669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ

   ELEKTROMET

   Niemal czterdzieści lat temu w niewielkiej miejscowości niedaleko Głubczyc zaczęła się działalność producenta kotłów na ekogroszek firmy Elektromet. Rozpoczęło się od małego warsztatu wyposażonego w jedno urządzenie spawalnicze, parę prostych narzędzi i wielkie zaangażowanie Wojciecha Jurkiewicza do produkowania nowych rzeczy.

   Pierwsze produkty firmy Elektromet stanowiły grzejniki i wymienniki do c.w.u., a wszystkie działania produkcyjne, sprzedażowe, a szczególnie zaopatrzeniowe prowadził właściciel firmy.

   W tych ciężkich czasach to zaopatrzenie, a nie sprzedaż było największą trudnością. Zdobycie właściwych materiałów bardzo często było na granicy ludzkich możliwości. Natomiast zakup kilku ton blachy można było porównać do podpisania wielomilionowego kontraktu obecnie.

   Wytwarzane kotły bardzo szybko znajdywały chętnych. Wtedy branża kotlarska była bardzo słabo rozwinięta i bardzo szybko można było w niej znaleźć spragnionych kotłów klientów.

   Struktura i zasięg terytorialny dystrybucji był w tamtym czasie właściwy do skali działalności oraz zamykał się na kilku lokalnych sklepach GS i okolicznych hurtowniach wielobranżowych. Z każdym rokiem regularniej wzrastała produkcja oraz sprzedaż. Stopniowe zwiększanie asortymentu i wdrażanie nowych rodzajów produktów, takich jak na przykład elektryczne ogrzewacze wody, sprawiało, że potrzebne były nowe maszyny i urządzenia, pomieszczenia i oczywiście pracownicy.

   Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zaczęło być widoczne, że dalszy rozwój będzie wymagał dużego rozbudowania zaplecza produkcyjnego. W niedługim czasie w niewielkiej odległości od pierwszego zakładu ruszył drugi zakład produkcyjny. Chociaż najważniejszą specjalizacją było i to się nigdy nie zmieni wytwarzanie zbiornikowych produktów c.w.u. i c.o., to nie można było nie uwzględnić bardzo szybko rozwijającej się branży kotłów c.o. na paliwa stałe.

   W 2006 roku zostały wyprodukowane pierwsze automatyczne kotły retortowe EKO-KWP. Stopniowo rozbudowywano wydziały dotyczące nowych segmentów produktów. Rezultaty wprowadzania na rynek oraz ich sprzedaży, były na tyle obiecujące, że zdecydowano się w dużej mierze rozszerzyć asortyment.

   W ostatnim okresie uzupełniono ofertę o kompleksową gamę kotłów zasypowych na węgiel oraz drewno (EKO-KWS oraz EKO-KWR), zasypowych na miał, węgiel oraz drewno (EKO-KWRW), automatycznych na miał i ekogroszek (EKO-KWPm), zasypowo-automatycznych czyli 2w1 na drewno, węgiel i ekogroszek (EKO-KWPR DUAL) oraz automatycznych na pellet (EKO-PE oraz EKO-PEd).

   Obecnie Elektromet produkuje setki tysięcy ogrzewaczy, wymienników oraz kotłów.Sprzedawane są one na terenie całej Polski i w krajach Europy oraz Azji. Obsługa tak dużej firmy wiąże się z koniecznością posiadania bardzo dużej powierzchni produkcyjno-magazynowej. W firmie Elektromet pracuje obecnie około 480 osób. Mimo tak wielkiego rozwoju ten producent kotłów nadal pozostał firmą rodzinną.