasy krawędziowe, przecinarki laserowe i plazmowe, dysponują rozwiązaniami wysokiej jakości.

Kotły centralnego ogrzewania od firmy Kołton cechuje wysoka jakość i estetyka. Obudowy oraz pojedyncze elementy tworzone są z wykorzystaniem technik CAD-CAM. To sprawia, że kotły z podajnikiem na ekogroszek albo pellet są bardzo nowoczesne, posiadają doskonałą estetykę oraz są niezwykle wydajne.

Firma Kołton produkuje nie tylko kotły centralnego ogrzewania piątej klasy. Zajmuje się świadczeniem również następujących usług: cięcie laserem albo plazmą CNC blach 1500 x 3000 mm o grubości do 15 mm, cięcie gilotyną blach o grubości 12 mm, gięcie na prasach krawędziowych CNC blach o grubości 10 mm oraz długości 3000 mm, spawanie stali węglowych oraz nierdzewnych. Ostatnia usługa to wycinanie na wykrawarce rewolwerowej CNC.

Firma Kołton zrealizowała w 2014 roku projekt „Innowacje w rozwoju nowych produktów PPHU Kołton” w ramach programu PARP „Wsparcie w ramach dużego bonu”, współfinansowanego z budżetu państwa w zakresie dotacji celowej.

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This